České dráhy obnoví prodej místenek. Další omezení trvají

| rubrika: Aktuality | 2. 6. 2020 11:00 | 1 komentář

Zdroj: Petr Kučera

České dráhy obnovují prodej vnitrostátních místenek a rezervací míst pro přepravu kol. Ode dneška jde rezervovat místa do vlaků na devíti dálkových linkách, místa v ostatních spojích bude možné zarezervovat od půlnoci z úterý na středu.

Na začátek prázdnin si ale rezervaci pořád nezajistíte. Předprodej je totiž zatím omezen na období do 13. června (s výjimkou vlaků SC Pendolino, kde se prodej místenek obnovil už dřív).

Státní dopravce čelil rostoucí kritice cestujících kvůli tomu, že v posledních týdnech výrazněji nereagoval na uvolnění koronavirových omezení. Nedokázal vysvětlit, v čem „zrušení rezervací“ přispívá k prevenci nákazy a dodržování doporučených odstupů. V praxi byl efekt spíše opačný – například místo aby mohla rodina cestovat pohromadě, musela se v zaplněném vlaku rozmístit na volná místa mezi cizí lidi.

Anketa

Jezdíte vlakem?

Na některých vytížených dálkových linkách (například mezi Prahou a Plzní) dál chybí až polovina spojů i v dopravní špičce, zbylé vlaky jsou proto plnější a dodržování odstupů v praxi není možné. Na otázku webu Peníze.cz, proč expresy stále neobnovily, České dráhy po celý týden neodpověděly.

Cestující se dál musí obejít bez služeb v první třídě, přestože si za ni výrazně připlácejí. Ve vlacích dál nefunguje ani prodej občerstvení formou minibaru. Zavřené zůstávají například i čekárny ČD Lounge – proč v nich nelze obnovit provoz s dodržováním odstupů a dalšími hygienickými opatřeními jako v jiných zařízeních, zatím dráhy nevysvětlily.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.