České dráhy obnoví prodej místenek. Další omezení trvají

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 2. 6. 2020 | 1 komentář
České dráhy obnoví prodej místenek. Další omezení trvají

Zdroj: Petr Kučera

České dráhy obnovují prodej vnitrostátních místenek a rezervací míst pro přepravu kol. Ode dneška jde rezervovat místa do vlaků na devíti dálkových linkách, místa v ostatních spojích bude možné zarezervovat od půlnoci z úterý na středu.

Na začátek prázdnin si ale rezervaci pořád nezajistíte. Předprodej je totiž zatím omezen na období do 13. června (s výjimkou vlaků SC Pendolino, kde se prodej místenek obnovil už dřív).

Státní dopravce čelil rostoucí kritice cestujících kvůli tomu, že v posledních týdnech výrazněji nereagoval na uvolnění koronavirových omezení. Nedokázal vysvětlit, v čem „zrušení rezervací“ přispívá k prevenci nákazy a dodržování doporučených odstupů. V praxi byl efekt spíše opačný – například místo aby mohla rodina cestovat pohromadě, musela se v zaplněném vlaku rozmístit na volná místa mezi cizí lidi.

Anketa

Jezdíte vlakem?

Na některých vytížených dálkových linkách (například mezi Prahou a Plzní) dál chybí až polovina spojů i v dopravní špičce, zbylé vlaky jsou proto plnější a dodržování odstupů v praxi není možné. Na otázku webu Peníze.cz, proč expresy stále neobnovily, České dráhy po celý týden neodpověděly.

Cestující se dál musí obejít bez služeb v první třídě, přestože si za ni výrazně připlácejí. Ve vlacích dál nefunguje ani prodej občerstvení formou minibaru. Zavřené zůstávají například i čekárny ČD Lounge – proč v nich nelze obnovit provoz s dodržováním odstupů a dalšími hygienickými opatřeními jako v jiných zařízeních, zatím dráhy nevysvětlily.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Rychlonabíjecí futuristické retro. Test Hyundai Ioniq 5

20. 5. 2022 | Vojtěch Dobeš | 5 komentářů

Rychlonabíjecí futuristické retro. Test Hyundai Ioniq 5

Aby elektrická auta uspěla, musí být nejen ekologická a použitelná, ale také zajímavá. Hyundai proto zvolil kombinaci nejnovějších technologií se vzhledem, který je inspirován osmdesátými... celý článek

Zrušení silniční daně je definitivní, schválili ho senátoři

18. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Zrušení silniční daně je definitivní, schválili ho senátoři

Zrušení silniční daně u osobních automobilů, autobusů a nákladních aut do 12 tun definitivně prošlo, když ho dnes schválili senátoři. Například u osobních aut jde o úsporu v řádech... celý článek

Pracovní cesty: Cestovní náhrady mimořádně stouply

18. 5. 2022 | Petr Kučera

Pracovní cesty: Cestovní náhrady mimořádně stouply

Zaměstnanec, který nemá účtenku za nákup benzinu nebo nafty, dostane od poloviny května vyšší paušál. Ten dosavadní už byl výrazně nižší než skutečné ceny.

Cebia versus CarVertical: Místní zkušenost vyhrává

5. 5. 2022 | Vojtěch Dobeš | 1 komentář

Cebia versus CarVertical: Místní zkušenost vyhrává

Zatímco Cebia prověřuje ojetá auta v Česku už 30 let, CarVertical je typický startup: nový, dravý a působící po celé Evropě, což může přinést lepší informace o autech z dovozu. Vyzkoušeli... celý článek

Porovnali jsme prověření ojetin od Cebia a CarVertical. Kdo řekne víc?

29. 4. 2022 | Vojtěch Dobeš | 2 komentáře

Porovnali jsme prověření ojetin od Cebia a CarVertical. Kdo řekne víc?

Pět vozů různého stáří a původu, jejichž historii částečně nebo úplně známe. Co nám o nich řeknou služby Autotracer (Cebia) a CarVertical? Která poskytne víc relevantních informací?... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.