Tutanchamonova kletba

| rubrika: Komiks | 11. 9. 2011
Tutanchamonova kletba
Hledat poklady v zemi pyramid se nevyplácí. V roce 1922 otevřel Howard Carter hrobku faraona Tutanchamona. Záhy poté začala jeho spolupracovníky a blízké kosit smrt. Do pyramid se zkrátka nevyplatí lézt.

S pyramidami se obecně dá užít spousta legrace. A nejen když sedíte v kině a sledujete mladou dívku s křikem prchající před zafačovaným chlapíkem, který právě tak nějak vstal z mrtvých, a protože mu nějací syčákové ukradli střeva, hledá, od koho by si mohl půjčit  aspoň pár metrů náhradních.

Největší švanda ovšem je, když vymyslíte finanční pyramidu. Navíc to pěkně sype.

To stačí jen přesvědčit pár lidí, že v pyramidě se ukrývá poklad. Když vám dají dost peněz, krásně si vydělají. Nejlíp zabírá, když je bulíkujete, že jde o nový systém dovezený z Ameriky, tady v Česku ho ještě nikdo nezná, takže by si měli vážit unikátní příležitosti, kterou jim dáváte. Jen musí přesvědčit pár lidí, že se v pyramidě skrývá poklad. Nebude to problém, každý chce, aby se mu vyplnily životní sny. A tady je možnost vydělat nejen pořádně, ale taky rychle...

Nově nalákaní zase odevzdají vysoký vstupní poplatek, část jde vám na vrcholku pyramidy, část prvnímu patru pod vámi. A ti v dalším patře přesvědčí další lidi, ti zaplatí, část putuje k vám na špici, část do patra pod vámi, část do patra pod ním a už to letí... Má to jen jeden háček. Dřív nebo později dojdou lidé, kteří jsou ochotní zaplatit vstupní poplateček.

Ale to už vás nemusí zajímat, protože to už jste někde na Bahamách a sedíte v kině na filmu, v němž zafačovaný chlapík honí mladou krasotinku.

Říkáte, že do něčeho takového by se nechal zapojit jen trouba a finanční analfabet? Studie OECD říká, že finanční gramotnost je vlastní jen podpoloviční menšině Čechů. Patříte k ní? Otestujte se: Velký test. Nejste finanční analfabet?

 

Mumie se vrací

Strip zvětšíte kliknutím

Další o nic méně Sváteční komiksy na Peníze.cz:Ilustrováno MaComiXem prostřednictvím jeho ComicsCreatoru.
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.