Dluhopisy EMTC: Bárta nemá nárok na podíl v Bohemia Energy

| rubrika: Aktuality | 5. 3. 2020 10:15 | 1 komentář

Městský soud v Praze v úterý rozhodl, že podnikatel Tomáš Bárta nemá nárok na 10% podíl ve společnosti Bohemia Energy. Informovala o tom Eliška Skřivanová z webu Rizikovedluhopisy.cz.

„Dluhopisovým věřitelům tak prakticky zhasla naděje na rozumné vyrovnání jejich pohledávek. Poslední možnou, ačkoli velmi nepravděpodobnou variantou, zůstává odprodej mobilní aplikace Lipa Learning, hodnota softwaru je však velmi spekulativní. Bárta i jeho firma tak s největší pravděpodobností skončí v konkursu,“ říká Skřivanová.

Soud odůvodnil rozsudek tím, že k platnému převodu 10% podílu na Tomáše Bártu fakticky nedošlo z důvodu absence souhlasu jedné z oprávněných osob. „Bárta se sice může teoreticky odvolat, ale vzhledem k tomu, že je v úpadku, jsou jeho šance na úspěch mizivé,“ upřesňuje Skřivanová.

Městský soud už před pár dny nařídil předběžné opatření, kterým v rámci insolvenčního řízení obstavil majetek společnosti EMTC Czech i jejího jednatele Tomáše Bárty. Veškerá oprávnění nakládat se soukromými i firemními účty tak přešla na insolvenčního správce Jaroslava Brože.

„Společnost EMTC Czech dluží svým věřitelům téměř 800 milionů korun, sám Bárta pak více jak 134 milionů,“ dodává Skřivanová.


Čtěte víc:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.