Skupina DRFG dostala od ČNB pětimilionovou pokutu

| rubrika: Aktuality | 6. 2. 2020 11:27

Česká národní banka potrestala tuzemskou finanční skupinu DRFG za pochybení při nabídce dluhopisových emisí na samém počátku byznysového fungování firmy. Pětimilionovou pokutu zdůvodnil regulátor tím, že firma v letech 2014 a 2015 nenaplnila tehdejší podmínky pro vydávání bondů, které měly být podle ČNB opatřeny prospektem. Na případ upozornily weby E15 a Neovlivní.

„Společnost veřejně nabízela cenné papíry bez toho, aby nejpozději na počátku nabídky uveřejnila prospekt cenného papíru schválený v souladu s příslušným ustanovením zákona o podnikání na kapitálovém trhu Českou národní bankou, případně orgánem dohledu jiného členského státu Evropské unie,“ uvádí ve svém rozhodnutí datovaném posledním lednovým dnem analýza Česká národní banka.

Firma se odkazuje na nejasné podmínky tehdejších předpisů na trhu s firemními dluhopisy. „Rozhodnutí České národní banky respektujeme. Nicméně k této více než pět let staré věci došlo v době, kdy pro ni neexistoval ani ze strany České národní banky žádný výklad zákona. K tomu došlo až později v roce 2016 a DRFG ho okamžitě naplnila,“ řekla webu E15 mluvčí DRFG Lucie Heřmanská.

Už jste to četli? Nahrávat všechny hovory s klienty? Senátoři chtějí zmírnění

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.