Dluhopisy EMTC: Tomáš Bárta je v úpadku, soud povolil oddlužení

| rubrika: Aktuality | 10. 12. 2019 10:25

Na podnikatele Tomáše Bártu, který svým věřitelům dluží přibližně 134 milionů korun a jeho firma EMTC pak dalších téměř 800 milionů korun, prohlásil Městský soud úpadek. Informovala o tom Eliška Skřivanová z webu RizikoveDluhopisy.cz.

Vedle úpadku soud rozhodnul i o povolení oddlužení. „Finanční prostředky Bártových věřitelů jsou nyní ve velkém ohrožení, protože tím se dává dlužníkům možnost vyhnut se splacení většiny svých závazků,“ upozorňuje Skřivanová.

Věřitelé mají nyní dva měsíce na přihlášení svých pohledávek. Zároveň byli Městským soudem vyzváni, aby ve lhůtě do sedmi dnů od zveřejnění zprávy pro oddlužení v insolvenčním rejstříku případně navrhli konání schůze věřitelů, kde společně rozhodnou o způsobu oddlužení.

Podle Bárty to ale automaticky neznamená, že věřitelé nebudou uspokojeni. Zmíněné částky se navíc v rozsahu 65 milionů korun překrývají.

„Paní Skřivanová vybírá pouze skutečnosti, které účelově vytrhuje z kontextu. Zjevně nečetla můj návrh na oddlužení, v němž se uvádí, že mým předpokladem je uspokojení věřitelů v plném rozsahu nikoliv formou vydělaných finančních prostředků, ale především zpeněžením majetku prostřednictvím insolvenčního správce. Hodnota toho majetku je pak v příloze návrhu na oddlužení uvedena přepokládanou částkou 1,3 miliard," napsal Bárta agentuře ČTK.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.