Další firma nesplácí dluhopisy, slibovala devět procent

| rubrika: Aktuality | 27. 11. 2019 08:58 | 13 komentářů

Další emitent korporátních dluhopisů se ocitl v problémech. Tentokrát jde o moravskoslezskou firmu Weber EU, která vydala nejméně dvě emise dluhopisů o celkovém objemu 16 milionů korun. Krajský soud v Ostravě zahájil se společností v polovině listopadu insolvenční řízení. Desítky investorů tak skončily v nejistotě, informuje web RizikoveDluhopisy.cz.

Firma Weber EU vydala přinejmenším dvě emise dluhopisů o celkovém objemu 16 milionů korun s úročením 9,10 % ročně. Minimálně od září letošního roku je však nesplácí. Peníze investorů měly být použity především na nákup technického vybavení pro rozrůstající se firmu a její novou pobočku. Weber EU přitom už před dvěma lety vykazovala známky předlužení, což šlo zjistit z veřejně dostupné účetní závěrky.

Na společnost byl skupinou věřitelů podán insolvenční návrh, jemuž soud v polovině listopadu vyhověl a zahájil s dlužníkem insolvenční řízení, do kterého dokonce vstoupilo také Krajské státní zastupitelství v Ostravě. Děje se tak obvykle v případech, kdy existuje podezření, že se dlužník dopustil trestné činnosti, a proto je nutné ochránit veřejný zájem.

Dluhopisy ve jmenovité hodnotě 10 000 Kč a o celkovém objemu 13 milionů korun emituje také sesterská společnost Plošiny Weber založená teprve začátkem letošního roku. Podle aktuálních informací na webu emitenta bylo dosud upsáno 5 830 000 Kč.

Královské nabídky?

Lidé půjčují firmám, protože je láká vysoký úrok, který za to dostanou. Riziko přitom dokáže vyhodnotit málokdo. Stát o tom ví, zásadní změnu přesto nechystá.

Firmy si jdou pro vaše úspory. Za svůdným výnosem dluhopisu číhá riziko


Bohatí Češi a Slováci cítí změnu k horšímu a volí raději bezpečnější investice. Projděte si, jak zhodnocují své peníze.

Kam teď investovat? Čeští milionáři věří pozemkům, bitcoinu už ne


Ekonomové, analytici, investoři a portfolio manažeři radí, kterým investicím se vyhnout, abyste se nespálili.

Ruce pryč! Nebezpečné investice očima expertů

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+38
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 13 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

27. 11. 2019 16:00, pag

Majiteli Weber EU prsty do svěráku a trochu utáhnout a pak se zeptat,kde jsou peníze.Nevíš,o čtvrt otáčky utáhnout,vše se dohledá,zaručuji.

+31
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (13 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.