Dluhopisy v ohrožení: EMTC svolává setkání vlastníků bondů

| rubrika: Aktuality | 27. 8. 2019 09:28

Po krachu internetového prodejce oblečení Zoot, který připravil majitele dluhopisů a nezajištěné věřitele o více než půl miliardy korun, hrozí tuzemskému dluhopisovému trhu další velká rána.

Skupina EMTC Tomáše Bárty se ocitla v problémech a rozhodla se pozastavit svůj dluhopisový program, upozorňuje deník E15.

Vyplývá to z pozvánky na setkání vlastníků dluhopisů společnosti EMTC-Czech či dluhopisů některé z jejích dceřiných společností. Informaci o setkání potvrdily dva na sobě nezávislé zdroje.

EMTC stojí za projekty pracovního portálu Airjobs.cz nebo vzdělávací aplikace Lipa Learning. „Důvodem svolání uvedeného setkání je současná situace naší společnosti vyvolaná opakovanými dlouhotrvajícími útoky třetích osob, kdy na základě doporučení právních poradců naší společnosti jsme byli nuceni pozastavit náš dluhopisový program, neboť nám bylo právními poradci zakázáno jak emitovat nové dluhopisy, tak vyplácet jistiny dluhopisů a jejich úroky,“ uvádí se v pozvánce, kterou má redakce E15 k dispozici.

Tip: Jedinečná šance, nebo past? Jak poznat rizikový dluhopis

Tomáš Bárta odmítá až do schůzky, která bude v pondělí 2. září, věc komentovat.

Vzhledem k tomu, že skupině EMTC se dlouhodobě nedaří, jsou v ohrožení velké peníze, upozorňuje E15. „Bude to průšvih jako mraky, větší než Zoot,“ řekl deníku finančník obeznámený se situací v EMTC, který si nepřál být jmenován.

Podle aktuálního dluhopisového prospektu celková hodnota vydaných a nesplacených dluhopisů skupiny činí 680 700 000 Kč, uvádí web rizikovedluhopisy.cz.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

dluhopisy, emtc, investice, tomáš bárta

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.