Dluhopisy.cz mají nově rating firem, jejichž dluhopisy nabízejí

| rubrika: Aktuality | 11. 7. 2019 13:14

Inzertní portál Dluhopisy.cz začal používat ratingové hodnocení rizikovosti jednotlivých emitentů. Používá k tomu systém iRating od společnosti CRIF – Czech Credit Bureau. Díky tomu může zájemce o dluhopisy lépe posoudit, zda se do dané emise vyplatí investovat.

„Bohužel podvodníků přibývá a my jsme přesvědčeni, že investor musí znát rizikovost emitentů a teprve podle ní se rozhodnout, zda si dluhopis koupí nebo ne,“ vysvětlil Jiří Mesároš, jednatel společnosti Centrum dluhopisů, která Dluhopisy.cz provozuje.

Na webu je momentálně v nabídce 11 dluhopisů a rating má zatím jediná. Společnost Midea nabízí dluhopis s osmiprocentním ročním výnosem. Firma si přes vydání dluhopisů chce zajistit financování nákupu skladových zásob hraček na vánoční sezonu pro svůj e-shop Bejbynet.cz. Dluhopis má iRating B1, což je páté nejvyšší ohodnocení na čtrnáctistupňové škále a představuje nízké riziko.

Použitý rating hodnotí firmy jako celek, nehodnotí jen aktuálně vydané dluhopisy. Cílem iRatingu je objektivní vystižení výchozí ekonomické situace společnosti.

„Hodnocení se skládá ze dvou složek – z finanční a nefinanční. Podkladem pro finanční část hodnocení jsou zejména účetní výkazy za poslední dva roky a aktuální čtvrtletí, které zájemce o rating musí doložit. Bez nich není možné rating získat. Nefinanční analýza pak využívá dalších informací o firmě, jako je doba její existence, odvětví podnikání a pozice na trhu nebo dosavadní výše úvěrů,“ doplnil Mesároš.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.