Dluhopisy.cz mají nově rating firem, jejichž dluhopisy nabízejí

| rubrika: Aktuality | 11. 7. 2019 13:14

Inzertní portál Dluhopisy.cz začal používat ratingové hodnocení rizikovosti jednotlivých emitentů. Používá k tomu systém iRating od společnosti CRIF – Czech Credit Bureau. Díky tomu může zájemce o dluhopisy lépe posoudit, zda se do dané emise vyplatí investovat.

„Bohužel podvodníků přibývá a my jsme přesvědčeni, že investor musí znát rizikovost emitentů a teprve podle ní se rozhodnout, zda si dluhopis koupí nebo ne,“ vysvětlil Jiří Mesároš, jednatel společnosti Centrum dluhopisů, která Dluhopisy.cz provozuje.

Na webu je momentálně v nabídce 11 dluhopisů a rating má zatím jediná. Společnost Midea nabízí dluhopis s osmiprocentním ročním výnosem. Firma si přes vydání dluhopisů chce zajistit financování nákupu skladových zásob hraček na vánoční sezonu pro svůj e-shop Bejbynet.cz. Dluhopis má iRating B1, což je páté nejvyšší ohodnocení na čtrnáctistupňové škále a představuje nízké riziko.

Použitý rating hodnotí firmy jako celek, nehodnotí jen aktuálně vydané dluhopisy. Cílem iRatingu je objektivní vystižení výchozí ekonomické situace společnosti.

„Hodnocení se skládá ze dvou složek – z finanční a nefinanční. Podkladem pro finanční část hodnocení jsou zejména účetní výkazy za poslední dva roky a aktuální čtvrtletí, které zájemce o rating musí doložit. Bez nich není možné rating získat. Nefinanční analýza pak využívá dalších informací o firmě, jako je doba její existence, odvětví podnikání a pozice na trhu nebo dosavadní výše úvěrů,“ doplnil Mesároš.

Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Oblíbená témata

dluhopisy, investice, ratingy

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.