Tým odborných poradců je tu pro vás.
Naši čtenáři s námi ušetřili už 16 117 415 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.
Splátky hypotéky
Rozšířená verze kalkulačky
Další kalkulačky
Doporučujeme
Je tohle konec bitcoinu? Proč hlavní kryptoměna ztrácí na hodnotě
Cena jednoho bitcoinu se propadla už o víc než milion korun, jako nikdy v historii. Je...více
Neviditelné padesátnice. Už nejsou juniorky, ale do důchodu mají daleko. Čemu čelí ženy, které...
Současná generace 50+ a v těsném závěsu za ní i takzvané Husákovy děti z počátku 70. let...více
Rozhovor s legendou Arsenalu. Campbell vysvětluje, proč chtěl ze Spurs a myslí na Německo
Z anglického obránce Sola Campbella je trenér. Na větší příležitost ale stále čeká. V...více
Aká bude suma trinásteho dôchodku v roku 2022? Plus kalkulačka
Vysoká inflácia a rýchly rast cien sú dva hlavné dôvody, prečo sa v roku 2022 trinásty...více
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Patrik Nacher
podnikatel a ekonom
Linda Vavříková
podnikatelka, Allegria

40,00 %
z 25 duelů

66,67 %
z 33 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Budou ceny nemovitostí dál klesat? Je to velmi pravděpodobné.
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
1. 11. 2010 7:49, Pavel
Mohli by se už konečně finanční experti a experti na trh s nemovitostmi sejít k jednomu stolu a ujasnit si, zda to vypadá že ceny nemovitostí porostou, či půjdou nahoru? Není týdne, aby nějaký experti neuveřejnil svoji bombastickou vizi, která téměř vždy popírá teorii předchozí. Kdybych dal na rady expertlů, tak jsem už od vypuknutí krize nejmíň pětkrát nemovitost koupil a zase prodal. Dále mi není jasné, kde experti pořád berou tu prognózu cen bytů v panelácích. Jakou jinou aletrnativu asi mají rodiny s průměrnými a podprůměrnými platy? Ano, každý by rád z paneláku vypadl, ale není kam. Tedy pokud nepočítám byty se základní cenou 35 000 Kč za metr. Jak je podle této teorie možné, že v provinčním okresním městě se za byt 2+1 v paneláku v okrajové části města platí cca 1,2 mil (panelák před revitalizací)??? už od sametu se každý snaží naplivat na paneláky, ale jakou jinou možnost lidé mají? Nepochybuji o tom, že kdyby nějaká firma znovu začala stavět paneláky s odpovídající cenou, že by nouzi o zájemce neměla. Zkuste se zeptat šťastných majitelů nových tzv. cihlových bytů na bydlení. Já osobně dosta často slýchám "zlatý panelák". Milí experti, chtělo by to občas sestoupit z Olympu mezi skutečné lidi.
Další příspěvky v diskuzi (celkem 21 komentářů)
21. 11. 2013 16:32 | spaceboss
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
21. 11. 2013 16:30 | spaceboss
Článek je z roku 2010, za tři roky šli ceny panelákových bytů konkrétně zde v Brně o několik set tisíc nahoru, tudíž vaše prognóza týkající se toho, jak se budou propadat ceny panelákových bytů se evidentně nepotvrdila
16. 8. 2011 20:39
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
16. 8. 2011 20:39
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
14. 6. 2011 21:21 | Miroslav Kuťák
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
19. 11. 2010 21:51 | Aleš Marek
3. 11. 2010 17:22 | Linda
2. 11. 2010 19:26 | Bohuslav Švamberk
2. 11. 2010 14:46 | Michal Kára
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
2. 11. 2010 12:51 | Michal
2. 11. 2010 7:52 | exekuce
1. 11. 2010 16:01 | Michal Kára
A co se týče slevy - potřebujete 1M a proto byt v ceně 1.2M prodáte za polovinu? Ano, občas se mohou vyskytnout prodávající, kteří fakt potřebují prodat a jsou ochotni jít s cenou dolů, ale rozhodně to není každý druhý. A pro získání větší slevy je skoro nutné mít obnos připravený v hotovosti - s jednáním "Když nám dáte 40% slevu, tak my se zeptáme banky, jestli nám dá hypotéku a za dva měsíce to teda možná budete mít" asi moc neuspějete :-)
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 11. 2010 15:22 | Bouček Antonín
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 11. 2010 13:13 | Petr
Situace panelových sídlišť v ČR a v Německu je odlišná. U nás v panelových bytech bydlí postatná část národa, panelové sídliště najdete v každém měnším městě. Do revitalizace se investuje a domů zralých k demolici tu tolik nenajdete. Sociální skladba obyvatel sídlišť, aspoň ve velkých městech, je také zatím celkem různorodá (i když se to postupně zhoršuje).
Co se týče ceny panelových bytů, tak tam je prostor pro pokles ceny asi hlavně ve velkých městech, kde zafungovala cenová bublina před příchodem krize. Čekám pokles ceny hlavně tam, kde neodpovídá lokalitě a kvalitě panelového bytu. Připadá mi ale, že někteří majitelé stále žijí v domnění, že ten byt za předkrizovou cenu prodají. Výsledkem je prodávající i kupující čekají, až se něco změní a obchody se příliš nehýbou. Z pozice kupujícího již delší dobu sleduji trh panelových bytů v Brně a připadá mi, že nabídka v posledním roce je dost slabá. Byty dlouho leží na trhu beze změny ceny. Těžko říci, jak dlouho to vydrží.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 11. 2010 12:32 | Ivan
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 11. 2010 12:22 | Bouček Antonín
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 11. 2010 10:28 | Jana
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
1. 11. 2010 9:12 | eďa
1. 11. 2010 8:46 | scorminosso
Praha - Starší byty se letos podle realitních kanceláří prodávají lépe než v roce 2009. Někteří obchodníci za tři čtvrtletí 2010 vykázali růst prodejů takzvaných second-handových bytů o víc než třetinu. Největší zájem je o dvoupokojové byty v panelových domech nebo mimo centra měst. Vyplývá to ze zjištění ČTK mezi realitními kancelářemi.
1. 11. 2010 8:41 | scorminosso
Stránka 1/2
Předchozí