Být, či nebýt... finančním poradcem

David Martan | rubrika: Když se řekne | 27. 10. 2010 | 2 komentáře
Finanční poradenství se dnes zdá být jedním z nejrozšířenějších povolání našeho národa. Teď sice přeháním, ale počet lidí zabývajících se finančním poradenstvím, které znám osobně já či mí blízcí přátelé, roste snad geometrickou řadou. Jejich spektrum začíná osmnáctiletými „studenty“ středních škol a končí zasloužilými profesionály ve věku takřka důchodovém.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2 komentářů)

19. 11. 2010 15:34 | Lenka

Nechci se Vás dotknout, ale z Vašeho příspěvku je vidět, že byste spíš majetkového než finančního poradce velmi potřeboval. Ale vůbec nejste sám. Právě dlouhodobé investice jsou tím, co umožnilo západním důchodcům si důchodu opravdu užívat. Pravidelná, byť drobná investice od mládí jim vytvořila dostatečné zajištění do konce života a ještě zajistila i jejich blízké. To, že nejsme zvyklí běžně tímto způsobem uvažovat ani po 21 letech od sametové revoluce, je věc velmi nízké finanční gramotnosti obyvatel. Proč by nás také někdo vzdělával, když z naší neznalosti žije. Banky, pojišťovny, makléřské společnosti, ... ti všichni vydělávají právě na tom, že my nevíme a oni vědí. Prý bychom si měli ukládat na důchod 10000 měsíčně. Předpokládejme, že na to máme. Kolik nám z těch peněz zbyde, až ten důchod přijde? A jaká bude jejich kupní síla? To záleží na tom kam si je budeme ukládat. A vůbec to nemusí být 10000, na příjemné stáří stačí mnohem méně. Máte-li zájem o podrobnosti, napište svůj kontakt.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 10. 2010 13:16 | Pavel

Co mi tak asi může finanční poradce poradit? Nějaké investičko, nějaký drahý program a nebo něco podobného. Z čeho má provizi. Ale to je mi k ničemu. Investice na déle než tak na pět let jsoou značně nejisté. Takže finančního poradce defacto nepotřebuju, protože všechno, co mi může poradit už buď vím a nebo si to najdu sám.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jannis Samaras

podnikatel, Kofola

Zdeněk Pohlreich

restauratér a podnikatel

Jannis Samaras
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Zdeněk Pohlreich
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services