Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 99 komentářů)

4. 3. 2022 9:07 | Leoš Konečný

Pardon nezlobte se, ale jako váš příspěvek je úplně zcestný, jako že nemáte havárku je problém Monety? A co by měli řešit??? Je to Vás problém, když si koupíte auto za hotový a rozbijete si ho a nemáte havárku, tak jste o peníze přišli a stejné je to tady. Je to jen vaše hloupost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2021 15:57 | Miroslav Andrysík

Nedoporučuji , drahé a nemůžou poštu zasílat do zahraničí. Plus pokuta okamžitá za zpoždění . A předčasné splacení taky pokuta no která banka to dělá...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2021 20:35 | Petra

Já jsem naprosto na dně 22-2 2021 jsem měla bouračku je to tedy totálka a do teďka to nemají ani za evidovaný a absolutně nic neřeší havarijko jsem bohužel neměla a oni také ne! 4. měsíc mi stojí na parkovišti kde platím 100 Kč denně a oni opravdu ještě nezačali vůbec nic řešit a prý ani nic řešit nebudou že se mnou vypoví smlouvu a všechno musím doplatit každá z operátorech mi pořád říká něco jiného že jim nedosla fotodokumentaci jiná říká že to vůbec není potřeba že tam přijede likvidátor a porad platim přesně mesicni splatky jak mam. Mám sto chutí přestat platit Protože stačí jedno nezaplacení a auto mi vezmou ať si ho klidně sežerou je to totálka a já s tím mám akorát jenom trápení absolutně neprofesionální horší než ty lichváři z ulice
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 3. 2021 14:16 | Verylina

S pomocí Peugeot Kopecký jsme se jim také upsali. Po přečtení komentářů musím reagovat. Co se týká TP, bez potíží nám jej do 14 dnů vrátili! Ve smlouvě máme po 12 řádných úhradách možnost mimořádné splátky jistiny v max. výši 25% původní částky. Při využití této možnosti jsme narazili na několik nepřesných informací co se termínu úhrady týkalo. Otázka je, zda úmyslně. Nečekali jsme a peníze raději zaslali dříve. Následovalo již vše bez problémů a novou výši splátek nám zaslali dokonce dřív, než slibovali. Uvidíme jak jim to půjde při poslední mimořádné splátce, kdy hodláme auto doplatit. Úroková sazba nám vychází na 11.25%... Úvěr je pro klienta opravdu dost nevýhodný. Měli jsme úvěr na auto i u ČSOB a byli jsme s nimi spokojeni. Každá půjčka něco stojí, ale u Monety je promyšlená tak, aby klienta pěkně oškubala a útěk byl pro něj dost nevýhodný. Hold chybami se člověk učí, příště si raději úvěr předjednáme a důkladně dopředu propočítáme.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2021 16:21 | Tetyana

Nejhorší banka co existuje. Nejsou ochotni. A když chceš splatit auto dřív. Zaplatíš poplatek 30.000.kč
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2021 16:20 | Tetyana

Nejhorší banka co existuje. Nejsou ochotni. A když chceš splatit auto dřív. Zaplatíš poplatek 30.000.kč
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2021 21:20 | Aleš

Dobrý den,také jsem se upsal ďáblu. Teď řešim jesli jim mám poslat techničák. Všude tady čtu že je docela problém ho dostat zpět. Tak jsem jim ho poslal naskenovanej a prej že to nemohou uznat,pouze poštou doporučeně. Ve smlouvě mají sankce za neodeslání až 10000kč. Jenom pořad nechápu(teď už chápu??)jak mi můžou nařizovat jakou formou mám techničák poslat když ve smlouvě nic o tom jak ho poslat není. Docela se tada bojím že mi techničák budou vracet 100 let. Prosím Vás o nějaký názory,díky. S pozdravem Aleš Svoboda
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 1. 2021 17:44 | Larry

Nabízíme všechny druhy půjček za nízkou úrokovou sazbu 3%. Můžete si půjčit na jakékoli období od 1 do 25 let a půjčit si libovolnou částku od 2 000 do 50 000 000,00 GBP za jakýmkoli účelem. Můžete se přihlásit prostřednictvím whatsapp: +14092051142 nebo e-mailu: larryfox2017@hotmail.com
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 11. 2020 11:17 | Honza

Mohu ujistit že nejsem pracovník této společnosti ani ji nedělám reklamu (netvrdím že je to super společnost) . Chtěl jsem jen sdělit zkušenost s předčasným ukončením úvěru , které jsem měl tu čest aktuálně právě s Monetou a před 3 roky s RL a ALD, jiné společnosti například UNI , ČSOB nevím, předčasně jsme u nich úvěr neukončovali nikdy. A právě u Monety mě překvapilo že nechtěli zaplatit celých 100% úroku jako bylo u RL a ALD, samozřejmě i těch cca 80% jak sem psal je dle mě “prasárna” . Podle mě když jde o předčasné ukončení úvěru/ leasingu má doplatit pouze zbývající jistina případně bych vstřebal nějaký max tak 2tis poplatek za předčasně ukončení , bohužel takovou “seriózní” společnost neznám aktuálně. Jinak zdůrazňuji že píšu pouze zkušenost s předčasném ukončení z vlastní vůle z důvodu prodeje vozidla.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2020 21:26 | jiří

Nemate pravdu!!! Moneta/tehdy Gy mony Benk/ jsou nejhorši kurvy zlodějske!! mě za jednu splatku vzali auto zpět!! a mých přes 185.000kč taky!! a dodnes mě otravujou o dalši 250.000kč!! auto stalo 123.000kč takže pokud jste zákaznik?nebo spíše pracovnik této zlodějske fa.?takto nezkoušejte !!!!! vím že si dělate reklamu !! jak dostat lidi k vám!!!!!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2020 20:31 | Honza

Vidím že spousta lidi má negativní zkušenosti a varují před ní, bohužel bych řekl že se chovají všichni stejně i hůř, také řešíme předčasně ukončení úvěru u Moneta auto a požadují doplacení jistiny a náklady za předčasné ukončení což je asi 80% částky úroků, které by byly zaplaceny za celou dobu trvání úvěru - je to samozřejmě dle mého názoru “prasárna” ale stále to nejsou všechny úroky . U RL jsme měli také úvěry a z důvodu ukončení podnikání jsme úvěr museli předčasně ukončit a vozidla prodat , RL zásadně chtěla celé úroky až do konce období (defakto jsme měli půjčené peníze rok ale úroky jsme zaplatili jako by jsme měli půjčené celých 5let) , i je zkušenost s ALD jednalo se tedy o leasing , opět celé úroky (finanční službu) až do konce a k tomu 5000 ještě poplatek ! Proto říkám nemá cenu utíkat od jednoho když druhy je ještě horší ! Za mě Moneta patří mezi ty slušnější .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2020 20:09 | Michal

Náklady za předčasně splacení 104.000kč Varují před touto společnosti
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2020 16:28 | Tonda

Už nikdy více s touto společností, 40% úrok. Za předčasné ukončení smlouvy 40 000Kč, auto jsem chtěl prodat jinému, ale za to chtěly 7000 Kč. Kontaktní místo na osobní jednání není, vše po telefonu nebo emailem. Pozor auto je po celou dobu splácení napsané na ně! Jedete na STK musíte si vyžádat zaslání TP za poplatek.Lidé čtěte recenze na společnosti od kterých chcete půjčit, ušetříte si tuny nervů a spoustu času. Když náhodou někam jedu a vidím autobazar ověnčený vlaječkami této společnosti tak je mi .....Osobní zkušenost nadevše. V případě že vás ukecají PŘED PODPISEM SI PŘEČTĚTE SMLOUVU A HLAVNĚ SANKCE!!! ZA PŘEDČASNÉ UKONČENÍ SMLOUVY 40 000 KČ.ZA OPOŽDĚNOU SPLÁTKU 10 000 KČ A SPOUSTU DALŠÍCH POPLATKU. UŽ NIKDY! JEDNA Z NEJHORŠÍCH ZKUŠENOSTÍ V MÉM ŽIVOTĚ. A TO JSEM TOHO ZA 50 LET HODNĚ ZAŽIL.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 7. 2020 16:37 | Radek

s Monetou jsme byli nejprve spokojení, ale bohužel z důvodu úmrtí v rodině se auto stalo součástí dědického řízení a zde byl přístup Monety chaoticky a nakonec to nam zkomplikovali uzivani auta po dobu dědického řízení. Uz ne Moneta
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 7. 2020 13:46 | Pepa

Podívejte se do smlouvy o úvěru, tam máte tabulku kolik doplatíte za předčasné ukončení. Mně stálo předčasné ukončení smlouvy 40 000 Kč. Už nikdy více.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 6. 2020 13:29 | Xena

zrovna to řeším,také chci snížit úrokovou sazbu.vychází mě na 32,8% děs!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 5. 2020 7:31

Moneta je neseriózní společnost. Jsou to lichvari . Měla jsem leasing na auto 200000 na 5 let. Za dva roky jsem chtěla částku doplatit a na počítali mi cely úrok za pět let. Takže jsem na útocích za dva roky při této částce zaplatila přes 40 000. Už bych takovou hloupost neudělala. Je lepší si vzít normální půjčku.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 5. 2020 0:04 | Bárt

Tak po přečtení této diskuze se nestíhám divit. Mám přes Moneta auto 2 vozidla (jedno pro mou matku) a uvažoval jsem jsem o jeho předčasném doplacení, ale jak to tak čtu, tak snad raději budu nadále splácet a do prosince to již vydržím. Jinak osobně jsem s nimi neměl doposud žádný problém. Velké TP mi nechali doma s tím, že když by je potřebovali tak se mi ozvou a když jsem na jednom voze chtěl snížit úrokovou sazbu, tak mi vyšli vstříc a snížili ji na polovinu.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2020 15:49 | D.m

pokud jste se dostal do nepříznivé životní či ekonomické situace vyvolané přijetím krizových opatření a stavu nouze v důsledku pandemie COVID-19 a máte zájem o odklad splátek úvěru, můžeme Vám nabídnout odklad 1-3 splátek jistiny a úroku. Odesláním této žádosti žádáte o odklad příslušného počtu následujících měsíčních splátek úvěru.
Berete na vědomí, že po dobu odkladu splácení bude dosud nevrácená jistina úvěru i nadále úročena. Tento úrok a zbylá výše dosud nesplaceného úvěru se rozpočte mezi zbývající splátky po uplynutí doby odkladu. V důsledku toho může následně dojít ke zvýšení výše měsíční splátky úvěru.
Odesláním žádosti čestně prohlašujete, že se aktuálně nacházíte v nepříznivé životní či ekonomické situaci vyvolané přijetím krizových opatření a stavu nouze v důsledku pandemie COVID-19. Současně souhlasíte s tím, že informace týkající se Vaší žádosti Vám mohou být jednorázově zaslány nešifrovaným způsobem na výše uvedenou e-mailovou adresu a telefonní číslo.
Upozorňujeme, že o odklad není možné žádat opakovaně.
Máte zájem o zadání požadavku o odložení splátek? Pokud ano, prosím o uvedení: - kolik splátek chcete odložit - od jaké splátky
Po obdržení uvedených informací Vám zašleme naše stanovisko a případně nový splátkový kalendář.
Na smlouvě evidujeme nedoplatek ve výši 520,43 Kč, prosím o úhradu, abychom požadavek na odložení splátek mohli zadat.

S pozdravem
Zákaznický Servis, MONETA Auto
Vyřizuje: Kamila Nevludová
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2020 16:46 | Sanyo

Podobná zkušenost. Nekorektní jednání.Zpúsoby a komunikace jako na Balkáně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/5

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Matějček

podnikatel, Miton

Pavel Baudiš

podnikatel, Avast

Tomáš Matějček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Baudiš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services