Pomoc pro hypoteční dlužníky v nouzi existuje

Věra Tůmová | rubrika: Když se řekne | 16. 6. 2010 | 3 komentáře
I ten, kdo poctivě léta splácí hypotéku, se může kvůli krizové době ocitnout v problémech se splácením. Pokud má pojištění, získá čas k dobru, aby svou situaci vyřešil. Ti, co jsou bez něj, musí mít vlastní rezervy na překlenutí krize. Pomoci by jim mohl garanční fond hypoték.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 3 komentářů)

6. 11. 2010 18:17 | Jan

Dobry den brala som si hypoteku na zakupenie rodineho domu manžel pracoval osvč a ja taky išlo nam to celkom dobre ale nastala krize tak smesa ocitli bez prace a prestali sme platyt splatky a nastali problemi sktorych nevieme ven začali nam chodit exekuce a siahaji nam na dum sme slovensky občania žijeme čr 5let platyme tadi žechno ako aj občania čr tak si myslim že mame take iste prava chceli by sme pomoc alebo poradit nakoho by smesa mohli obratyt viete na slovesku som žechno prodal lebo nam chibeli penize na rekostruce domu tak se bojime že budeme bez domovci nakolko mame choru ceru ktora je telesne postyhnuta a nevymesi pomoc.DEKUJI dubsky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2010 21:28 | Valérie

Brala jsem si hypotéku před dvěma lety s přesvědčením,že splácení zvládnu.Pak přišla krize,kterou naší politici popírali a ujišťovali veřejnost,že Americká hypoteční krize se nás netýká.V podnikání se mi přestalo dařit a hrozí vynechání již druhé splátky.Moc bych potřebovala odklad splátek,jinak se postěhuju z bytu.Ptám se,jakou vinu mám na Americké krizi.Jakou vinu mám na krizi v Česku?A proč jako dlužník nejsem chráněna před mimořádnými údálostmi jako je globální ekonomická krize?Lidé,které postihly záplavy,dostávají pomoc od obce,státu.Na hypotéky se nevztahuje osobní bankrot.Pracuji denně 14 hodin,ještě i v sobotu a neděli.A peníze nejsou,protože je krize.A já jako OSVČ co si nevydělám,to nemám.V 51 letech práci těžko najdu,když nemám ani maturitu.Jít na úřad práce je likvidační.Dostanu tak na jídlo a možná na byt.A co bude s půjčkama.Takže garanční fond ano,ale proČ tady proboha ještě není.Co ti naší politici dělají?na co se čeká.Vždyť krize zasáhla širokou veřejnost a naše vláda reaguje zvýšením daní.jE VŮBEC K NĚČEMU SE TADY ROZEPISOVAT?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2010 8:11 | Fana

Garanční fond, proč ne? Ale podraží hypotéky. Naopak bych zrušil veškerou státní podporu (jako příspěvky na úroky, nebo daňové zvýhodnění) hypotékám. Banky si tu podporu nechají draze zaplatit klientem a ještě jednou i státem a ceny nemovitostí se pak šplhají do závratných výšin, takže pokud dostatečně nekradeš, musíš spávat u maminky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Kočka

podnikatel

Kamil Vacek

podnikatel a investor

Jan Kočka
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Kamil Vacek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services