Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 218 komentářů)

26. 3. 2010 15:15 | Petra

Bohužel musím přidat také názor, že bych už nikdy nezvolila Modrou pyramidu, jejich jednání je zarážející, přístup opravdu velmi laxní a neustálé lhaní a odkládání věci, která měla být vyřízena do týdne jak slibovali (již je to třetí týden a stále nic), to mě přivádí k šílenství..poradce mi nezvedá telefon a nikoho nezajímá, že mi tím vším způsobují obrovské problémy a ač jsem do telefonátů a vyřizování vložila už spoustu peněz a času, tak mi to není nic platné, stěžovat si můžu akorát tady...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 3. 2010 16:01 | Simona Kuchařová

Taky bych se ráda přidala k názoru, že modrá pyramida už nikdy více, vyřizuji si úvěr asi už dva měsíce a to mi bylo na začátku řečeno že to trvá max.4 týdny, no tak leda ve snu! Ze začátku opravdu není nic problém ale jak má dojít na věc, tak ticho po pěšině, za týden se mám stěhovat a poradce mi projistotu už ani nebere telefon. A to mám ještě zaplatit 41 tisíc za poplatky vtipné!! nechápu za co, asi za tu obrovskou ochotu :-(
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2010 10:37 | Petr

Já jsem s MPSS velmi spokojen!!! Od žádosti o úvěr po schválení a vyplacení cca 1 měsíc!!! Je fakt, že odhadce jsem zvolil úplně jiného než mi byl doporučen(samozřejme byl schválen MPSS). Kdykoliv jsem něco potřeboval, tak mi paní v MPSS vyšla vstříct(mimochodem to byla šéfka MPSS v Ostravě na Masarykově náměstí)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2010 9:57 | omaola

Vidim, ze nejsem sama, kdo ma s MP silene zkusenosti. Jeste se k tomu vratim, ale momentalne zas specham kvuli vyrizovani nalezitosti, posilaji mne od certa k dablu a sami maji na vse cas.Nechapu jak mohou dostavat oceneni ze jsou nejlepsi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 12. 2009 14:34 | ještě Stehlíková

a to jsem ještě jednou já...všechno ještě nekončí, práve volali do práce mně a manželovi, aby si ověřili, kde pracujeme a že nejsme ve výpovědi. Chápete to? Tak oni nám už dali od nich podepsaný smlouvy na úvěr, zástavní listiny na katastr...a teď, po 10-ti dnech od jejich podpisu si teprve ověřují, zda ve firmě, kterou jsme uvedli, pracujeme? Tak jsem velice zvědavá na vysvětlení...prý mi podle naší paní z pyramidy zavolá "nějaký" ředitel. Ani nebudu popisovat, co to děla s mými nervy. Tak jen doufám, že Vás nikdy nic takového nepotká, nikomu bych to nepřála.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2009 15:19 | Stehlíková

Dobrý den, já se také bohužel musím připojit k problémům s vyřízením úvěru. Úvěr prý již máme schválený, zástavní smlouvy jsme také již dali na katastr, mají od nás všechno co chtěli a stále nám ještě nevyplatili peníze. Nám díky tomu stojí stavba domu a o mé naštvanosti se už ani nedá mluvit. Jsem jejich klientem již 7 let. V létě jsme si vyřizovali půjčku na pozemek, to taky samozřejmě trvalo dlouho než nám vyplatili peníze, omluvila jsem si to tím, že byla doba dovolených. Jen co teď vyřizujeme půjčku na stavbu domu, tak už doba dovolených dávno skončila a jejich pomalost opravdu nezná mezí. Hlavně že chtěli co nejdřív poslat 22.500 Kč, aby začali něco dělat. Je to už měsíc a půl, co ty peníze mají na účtě a nám stále nic nevyplatili. Nejdříve se to prý zdrželo tím, že si nemohli ověřit, kde pracujeme, že se prý nemohli nikam dovolat. To ale bohužel nikdo z jejich úvěrovýho oddělení nebyl schopen sdělit týden naší poradkyni, tak to byl první problém. navíc se zjistilo, že volali na telefonní čísla do firem, která si našli na internetu. Manžel pracuje v dosti známé mezinárodní firmě a jim vůbec nebylo divné, že čísla, na která volali, neexistují,je vůbec nenapadlo podívat se na aktuální telefonní seznam, apod. Po té, když se to dověděla konečně naše poradkyně, tak jsme ještě dokládali originál výpisy z účtů, kam nám chodí výplaty. Tak proč je sakra nechtějí hned při žádosti o úvěr??? Tám se nám to všechno o další týden protáhlo. Zástavní smlouvy také nevypracovali včas, jak slibovali. Jsem velice nespokojená s jednáním úvěrového oddělení, s celým systémem. Jen se obávám, že je to ve všech bankách a spořitelnách stejný, že prostě pokud nejde přímo o ně, tak nikdo nic pro druhýho neudělá.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2009 13:55 | nespokojeny zakaznik

Přidávám se k názoru, že Modré pyramidě by se zákazník měl vyhnout obloukem. Na začátku nic není problém. Nakonec vše trvá hrozně dlouho. Na spoustu věcí přijdete až během podepisování (pokud si pečlivě čtete smlouvu) to už Vám je stejně k ničemu protože chca nechca musíte podepsat protože už jste podepsal stoh jiných dokumentů kde se zavazuje k něčemu a tudíž další průtahy by Vás přišli pekelně draho. Když už konečně dojdete k žádosti o vyplacení a čekáte, že požadovaný den budou peníze na úctě zjistíte že MP nejenom že neposlala peníze ale ani Vás na to neupozornila. To se opakuje několikrát za sebou a vždy si najdou důvod proč tak neudělali. Vždy se totiž najde maličkost, která Vám chybí. On je totiž problém v dané lhůtě na zpracování (kterou si stanovují) projít všechny materiály a upozornit zákazníka že je někde nějaký problém. On je totiž i problém si požadovaný dokument vytáhnout z pošty či mailu. Stále čekám na vyplacení úvěru. (snad se brzo dočkám) Na centrále to vypadá že jim je jedno, že tímto svým laxním přístupem zásadním způsobem zkomplikovali a koplikují zásadně bydlení. Narazila jsem na neskutečně laxní jednání a nelogické požadavky na klienta. Jsem nespokojena a lituji rozhodnutí vzít si úvěr přes Modrou pyramidu.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2009 11:49 | bez peněz

Příběh dvou mladých lidí, kteří chtěli bydlet ve svém domku a jak to všechno dopadlo...kdo na tom vydělal a kdo tratil...si můžete udělat sami, vše na stránkách ers.estranky.cz Názory jsou možné napsat do komentářů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 3. 2009 23:01 | Bezinka

Chci si vzít úvěr u Modré pyramidy 1100000-kolik zaplatím za vyřízení smlouvy?Bezinka
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2009 23:55 | klára fűrstová

dorý den, dostali jsme se do podobné situace jako vy. jednou už se přeci musí spojit nespokojení klienti MODRÉ PYRAMIDY a skoncovat to s podvodníky. v červnu jsme začali vyřizovat hypotéku u MP , neustále paní poradkyně slibovala, že 2 000 000,- není problém, ale musíme založit stavebko. založila ho na cílovou částku 2 000 000,- , jelikož jsme vyřizovali hypotéku poprvé, mysleli jsme , že to tak má být. museli jsme zaplatit 22 500,- , prý když hypotéka neprojde, peníze budeme mít v plné výši na staveb. spoř. a můžeme je popřípadě vybrat. po doložení všech patřičných dokumentů nám bylo sděleno, že předběžná hypo nám byla schválena a ted si musíme vybrat nemovitost do této částky. vybrali jsme malý domek v ceně 1 300 000,-. chtěli jsme tedy začí čerpat hypo, ale bylo nám sděleno, že ted se to musí ještě schvalovat a dodávat další nesmyslné podklady. poradkyně od nás vybrala 5 000,- jako zálohu na odhad nemovitosti. my ale měli jen 14 dní do kupní smlouvy. odhad nebyl, slíbená hypo taky ne , podklady se vypařily, poradkyně je asi na havaji na dovolené. nakonec po výhrůžkách vrátila složenkou 5 000,- , stavebko prý sice máme ,ale polovina z toho je poplatek za sjednání a kdzž to ted chceme zrušit, tak nedostaneme nic, jelikož zbylých 10 000,- je půl procenta z cílové částky a to je storno poplatek. takže jsme přes známého vyhledali poradkyni z hypoteční banky a do týdne jsme měli úplně v klidu hypotéku novou , lepší a výhodnější. na poradkyni z MP jsme podali stížnost , která se stále řeší a prověřuje a zkoumá, a budu moc ráda, když vám budu moci napsat, jak to vše dopadlo možná pomůže OBČANSKÉ JUDO s pozdravem klára
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 9. 2009 10:36 | radek

Mám podobné zkušenosti. Vyřizuji úvěr díky liknavosti ze strany MPSS již 3 měsíce a stále nejsem u konce. Jsem jejich klientem téměř 13 let a chovají se ke mě jako k obejdovi, který je chce připravit o peníze.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2009 9:40 | šokovaní stavebníci

Dobrý den. Máme problémy s odhadem a potřebovali bychom znát zkušenosti a názory dalších lidí. Vzali jsem si úvěr na novostavbu u MP. Cenu pozemku odhadce odhadl vcelku reálně a byli jsme spokojení, ale nyní dělal 2. odhad - hrubé stavby, do které jsem již investovali cca 900 000 Kč (stavíme s firmou, ale máme veškeré investice doložené fakturami a navíc máme stavbyvedoucího, se kterým vše konzultujeme, takže víme, že nás firma nebere na hůl a je solidní), ale odhadce stavbu odhadl na 370 000 Kč!! Je to dost velký nepoměr a tak by nás zajímalo, jestli jsou skutečně ty odhady tak odlišné od skutečných nákladů nebo jsme jen narazili na špatného odhadce? Děkujeme všem, kteří se s náma podělí o své zkušenosti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 7. 2009 14:25 | Alena Králová

Omlouvám se za chybu . Poplatek je max. 10 000,- Kč a jedná se o pohotovostní úvěr )sjednaný dopředu bez specifické nemovitosti)
děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 7. 2009 14:22 | Alena Králová

Dobrý den, můžete mi prosím poradit? S přítelem jsme si zažádali o úvěr ze stavebního spoření - nemáme naspořenou ani korunu a proto jsme chtěli úvěr "HYPO 100" . Paní poradkyně nás ujistila že za zprostředkování smlouvy zaplatíme 1% z cílové částky ale max. 10 00,- Kč. Teď máme zaplatit 10 000 za zprostředkování úvěrové smlouvy a dalších 10 000,- Kč za zřízení SS. nechápu proč platit jeden produkt 2x. Navíc už nemám palatit tento "poplatek" (jedna celá výplata) po podepsání smlouvy, ale ještě před jejím vystavením, což mi připadá vážně nelogické. Mám dát peníze někomu dopředu, když ani nevím, jak smlouva zní? Nemám je raději vyhodit rovnou z okna? Děkuji za odpoěď. AK
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 6. 2009 16:38 | Michal Eibl

Neuvěřitelné a nesmyslné průtahy, které jen díky několika obětavým lidem snad nedopadnou tak, že neskončíme příští týden s obrovskými problémy na ulici. Ruce pryč od této instituce! Nechápu, jak mohli získat tolik ocenení ... ačkoli to spíš vypovídá něco o oněch oceněních.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 2. 2009 21:31 | A. Doležalová

Dobrý den,
děkuji za reakci, pokud nejste z Prahy a nemáte přímý kontakt na vedení MPSS, viděla bych Vaši snahu sice milou ale pro mne v současné době nevyužitelnou. Snad jediné, co by jste mi mohl osvatlit, zda existuje možnost okamžitě přeúvěrovat úvěr u MPSS a využít služeb jiného finančního domu. Kromě neuvěřitelných problémů a průtahů při vystavení Zástavních smluv mám problémy s úhradami faktur. Developer mě neustále upomíná o úhradu dlužných faktur a již vyčíslil penále z dlužných částek. Co vím, některým zákazníkům (kteří též financují přes MPSS) již penále podle smlouvy poslal. Jen pro ilustraci : Po mojí písemné stížnosti ze tří předložených a nesplacených faktur byla uhrazena poslední, tedy třetí v pořadí a to v plné výši. Proč první byla uhrazena částečně a druhá vůbec jsem opravdu nepochopila. Výzva směřovala na stejně postižené, abychom se mohli bránit společně.
A. Doležalová
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2009 21:31 | Daniel Košek

Dobrý večer, Mohli bychom se domluvit na schůzce a vyřešit tento daný problém? Jsem finančním poradcem Modré pyramidy. Rád Vám pomůžu v této dané situaci.
S pozdravem
Daniel Košek
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2009 21:27 | Košek

Dobrý večer,
můžu prosím Vás vědět,jaké máte problémy s Modrou pyramidou. Jsem finančním poradce Modré pyramidy rád bych vám mohl s daným problémem.
s pozdravem
Košek
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 2. 2009 8:02 | Zbyněk Kubičík

Jakým způsobem vypočítáme základnu pro přiznání státního příspěvku? Vím, že se neskládá pouze z příspěvku klienta, ale započítává se i úrok z naspořené částky a ze státního příspěvku.Budu rád, když uvedete konkrétní příklad. Jaká je výpovědní lhůta u smlouvy, kde byla splněna povinná spořící doba? Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 12. 2008 20:22 | Ing. Alena Doležalová

Dobrý den,
hledám klienty MP, kteří jsou zároveň zákazníky developerské firmy Skanska a mají, stejně jako já, problémy s MP - ať už se to týká opožděného vystavení zástavních smluv nebo neproplácením faktur ze strany MP. A třeba už také dostali od Skanske penále za prodlení plateb. Prosím, ozvěte se, děkuji
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michaela Maláčová

modelka a podnikatelka

Tomáš Prouza

ekonom

Michaela Maláčová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomáš Prouza
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services