Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Další příspěvky v diskuzi (celkem 183 komentářů)

30. 11. 2019 10:37 | Dagmar Holíková

Dobrý den, máme s manželem u vaší společnosti stavební spoření. Manžel letos zemřel a tak se ptám, jestli mám za něj spořit dál nebo se smlouva ukončí letošním rokem. Jeho smlouva by měla končit správně až ve 12/2020 aby mohl čerpat státní příspěvek + %. Prosím o kvalifikovanou odpověď. Děkuji Holíková
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 4. 2019 5:11 | Gabriela

Prosím nevi tady někdo jaké byly úroky zanpujcu na být v roce 2007 děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2019 10:32 | Lenka

Než budete hanět překlenovák, spočítejte si hypotéku a úročení překlenováku+ státní podporu, vždy Vám to vyjde lépe!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2019 16:05 | Radka

Dobrý den, mám s nimi podobný problém. Jen s tím, ze jsem chtěla pouze kalkulaci nabídky na hypotéku a najednou z toho byla smlouva ( kterou jsem ani nechtěla). Zjistila jsem to přesně za rok, kdy ode mě chtěli zaplatit 150 tisíc za nevycerpani úvěru!! Přes právníka mi odpustili dluh, když uzavřou novou smlouvu. Upozorňuji, ze za přítomnosti svědka mi bylo řečeno, ze mám rok na vyčerpání a muže být klidne i na rekonstrukci. Dnes mi přišel e-mail, ze to bohužel není už možné, ze lze pouze nákup nemovitosti, Ale ze sankce je nižší.. pouze 70 tisíc ( po 8.mesich po uzavření nové smlouvy, 100 tisíc po roce). Chce se mi zvracet.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2019 16:01

Dobrý den, mám podobný problém. Jen s tím, ze jsem chtěla pouze kalkulaci nabídky na hypotéku a najednou z toho byla smlouva ( kterou jsem ani nechtěla). Zjistila jsem to přesně za rok, kdy ode mě chtěli zaplatit 150 tisíc za nevycerpani úvěru!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 2. 2019 17:31 | Honza

Já mám zkušenost špatnou. Žádal jsem o hypotéku, doložil všechny nutné dokumenty a pak to začalo. Celou dobu jako dobrý a nakonec z nich vypadlo, že jsem moc mladej (23let), slabá úvěrová minulost (1 splacené auto, 3 spotřebitelské úvěry splacené a bez jediné opožděné splátky nebo záznamu v registru.) nakonec tedy že je potreba buď tzv.moralni ručitel, nebo jejich stavební spoření nejméně půl roku zaběhlé. V ostatních bankách se chytali za hlavu. Příjem mám také více než dostatečný. Za mě hypotéku ano, ale tak v 50 letech po 20 půjčkách možná klapne ale kdo ví. Samozřejmě těm, komu to vyšlo, tak to přeji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2019 18:38 | dojná kráva

No, já nyní refinancuju. Nadělili mi pokuty za předčasný splacení, ale i tak se mi to vyplatí. Všechno u nich ruším. Na začátku by se obchodní zástupkyně rozkrájela, abych se upsal, ale když byl nějaký problém, tak najednou nic nevěděla. Na retenčním centru říká každý něco jiného, konečné vyčíslení dvakrát jinak, vypočítaný nevím z čeho. Poslední vtip, že mám ještě tento měsíc poslat splátku, jinak můžu dostat upomínku. Přitom tento měsíc to bude kompletně zaplacený. Nevím, nikdy dřív jsem si nepůjčoval, tenkrát jsem ale potřeboval koupit dům. Sám jsem běžel do stavební spořitelny, myslel jsem, že je to výhodnější, než hypotéka v bance.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2019 9:51

??????? ????????????? Google – ???????? ?????????????????? ? ??????? ????????????? – Google
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2019 20:15 | Honza

Dobry den. mame obdobny problem jako Vy. muzu se dotazat jak se Vam podarilo vypovedet smlouvu? Museli jste zaplatit ono 1% z cilove castky? Diky Honza
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2018 12:03 | Zuzka

Dobrý den, také sdílím svojí zkušenost, kterou jsem dnes zasílala jako stížnost přímo do MP. Už nikdy více!
V červenci roku 2018 jsme se obrátili na paní ohledně hypotéky. Ze začátku působila velice profesionálně, ale realita bohužel byla jiná. Při podpisu žádosti o hypotéku mě neseznámila s tím, že tímto podpisem mi bude aktivováno stavební spoření. Kdybych to tenkrát věděla, tak ani žádnou žádost nepodepisuji.
Hypoteční úvěr jsme se nakonec rozhodli nepodepsat. Jedním z důvodů bylo i dočtení se o nekalých praktikách MP. Nicméně stavební spoření mi bylo i přesto aktivováno, což absolutně nechápu. Jak můžete klientovi aktivovat produkt, o kterém nic neví, neviděl žádné podmínky a nebyl s ním vůbec seznámen?
15.11. mi přišel email, ve kterém jsem se dozvěděla, že mám stavební spoření aktivní. Nebýt tohoto emailu, tak se ani nikdo neobtěžuje mi to říct. Volala jsem tedy na zákaznickou linku, kde mi řekli, že jsem určitě musela podepsat smlouvu o stavebním spoření, že jinak by mi nemohlo být aktivováno. Žádala jsem tedy o ukončení, načež mi bylo sděleno, že ukončení musím řešit se svým poradcem. Obrátila jsem se tedy na poradce.
No to byla kapitola sama pro sebe. Z milé a ochotné dámy se stala krajně nepříjemná a absolutně neochotná paní. Ano, uznávám, že i já jsem nebyla nejmilejší, ale měla jsem proto své důvody. Od druhé strany bych tedy očekávala, že se bude snažit mi vše vysvětlit a ne že na mě bude do telefonu ječet. Následně ukončila hovor tím, že žádné stavební spoření aktivní nemám a ukončovat ho nemusím. Nejspíš se mnou radši nechtěla vidět.
Já jsem tedy volala zpět na zákaznickou linku a tam mi řekli, že ukončení bez poradce opravdu není možné. Pokud bych mohla MP něco poradit, tak je fajn, aby byly zákazníkovi podávány stejné informace, protože na zákaznické lince mi tvrdili něco jiného než s poradcem.
Jelikož jsem musela tedy ukončení smlouvy řešit s poradcem, tak jsem se za ní vypravila na pobočku. Pokračovala v jejím nepříjemném tónu, na který jsem jí musela upozornit, ať si ho laskavě nechá pro někoho jiného. Načež mi odvětila, že si to vlastně zasloužím, že jsem na ní do telefonu byla taky protivná. Opět mi tvrdila něco jiného než na zákaznické lince a nakonec jsme musely společně na linku i volat.
Teď už mám ukončení smlouvy konečně podepsané. U MP už rozhodně žádný produkt sjednávat nebudu a doporučení známému ode mě také nečekejte. Doporučuji proškolit poradce na slušné chování i v kritických situacích, kdy zákazník není spokojen. Dále by bylo fajn, kdyby podávali klientům kompletní informace. A v neposlední řadě by zaměstnanci zákaznické linky měli říkat to samé, co tvrdí poradce.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 11. 2018 17:39

Ano, takhle to tam bohužel funguje. Musíte jednat s poradkyní, která to s Vámi sepsala. Zkuste se poradit s právníkem, nám se to vyplatilo i když jsme řešili odstoupení, ještě než došlo k čerpání. Sami bychom to neměli asi šanci zvládnout, ale nakonec se nám to podařilo. Další možností je se obrátit na dTest, dokáží taky pomoci. Hodně štěstí a pevné nervy !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 7. 2018 7:22 | Emanuel Provazník

Ja mám naopak s Modrou pyramídou veľmi dobré skúsenosti. Stavebko mám u modrej cca 2 a pol roka a aj po dva a pol roku nieje problém, aby mi pán Poláček dvihol telefon a všetko jasne vysvetlil.(Neporovnatelná fluktuácia s konkurenčnou bankou) :). Aktuálne riešim hypoteku 80/20% s pánom Malečkom a znova bezchybné jednanie. Mojim zavinením sme prešvihli fix urokovej sadzby a pán Maleček ma hneď informoval, že bol navýšený. (stále sme na tom lepšie, ako ponúkajú konkurenčné banky). Ak budem znova riešiť hypot (čo dúfam, že už nebudem :) ) znova sa obrátim na Modrú pyramídu.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 11. 2018 17:33 | Renata

Citace - Renata / 09.10.2018 19:06

Ano, máme s MP ten samý problém. Jsou to PODVODNÍCI !!!Chceme stavět dům a vše jsme chtěli mít co nejlépe vyřešené a nenaletět podvodníkům. Naše pečlivost a důvěra se nám ale vymstila. Generální reprezentantka ( jak si tam říkají poradci ) zneužila naší důvěry a neorientovanost v přehledu typu hypoték, protože tato je naše první. Chtěli jsme klasickou hypotéku a bohužel jsme nevědomky podepsali tzv." pohotovostní úvěr ", což je úplně jiný typ úvěru. Ve smlouvě o něm není vůbec zmínka a přišli jsme na to jen díky zvláštnímu dodatku, který nám přišel dost neférový. Ten jsme odmítli podepsat a teď se z toho nemůžeme dostat. Náš právník nad tímto typem smlouvy strávil 5 hod.práce, než přišel na to, že se jedná o tento typ úvěru. Podali jsme žádost o odstoupení od smlouvy. Od té doby MP vůbec nekomunikuje, nikomu se nedovoláte, bankovní poradkyně co s námi sepsala smlouvu od toho dává ruce pryč ( asi nechce přijít o prémie ) a tvrdí, že to není v jejích možnostech. Je to s nimi naprosto otřesné. Nedávno nám zaslali písemné vyjádření k odstoupení od smlouvy a je napsané tak, že tomu vlastně nikdo opět nerozumí ani právník. V Modré Pyramidě se opět nikoho nedovoláte, nikdo se s vámi nebaví, nikdo za nic nemá odpovědnost. Pryč od nich co nejrychleji !!!

Tak se nám nakonec podařilo od smlouvy odstoupit, nebylo to jednoduché ale nakonec jsme se s Modrou Pyramidou dohodli. Jsme rádi, že to máme za sebou a už nikdy více ! Prostě se to nesmí vzdát. Přejeme všem hodně štěstí.
A poučení na závěr : nikdy nepodepsat žádnou smlouvu bez porady s právníkem. I když jsou to investice navíc, velmi se ve finále vyplatí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2018 20:54 | Petr

Dobrý den, prosím vás máte někdo zkušenost s vypovědí ve fixační době u MP. Jsem velice nespokojen jak se mnou finanční poradkyně jedná, když jdu do jiného města za druhou tak mě vrací k té původní. Mám v plánu podat stížnost na MP že nejednají na rovinu a zatajují fakta v jejich prospěch.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2018 19:06 | Renata

Ano, máme s MP ten samý problém. Jsou to PODVODNÍCI !!!Chceme stavět dům a vše jsme chtěli mít co nejlépe vyřešené a nenaletět podvodníkům. Naše pečlivost a důvěra se nám ale vymstila. Generální reprezentantka ( jak si tam říkají poradci ) zneužila naší důvěry a neorientovanost v přehledu typu hypoték, protože tato je naše první. Chtěli jsme klasickou hypotéku a bohužel jsme nevědomky podepsali tzv." pohotovostní úvěr ", což je úplně jiný typ úvěru. Ve smlouvě o něm není vůbec zmínka a přišli jsme na to jen díky zvláštnímu dodatku, který nám přišel dost neférový. Ten jsme odmítli podepsat a teď se z toho nemůžeme dostat. Náš právník nad tímto typem smlouvy strávil 5 hod.práce, než přišel na to, že se jedná o tento typ úvěru. Podali jsme žádost o odstoupení od smlouvy. Od té doby MP vůbec nekomunikuje, nikomu se nedovoláte, bankovní poradkyně co s námi sepsala smlouvu od toho dává ruce pryč ( asi nechce přijít o prémie ) a tvrdí, že to není v jejích možnostech. Je to s nimi naprosto otřesné. Nedávno nám zaslali písemné vyjádření k odstoupení od smlouvy a je napsané tak, že tomu vlastně nikdo opět nerozumí ani právník. V Modré Pyramidě se opět nikoho nedovoláte, nikdo se s vámi nebaví, nikdo za nic nemá odpovědnost. Pryč od nich co nejrychleji !!!
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2018 21:26 | Klient

Uplně tentýž problém. Prisel jsem do MP s žadosti o hypoteku a celou dobu jsme se bavili o hypotece. Před podpisem slmouvy jsem si smlouvu vyžadal a zjistil, že se jedna o překlenovák ze stavebniho spořeni. Žadost beru zpét a nohy na ramena a pryč odtud... nedoporučuji...
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 7. 2018 15:13 | Lucie

Také máme špatné zkušenosti. Celou dobu jsme sjednávali 100% hypotéku i při podpisu nebyla o ničem jiném řeč. Při procházení jednotlivých bodů jsme si ničeho nevšimli, žili jsme v domnění, že máme 100%. A nyní, když nám nechtějí vyplatit veškeré peníze z úvěru, nám sdělili, že máme 85%, že si máme prostudovat úvěrovou smlouvu. A to nemluvím o levárně, kterou udělali kolem Vánoc, kdy nás donutili podepsat vyšší úrokové sazby, jelikož jsme prošvihli termín čerpání úvěru, o čemž nás také neinformovali. Nemohli jsme jinak, měli jsme už splatnost první velké faktury stavební firmě a hrozily penále. A samozřejmě Vás donutí sjednat si u nich životní pojištění Parymida, jinak Vám nedají ani korunu. Naštěstí to nemusíte platit a ničím Vás nemohou nutit, ačkoliv se snaží... Jakmile uplyne fixační doba, jdeme okamžitě jinam. Jednání s klienty po podpisu je na hrozné úrovni. Naslibují cokoliv, skutek je jinde.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 6. 2018 19:31 | Jitka

Přesně s Vámi souhlasím také jsme naletěli opravdu od nich co nejdále :-(
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 6. 2018 11:57 | Mark Shawn

Potrebujete dobre certifikovanú pôžičku, aby ste usadili úhradu, zaplatili účty alebo začali nové obchody vrátane rozširovania vašej firmy, ak áno, kontaktujte nás 24 hodín denne. E-mail: markshawnservices@gmail.com
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2018 6:01 | bob

jsou to prasata mel jsem dohodnuto bez pojisteni a odhad zdarma
pani mně vola je vše ok abych se stavil ,tak ja tam letim vse podepisu
a ona rika odhad nevysel zaplatite 3000,- ja zaplatil druhy den se mi to rozleželo v hlavě a dal jsem vypoved nakonec mi cenu za odhad vratily dělají z lidí blb.....
šel jsem do klasické hypoteky gemoney
takovou prasarnu co tam delaji sem nevidel navic sem se dovedel ze pokud zaplatim predčasně 20% z častky ,tak se mi uroky pocitaji stale z plné častky ,tak to je i na mně moc ----jsou prasata.

A TEN SLOZITY VZOREC JAK POCITAJI UROKY O TOM SE RADEJI NEBAVÍM !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  11 557 734 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Články na Heroine.cz

Plamenný portrét zakázané lásky

Plamenný portrét zakázané lásky

Jednou za čas se v kinech objeví film, který se stane významným nejen pro určité publikum,...více

Feministky už nosí i růžovou. Pomohla tomu Karley Sciortino

Feministky už nosí i růžovou. Pomohla tomu Karley Sciortino

Feministka už dnes není jen stereotyp staré panny, která nenávidí muže, nemaluje se a...více

Jídlo s visačkou. Jste to, co, kde a odkud jíte

Jídlo s visačkou. Jste to, co, kde a odkud jíte

Jíst lokálně. To je trend, který je tu s námi už pár let. Od Pohlreicha objevujícího biofarmáře...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mirek Topolánek

expremiér a podnikatel

Petr Zahradník

ekonom

Mirek Topolánek
ÚSPĚŠNOST
17,44 %

z 86 duelů
×
Petr Zahradník
ÚSPĚŠNOST
63,38 %

z 71 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.