Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 56 komentářů)

21. 11. 2003 9:26 | Kateřina Beranová

Dobrý den, Vámi uvedený údaj se týká klientů, kteří nesplní hodnotící číslo 6,500 a budou chtít svou smlouvu ukončit. Pokud by toto chtěl klient udělat, připravuje se nejen o zmiňované 0,5 % z cílové částky, ale také o zajímavé bonusy, které spořitelna spořícím klientům nabízí. Netýká se klientů, kteří si berou úvěr a klientů, kteří mají své hodnotící číslo při ukončení smlouvy rovno nebo vyšší než 6,500. Výši svého hodnotícího čísla klient zjistí ve svém ročním výpise, nebo na infolince spořitelny. Výše hodnotícího čísla jde snadno splnit pravidelnými vklady i za 5 let.
S pozdravem
Kateřina Beranová
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2003 22:04 | Karel

Dival jsem se do VOC z roku 2001. Tam je jeste formulace "Dojde-li k vypovedi pred uplynutim 5 let ode dne uzavreni..". V letosnich VOC je jen "Dojde-li k vypovedi, ma stavbni sporitelna pravo uctovat.." Diky za upozorneni. Kazdopadne to ukazuje, jaci jsou to supaci. TO SNAD NENI MOZNY.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2003 21:52 | Karel

No jo, ale tady jde prece o neco uplne jineho. HYPO Vam vezme tech 0.5% cilove castky i v pripade, ze sporite vic jak 5 let. Alespon to tak maji napsano ve VOP. Tomu rikam zlodejina.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2003 15:49 | L.B.

Sankce za předčasnou výpověď se ale u všech spořitelen (včetně Hypa) platí jen v případě, že smlouva trvá kratší dobu než 60 měsíců. Trochu se obávám, zda na obou stranách nedošlo k nepochopení toho druhého (předpokládám, že pana Petr volal na infolinku spořitelny).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2003 15:18 | pavel

Tak jsem si to overil sam. Vsechny sporitelny krome Raiffeisen (tam jsem nepsal nemam je rad) uctuji poplatek za zruseni pouze v pripade ze se sporeni ukonci drive nez v zakonne lhute tj. 5 let.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 10. 2003 9:48 | pab

Bylo by zajimave vedet, jestli se takhle chova jenom HYPO, nebo je treba zaplatit "Sankci za předčasnou výpověď" take u vsech ostatnich sporitelen pokud klient chce jen sporit a nechce uver. Kdyby takovy pruzkum provedly penize.cz, urcite by si o tom dost lidi rado precetlo.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 8. 2003 7:34 | Petr

Tak po měsíci jsem se to konečně dozvěděl. HYPO stavební spořitelna i po řádném spoření delším než 5 let při ukončení spoření výpovědí u tarifu NS účtuje podle čl. 6 kapitoly X všeobecných podmínek úhradu ve výši 0,5 % cílové částky! To znamená, že uzavření smlouvy platíte 1,8 % cílové částky a při ukončení 0,5 % cílové částky = 2,3 % cílové částky jen za to, že si uzavřete spoření s HYPO stavební spořitelnou!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 8. 2003 13:51 | Petr

Ptal jsem se na webové stránce HYPO stavební spořitelny: Mám 3 nejasnosti: 1)Jak se ukončuje stavební spoření uzavřené polde tarifu NS ve variantě A, když klient pouze spořil a nežádal o úvěr? Ze VOP vyplývývá, že to lze pouze výpovědí. Platí pak ale čl.X odst.6) a stavební spořitelna účtuje na vrub klienta i po 5 letech spoření 0,5 % původně sjednané cílové částky?
2)Jak se postupuje při ukončení stavebního spoření uzavřeného polde tarifu NS ve variantě A při podání výpovědi klientem, když je poskytnuto úrokové zvýhodnění 2 % (čl.VI odst.3) a dodatečné úrokové zvýhodnění 1 % z cílové částky (čl.VI odst.4), když tato dvě úroková zvýhodnění způsobí přespoření cílové částky (čl.V odst.5). Není totiž zřejmé, jaký bude zůstatek na účtu klienta s uvedenými dvěmi úrokovými zvýhodněními. Je to dáno tím, že uvedená dvě úroková zvýhodnění jsou připsána na účet klienta při vyplacení zůstatku na účtu.
3)Jak se přesně počítá hodnotící číslo? Z definice uvedené v čl. XII. odst.3 VOP mi to není zcela jasné. Můžete mi dát radši názorný příklad.

ODPOVĚDI od vsladovnikova@hypos.cz:
Vážený pane Kadlec, odpovídám na Vaše dotazy: 1)Ukončení stavebního spoření lze jen výpovědí,bude účtován poplatek dle VOP/u tarifu,který uvádíte/ a Váš podpis musí být úředně ověřen.Zároveň musíte uvést buď č.Vašeho účtu nebo můžou být Vaše naspořené prostředky poslány poštou na adresu.
2)Vámi zvolená cílová částka by neměla být přespořená,a tak již při založení by měla být v takové výši,aby odpovídala Vašim finančním možnostem a délce spoření/můžete samozřejmě spořit déle než je 5-ti leté vázací období/.
3)Hodnotící číslo je podíl naspořené částky:cílové částce a zvyšuje se každé čtvrtletí.
ASI BUDU PLAKAT! NIC JSEM SE NEDOZVĚDĚL!!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 12. 2002 18:57 | Nikol

Ještě jsem zapomněla na jednu věc: HYPO stavební spořitelna není podle mého názoru vůbec pružná a má podmínky takové, že vlastně během doby spoření nebo před žádostí o úvěr nelze nic měnit... nelze libovolně zvyšovat/snižovat CČ (lze, ale za hrozných podmínek), nelze měnit varianty smlouvy, když máte smlouvu uzavřenou za "starých" podmínek a mezitím dojde k úpravě podmínek pro klienta k lepšímu, vás "starých" klientů se to nemůže týkat - máte smůlu, prostě trochu ustrnulý systém. Proč platit zvýšenej poplatek za uzavření smlouvy? Abych si pak mohla zvýšit CČ bezplatně? Na to kašlu. Poplatek za uzavření smlouvy jde obchodnímu zástupci do kapsy a vy přece nevíte, jakou CČ budete ve finále potřebovat... Lepší je zaplatit u normální stavební spořitelny standardní poplatek do 1% a pak při zvyšování CČ (jestli bude vůbec potřeba) si připlatíte za zvýšení. Zase srovnám s Liškou - úročení klasického úvěru bylo před 1.11. ve výši 6% podle starých VOP. Žádala jsem o úvěr, obch.zástupce mi řekl, počkejte si do 1.listopadu, budete mít úvěr za 5,5%. Žádný problém - změnili jsme variantu smlouvy, abych mohla mít úvěr za 5,5%. Něco podobného by u HYPA nebylo možné. Systém vyřizování úvěrů u HYPA je tak složitej a uměle dramatizovanej, že nechápu, na co jsou zástupci HYPA hrdí. Je to nejmenší stavební spořitelna, tak by se měla snažit vyjít klientům vstříc a ne jim vyřizování úvěrů komplikovat nesmyslnými požadavky a dlouhým čekáním. A jsou částku si můžete u HYPA půjčit bez zajištění? Směšnou, za kterou si nekoupíte ani lepší obkladačky do koupelny.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 12. 2002 18:46 | Nikol

Můj názor - HYPO ano, ale ne když chcete úvěr!! HYPO má nejpřísnější, tedy pro normálního človějka nejhorší podmínky na zajištění, a to i na hodně malé - směšné částky v porovnání s ostatními stavebními spořitelnami. Navíc vyřízení úvěru není zdarma, bylo to tuším za 1% a teď už to změnili na 2% a všechno trvá půl roku!! Půl roku je nesnesitelně dlouhá doba, takže co je komu platné, že může zažídat o přidělení volbou po 18 měsících, když dalších půl roku (když jde všechno hladce) čeká na vyřízení a ještě za to platí?! Já jsem spokojená u ČMSS, jsou to v úvěrech profíci, stavíme RD a máme už větších úvěrů i meziúvěrů vyřízených několik - celkem pět a pokaždé to proběhlo rychle, s úsměvem a bez problémů. Do jednoho měsíce po poslání žádosti a potřebných dokumentů přišla poštou úvěrová smlouva s dopisem, co je třeba ještě sehnat za dokumenty, po podpisu úvěr.smlouvy a zaslání potřebných věcí vám obratem posílají peníze na účet, takže celá věc je do dvou měsíců vyřízená a máte peníze doma! Pokud jde jen o spoření (například smlouvy na děti) - nemám nic proti HYPU. Ale pokud jde o úvěry, má se HYPO ještě co učit od ostatních spořitelen.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 12. 2002 21:55 | Pavel Novotný

Absolutně příšerný klientský servis!!! Čekací doba na "infolince" okolo 20 minut!!! Doba reakce na e-mailový dotaz - žádná! (odesláno před třemi týdny). Obchodní zástupci se titulují jako oblastní ředitelé - jen v Ostravě mají okolo deseti ředitelů, jejichž informace jsou stejně výživné jako web spořitelny, tedy příšerné!!! Kudy chodím, tudy haním...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 12. 2002 22:18 | Jana

Přidělení volbou je skvělá věc, která vám ušetří spoustu peněz při čerpání úvěru. Důležitá věc je, že není třeba splnit hodnotící číslo k získání úvěru na rozdíl od ostatních stavebních spořitelen. Hned je úvěr úročen úrokem 3,9 - 4,9% z úvěrového dluhu a ne z cílové částky jako jsou překlenovací úvěry, kde platíte úroky i z vašich naspořených peněz, to je potom úročení úvěru téměř dvojnásobné!!! Například u čerpání úvěru po 2 letech a čerpání překlenovacího úvěru je rozdíl na úrokách téměř 25.000,--Kč při délce splatnosti 10 let. Většina poradců stavebních spořitelen vám neřekne, že překlenovací úvěr je úročen z cílové částky (vklady, státní podpory a úvěr). Například naspoříte 40.000,-- a 60.000.-- si chcete půjčit, ale úroky platíte ze 100.000,--Kč.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 10. 2002 22:02

Ať žije buřinka, ať žije cylindr a možná i baret! Co jste tím vlastně chtěl říct?!
+46
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2002 14:29 | Kateřina Beranová

Odpověď na tento dotaz naleznete v naší Online poradně na http://prodej.penize.cz/nastroje/lamparna/detail.asp?TypeOfLamp=PSS&LID=443
+33
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2002 11:10 | dasul

Vážení, jsem ve staveb. spoření poměrně nováček, takže kdyby mi mohl někdo z vás udělat trochu jasno... Díky. 1. HYPO má úročení 2% a přidává další 2 po přidělení CČ. Ty další 2% by se tedy měla zpětně počítat od doby založení smlouvy? 2. Co jsem se dočetla ve VOP, tak podmínky pro přidělení můžu splnit nejdříve po 2 letech po naspoření 40% CČ, zaplacení "úvodního" poplatku? Nejsou tu ještě jiné "skryté" podmínky? 3. Pořád nějak nechápu to "přidělování volbou" ... 4. Nejspíš bych zatím uvažovala o spoření převážně na "zhodnocení peněz". Myslíte, že má k tomu některá spořitelna lepší podmínky?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 8. 2002 11:53 | Katerina_B

Budu Vám poněkud oponovat, protože u této společnosti si můžete vybrat zda chcete platit poplatek za uzavření smlouvy ve výši 1,6% nebo 1% z cílové částky. Vámi zmiňovaná výše 0,75% se týká u jiných spořitelen jen dětí či mladých do určitého věku. Ještě k vyšší částce u tarifu Nadstandard 1,6 - pokud si zvolíte tuto variantu a budete jen spořícím klientem, pak Vám při řádném ukončení smluvního vztahu bude dán ještě bonus ve výši 1% z cílové částky, čímž se výsledný poplatek za uzavření smlouvy sníží na 0,6% z cílové částky (a to nenabízí žádná spořitelna). Osobně jsem přesvědčena, že i samotné vyšší úročení by Vámi zmiňovaný rozdíl pokrylo dostatečně. V případě, že budete žádat o úvěr, zůstává výše poplatku stejná, ovšem máte možnost vzít si úvěr až do výše dvojnásobku Vámi zvolené cílové částky, opět nenabízí žádná jiná spořitelna. Co se týče klientského servisu, jako všude záleží na lidech, jak na poradci, který Vás případně kontaktoval, tak na telefonistkách, se kterými jste se případně mohl "setkat" na telefonní lince. Ostatně to je problém všech bankovních institucí na našem trhu a jako jejich klienti se musíme buď obrnit trpělivostí a pevnými nervy, nebo na dotyčné bankovní instituce tlačit a donutit je k zlepšení situace. Hezký den a více štěstí na kvalitní poradenství.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 8. 2002 11:14

Osobne mi nabidka HSST nepripada nijak uzasna. U tarifu Nadstandard zaplatite za uzavreni smlouvy 1,6 % (bezne 0,75 % nebo 1 %) a to zdaleka vyssi uroceni nepokryje. Navic nemaji zadny spec. produkt pro mlade a uroven klientskeho servisu (pokud se to tak vubec da nazvat) je zalostna! Velebnosti proste hnus
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2002 6:07

Jsem spokojená se stavebním spořením a vklad od příštího měsíce 6/2000 bude zvýšen z 500,-Kč na 1500,-Kč.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 2. 2002 13:51

Mají nejlepší zhodnocení při nečerpání úvěru.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 11. 2001 15:42 | Mr. Opatrný

Právě jsem se asi půl hodiny pokoušel neúspěšně dovolat do HYPO. Nakonec mi spojovatelka stejně řekla, že mají buďto obsazeno nebo to neberou. A to jsem jako potenciální klient chtěl odpovědět jenom na 1 dotaz! Také jejich internetová stránka je dost amatérská. Můj celkový dojem- bída a utrpení, žádný div, že mají nejméně klientů. Ať žije buřinka!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Daniel Beneš

manažer

Jakub Havrlant

podnikatel a investor

Daniel Beneš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jakub Havrlant
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services