Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Další příspěvky v diskuzi (celkem 201 komentářů)

4. 9. 2019 12:41 | Babica Zdeněk

Penzijní společnost mi nevyplatila v plné výši naspořené peníze, které jsem ji svěřil, přestože jsem splnil veškeré podmínky pro jejich plnění. Doposud mi dluží kolem 20 tisíc. Toto neplnění jsem řešil s pracovnicí pobočky v Nejdku a doposud bez kladné odezvy. Prosím o sdělení jak postupovat, aby Česká pojišťovna mi nezadržovala mé peníze.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2019 14:22 | Adéla

Nejhorší pojišťovna u nás vůbec, jedny z nejvyšších cen a zároveň nejnižší kvalita služeb. Pracovníci ČP říkají pokaždé něco jiného, pak se vymlouvají, urážejí vás (když jsem se zmínila, že pracovně také působím v tomto oboru). Po úrazu, kdy mi stále odmítají vyplatit jakékoliv trvalé následky úrazem (necítím kus ruky, omezená pohyblivost, výdaje na léčení, atd.) jsem se rozhodla pojištění ukončit. Smlouvu o ukončení mám u sebe, podepsanou oběma stranami a oni mi po týdnu pošlou, že děkují že jsem jejich klientem a že jelikož jsem se rozhodla o indexaci, tak ať jim platím víc :D :D :D No hlupáctví na n-tou! A domáhat se výplaty, na kterou mám právo mě opravdu zmáhá...
+2
+-

15. 7. 2019 22:50 | Milada

ČP nejspíš porušuje zákon na ochranu osobních údajů. Při rušení tzv. povinného ručení po prodeji vozidla si pracovnice Muchová (Plzeň) zcela bezostyšně a bez předchozí domluvy a bez předchozího souhlasu klienta zkopírovala kupní smlouvu. Smlouva obsahuje osobní údaje o kupujícím, do kterých pojišťovně nic není. Zcestný je vůbec fakt, že musíme pojišťovně dokládat důvod zrušení pojištění, když jde o odpovědnost provozovatele vozidla samotného a ten se sám musí rozhodnout, jestli respektuje zákon. Česká kancelář pojistitelů s tím nemůže mít problém, protože k témuž vozu si několik dnů před tím sjednal pojištění někdo jiný (jinak by neproběhl převod vozu). Bohužel také se nelze spolehnout na kvalitu pracovnice ČP, která ve stejný den prováděla také zrušení životního pojištění a ačkoli měla v ruce obč. průkaz klienta, neopsala si místo narození a ČP nyní obtěžuje klienta novou písemnou žádostí o výplatu plnění (již jednou podepsanou), tedy protahuje výplatu.
+3
+-

27. 6. 2019 22:41 | Milan

Mám též velice špatné zkušenosti z Českou pojišťovnou. Když platíte, tak je to dobrý. Ale jakmile se vám stane úraz, tak vám nedají nic a ještě vám řeknou, že se vám žádný úraz nestal. Na přepážce byla velmi příjemná paní,která mi právě toto řekla, že se mi žádný úraz nestal a , že mi nic nevyplatí. To mi potvrdili i telefonem. Škoda toho telefonátu, kde mi paní přesvědčovala 10 minut, že to žádný úraz nebyl. Měl jsem úraz na pravé ruce, ruku mě operovali,dokumenty o úraze jsem předložil.To je podle mě prostě paradox. Člověk když marodí, tak má nízký plat a pojišťovna by to měla kompenzovat, teda, když je dobrá. Naštěstí jsem ještě pojištěn u Kooperativy a v práci u Alianz, které se zachovaly jako správné pojišťovny.
-2
+-

25. 6. 2019 7:05 | Luboš

Mám velice špatné zkušenosti. Byl jsem první majitel auta a kontinuálně jsem platil havarijní pojištění na svůj vůz. Nahlásil jsem škodu po drobné havarii na horách. Bohužel jsem při prohlížení fotografií uvedl chybné datum havárie o jeden rok. Ano uznávám nemělo se mi to stát nicméně platil jsem celých deset let jedné pojišťovně, nikdy jsem k nikomu nepřešel, tedy z logiky věci bylo úplně jedno, kdy se mi nehoda stala. Bohužel ČP se hodí každý argument, aby nemusela plnit. Dopisování s pojišťovnou k ničemu nevedlo. Nakonec jsem dal výpověď. U ČESKÉ POJIŠŤOVNY už nikdy více. Brát peníze za pojištění to jim jde, ale plnit ??? Možná je to nyní nemrzí, ale až si všichni na internetu přečtou tyto zkušenosti a odejde jejich poslední klient, tak je to mrzet začne. Luboš R.
+4
+-

23. 6. 2019 9:24 | Daniel

Pěkný den paní Nevolová,
mrzí mě, že máte takovou zkušenost a upřímně jsem překvapený, kolik lidí ji má podobnou, ale mému kamarádovi, který si sjednal u ČP životní pojištění, bylo při doložení lékařských zpráv vyplaceno to, na co měl nárok, a to se mu stal úraz dva měsíce od sjednání. Bohužel, problém je v tom, že člověk, se kterým jste smlouvu sjednacala Vam ji většinou udělá, ale pak už se o Vas nestará. A to di myslim, ze je ten největší problém. Jakožto obchodník by tu pro Vás měl být při všem, když potřebujete pomoct...
-1
+-

Zobrazit celé vlákno

19. 6. 2019 13:21 | Helena Nevolová

Česká pojišťovna je nejdražší na trhu. Pokud ale dojde na škodnou událost, nevyplatí škodu,nebo jen částečně. Rozhodně nedoporučuji.
+3
+-

14. 5. 2019 8:58 | Andrea

Za me nespokojenost! Po ukonceni smlouvy vse protahuji, uz to trva dva mesice a nic se nedeje... U Kooperativy ukoncili ihned a penize poslali na ucet. CP jiz nikdy vice!
-3
+-

23. 4. 2019 11:50 | Jitka B.

I my, co by zaměstnavatel, máme výborné zkušenosti s pojistkami na blbost našich zaměstnanců. Za prvé profesionalita, řádný precizní postup, to že nechtějí z nějakého důvodu uznat škodní událost, je druhá věc..každý si chrání peníze..ale máme co srovnávat při 100 zaměstnancích, kdy každý z nich musí mít pojistku na blbost a já s pojišťovnami jednám, zdá se mi česká nejprofesionálnější. Nejhorší ČPP !
-1
+-

Zobrazit celé vlákno

12. 4. 2019 23:54 | Václav

Víte, že když jdete na návštěvu ke své tetě a budete trhat jablka z jejího stromu, jehož větve přesahují na chodník a náhodou se zlomí větev, která spadne na procházejícího chodce, Česká pojišťovna uhradí z pojištění odpovědnosti vaší tety škodu a újmu na zdraví, ošetřování atd., ale pak bude plnění požadovat po vás? Takové jsou u nás zákony.
+2
+-

12. 4. 2019 23:52 | Václav

Víte, že když pojedete autem svého bratra, Česká pojišťovna uhradí případné plnění z "povinného ručení", ale pak bude požadovat minimálně polovinu po vás? Ano, a to podle §2820 Občanského zákoníku. To samé bude, když vaši staří rodiče budou bydlet v samostatném bytě ve vašem domě, vy budete na dovolené a pošťák si zlomí nohu na vaší přístupové cestě k domu, protože vaši rodiče se měli v době vaší nepřítomnosti o schůdnost starat, protože věděli, že jim pošťák přinese důchod. Když nebudou mít vlastní pojištění domácnosti a odpovědnosti, protože si budou mylně domnívat, že na to stačí vaše celkové pojištění domu a domácnosti, tak budou platit jako mourovatí. Takové je u nás právo.
-2
+-

12. 4. 2019 23:45 | Václav

Česká pojišťovna je vrcholem ledovce nechutných praktik pojišťoven. Bohužel, tyto podnikatelské subjekty mají neomezené prostředky ke korumpování našich zákonodárců, proto se dnes již celkem úspěšně mohou ohánět jakýmkoli "zákonným" důvodem pro zamítnutí jinak logicky oprávněných požadavků na plnění. Je to celosvětový trend, jediné co pomůže, je vymést poslaneckou sněmovnu. O zvýšení důchodů o pár stovek se diskutuje roky, ale ochranářské paragrafy pro tyto zrůdné instituce schvalují naprosto v tichosti.
+5
+-

15. 3. 2019 14:20 | Anna

Také máme špatnou zkušenost s čp. Platíme synovi životní pojištění kde je připojištěn proti úrazu. Po prvé v 16 letech se mu stal úraz, odnesla to ruka, 6 stehů. Samozřejmě jsme se obrátili na pojišťovnu no a budete se divit kolik jsme dostali odškodné, bylo to celých "500" kč. Nikdy víc z českou pojišťovnou.
+4
+-

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2019 10:28 | Konickova

Mě asi hodně lidí vymínusuje, ale půjdu proti proudu a tuto pojišťovnu pochválím. Máme s ní zkušenost již opravdu dlouhá léta (min 15 let) a za ty roky jsme řešili hodně škodních událostí (ohledně majetku, autonehod, pojistky na zvíře atd.) a vždy bylo jednání špičkové, rychlé, žádné průtahy, finanční plnění bylo vždy odpovídající a ve velice krátkých termínech. Teď jsem zvažovala, zda si nevybrat jinou pojišťovnu na pojištění nového auta, protože ČP má přeci jen vyšší poplatky a zabrousila jsem sem, abych si přečetla recenze na jiné pojišťovny. Je sice pravda, že tu jsou především negativní odezvy na úplně všechny pojišťovny, ale na druhou stranu mě to přeci jen přesvědčilo o tom, že si raději připlatím a zůstanu u ČP, se kterou jsem nikdy neměla sebemenší problém a nebudu riskovat :)
+2
+-

14. 3. 2019 10:28 | Konickova

Mě asi hodně lidí vymínusuje, ale půjdu proti proudu a tuto pojišťovnu pochválím. Máme s ní zkušenost již opravdu dlouhá léta (min 15 let) a za ty roky jsme řešili hodně škodních událostí (ohledně majetku, autonehod, pojistky na zvíře atd.) a vždy bylo jednání špičkové, rychlé, žádné průtahy, finanční plnění bylo vždy odpovídající a ve velice krátkých termínech. Teď jsem zvažovala, zda si nevybrat jinou pojišťovnu na pojištění nového auta, protože ČP má přeci jen vyšší poplatky a zabrousila jsem sem, abych si přečetla recenze na jiné pojišťovny. Je sice pravda, že tu jsou především negativní odezvy na úplně všechny pojišťovny, ale na druhou stranu mě to přeci jen přesvědčilo o tom, že si raději připlatím a zůstanu u ČP, se kterou jsem nikdy neměla sebemenší problém a nebudu riskovat :)
+2
+-

11. 3. 2019 12:34 | Helena Foubíková

Platíma Vám již několik let.Teď jsme potřebovali Vaší pomoc a nic,oháníte se zákony které v době když jsem podepisovala smlouvu ještě nebyly.Foubíková
+2
+-

27. 2. 2019 18:48 | Poppy.

Stejne zkusenosti. Priserny zazitek!! Ohybaji i co je napsano v pojistnych podminkach. Neprejte si vyhoret ne vlastni vinou a byt pojisteni u cp. Utikejte prosim hromadne. Jsou to naprosti ale naprosti zmetci bez skrupuli. Jejich cil je neplnit!
+5
+-

Zobrazit celé vlákno

20. 2. 2019 15:54 | premi

Dobrý den,za vypsání pojistné události lékařem jsem zaplatil poplatek 400kč.Bude mi onen poplatek proplacen pojišťovnou nebo na to nemám nárok.Děkuji
+1
+-

6. 2. 2019 9:39 | Václav

Také nedoporučuji úmyslně protahují pojistnou událost 9 měsíců a pak nakonec vše zamítnou.
+9
+-

4. 2. 2019 23:01 | Česká pojišťovna

česká pojišťovna pojišťuje už i přes realitní makléře, co bude příště pojistky na benzínce :-) https://www.euro.cz/udalosti/petr-morcinek-expandujeme-stavime-a-rozsirujeme-nabidku-sluzeb-1409702
+33
+-

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  10 911 480 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2019

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Umrtí majitele
Poradna > Pojištění a penzijní připojištěníPovinné ručení

Otázka: Dobrý den,prosím o radu.Otec mě zemřel 14,3 2013 zbylo poněm auto fort fiesta.Majetkové vypořádání ještě neproběhlo.Pojištění končí 8 měsíc 2013.Prosím jak mám postupovat? více

Cestovní pojištění

Úrazové pojištění a pojištění v nemoci

Životní pojištění

Havarijní pojištění

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Penzijní připojištění

Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení

Články na Heroine.cz

Ženy připraví nástěnku a občerstvení

Ženy připraví nástěnku a občerstvení

Historička Denisa Nečasová pátrá, proč měly lepší zítřky pro spoustu lidí revoluční rajc.více

Incelové a redpilleři. Komu prospívá radikalizace zmatených mužů?

Incelové a redpilleři. Komu prospívá radikalizace zmatených mužů?

Potíže a nejistoty, které řeší mnoho mladých mužů, jsou skutečné a nenávistná filozofie...více

MBPFW: Co si vzít nejen do skříně z podzimního pražského týdne módy?

MBPFW: Co si vzít nejen do skříně z podzimního pražského týdne módy?

„Přemýšlení nad udržitelností se každopádně jeví jako nadčasová záležitost, se kterou...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Jaroslav Vostatek

ekonom

Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
55,00 %

z 20 duelů
Jaroslav Vostatek
ÚSPĚŠNOST
61,54 %

z 26 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.