Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 26 komentářů)

15. 5. 2005 10:32 | Tomáš Marný

Navíc má HVB zajímavý vztah k zákazníkům. Nechal jsem si změnit kartuna Škoda Auto, banka vydala novou kartu, starou zablokovala, ale nějak mne o tom zapomněla informovat... Takže jsem pak při placení neplatnou kartou vypadal jako zloděj, který kartu ukradl.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 5. 2005 8:41

Jedna z nejdražších kreditních karet na trhu. Jak ve srovnání měsíčního poplatku a poplatku za výpis tak i v úrokové sazbě. Za to však nenabízí nic nadstandardního proti např VISA Clasic od Raiffeisenbank a cena se nedá srovnávat. Prostě chcete běžné služby a nevíte co s penězi? Pro vás je tu HVB Bank. Rozumější půjdou jinam.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 4. 2004 14:50

Musím říct, že až do minulého týdne jsem byla s kartou spokojená. Plánuji dlouhodobější cestu do zahraničí, a tak jsem chtěla zvýšit úvěrový rámec. Jenže - po zavolání na klientskou linku jsem se dozvěděla, že tohle nelze. A to i přes to, že moje příjmy vzrostly! Jediné, co mi doporučili bylo, ať si "předplatím" (neboli pošlu na kartu) větší částku peněz. Mohu říct jen tolik, že mi tato drzost vyrazila dech.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 8. 2003 10:28 | neo

KK? nespis ne.. jelikoz KK opravdu neni zadarmo.. poplatky jsou totiz ROCNI!!! a pokud by chtel clovek semtam vyuzit uver, nevyplati se to..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2003 8:54 | Xaver

Akorát že za něco přes 3 roky, co MAXIM (nyní kreditní karta HVB) existuje, se úrok nehnul z 1,95% měsíčně ani o setinu, zatímco úroky z vkladů šly dolů třicetinásobně :-(.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 4. 2003 21:44

NENÍ NIC LEPŠÍHO JAKO MAXIM S VELKOU REZERVOU PENĚZ
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2002 13:55

Vzhledem k tomu, že MAxim kartu nemůžete mít jako jedinou (kdo by chtěl platit 60,-Kč za výběr a v trafice a ani na dráze karty neberou) musíte mít tak jako tak ještě druhou, minimálně Maestro nebo Electron. Proto můžeme poplatky za běžný účet z porovnání vyloučit. Mám-li dosavadní účet v eBance, tak: embosovaná debetní karta eBanky za rok - vedení karty 450 Kč. Charge karta eBanky za rok - vedení karty 850 Kč, zasílání výpisu 240 Kč, Maestro 240 Kč, celkem 1330 Kč. Maxim karta za rok - výpisy 108 Kč, vedení účtu 720 Kč, Maestro z eBanky 240 Kč, tj celkem 1068 Kč. HVB ČSA karta za rok - vydání 500 Kč, vedení účtu 360 kč, Maestro 240 Kč, tj. celkem 1100 Kč. Citibank karta stříbrná za rok - vydání 1000 Kč, Maestro 240 Kč, tj. celkem 1240 Kč. Uvažoval jsem o KK, ale ve světle všech poplatků zůstanu u klasické debetní. Používáním KK se jen platba odloží, popř. čerpá drahý úvěr. Při současné úrokové míře nevidím způsob, jak by si mé peníze, které si odložím na pozdější dorovnání KK účtu, mohly během jednoho měsíce (nebo 45 dnů) někde jinde vydělat na všechny poplatky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 6. 2001 12:06

Dobrý den, měl jsem zájem o získání MAXIM karty. Provedl jsem mnoho úkonů a telefonátů, předložil množství důvěrných informací a dokladů. Jsem podnikatel, tudíž zřejmě nemám šanci. V Kooperativě a.s. byla paní velice spokojena, ovšem v BankAustria zřejmě ne. Takže názor je jednoznačný. Kdybych byl zaměstnanec s relativně nízkým příjmem, možná bych kartu získal.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 6. 2001 12:01 | pjurc

Připočtěte k těm 300 Kč ještě poplatky za vedení účtu a účetní položky (které se u Maxima neplatí). Určitě dojdete k sumě větší než 720 Kč.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 5. 2001 20:54 | qalami

nezapomeńte, že Maxim karta je kartou kreditní a ne jen platební, 60 Kč měsíční poplatek na kreditní kartu je dobrá cena.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 5. 2001 19:01 | Magda_K

300 Kč v KB. To je oproti 720 Kč u Maxim karty trochu rozdíl, ne? Nemluvě o tom, že řada bank dává kartu zdarma.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 5. 2001 17:38 | <pj>

Musím s Vámi nesouhlasit. Kolikpak zaplatíte ve Vaší bance za vydání mezinárodní karty? V průměru je to 500 až 1000 korun. A k tomu omezený denní nebo týdenní limit a poplatky za běžný účet...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2002 14:48

Blíží se léto, čas dovolených, mnozí z nás uvažují kam vyrazí. Jiní zase raději vybaví byt či si koupí něco pro radost. A co my, nespokojenci, co by chtěli všechno hned? Řešení je nasnadě - prohledmáme kapsičky a šuplíky a vytáhneme kreditku MAXIM, z které bůhví proč v poslední době nešlo platit. Nicméně zjištění, že úvěrový limit je pouhých 10000 mě neuspokojilo. Hmm, asi proto, že za to si ledničku či pračku do bytu nepořídím, abych tím zaplatil dovolenou pro čtyřčlennou rodinu... to asi také nepůjde... tak co s tím obolusem? Ha! Co takhle zkusit zvýšit limit? Banky to přece umí bez problémů a bonitní klienti (mezi které se dovoluji počítat) přece jen občas urvou nejakou tu výhodu. Takže vyrážím do nejbližší pobočky HVB, řádně vybaven výplatními páskami, potvrzením o příjmech a jiných papírech poníženě žádat o zvýšení limitu. Velmi "ochotný" personál HVB mě posílá... tedy prý abych zavolal na infolinku, prý vše bude vyřízeno přes ni. Tak také činím - beru telefon a pohodlně usazen v parku žádám o limit. Na můj dotaz, jaké že jsou rozhodné údaje pro zvýšení a co že mám doložit je mi odpovězeno, že nechtějí vůbec nic - což mě zaráží, každá jiná banka se zajímá, zda mám na zaplacení a podle toho stanovují limit...hmm... divné. Pak se ptám, v čem že je problém, proč kartou nemohu platit. A ejhle, dozvídám se, že karta byla z bezpečnostních důvodů zablokována (ještě ž jsem na ní nezávislý). A nakonec že si mám zavolat za dva dny, kvůli limitu, abych se dozvěděl, zda mo ho dají či ne... Uplynuly dva dny, volám a co nezjistím: limit prý nedostanu, protože jsem kartou nejakou dobu neplatil! Ač jsem v zásadě klidný a vyrovnaný člověk, toto mě z míry vyvede - já nemohu dostat kredit, protože jsem neplatil kartou, kterou mi HVB samovolně zablokovala! Tak co teď, říkám si, ledničku s pračkou potřebuji, na dovolenou pojedu a finance ssebou potřebuji, tak kde je vzít? Naštěstí je tu Citibank, stačí zažádat a je tu karta, stříbrná s fotečkou a limitem 80000, bez větších problémů.... no když HVB moje peníze na úrocích nechce, ať nechá být... já půjdu tam, kde si mě jako klienta budou vážit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2002 21:43 | tom

také ji mám - super!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2002 10:04 | urubkova

Muzu jen a jen doporucit. Mam ho uz skoro rok a jsem moc spokojeny. Pokud neco potrebuji, na bezplatne lince mi vzdycky pomuzou. Fajn karta, fajn servis okolo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2002 9:34 | Pavel

Maxim je mezinárodní embosovaná karta Visa -- srovnávejte srovnatelné - v KB je debetní za 700 Kč ročně
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2001 0:02 | Stepan

Myslim, ze kdybyste umela pocitat, tak zjistite, ze Maxim je pomerne levna uverova varianta v porovnani s Aura nebo OK a vzhledem k jeji univerzalonosti je to pomerne ferove, navic je tam mesicni "free float". Napriklad v USA je bezna sazba na kreditni karte t.j. 15-19%, a to pri podstatne propracovanejsim systemu kontroly bonity klienta...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 9. 2001 11:42 | jc

Používám tuto kartu už rok a jsem velmi spokojen. Především pak s tím, že já sám mohu řídit splátky, mohu zaplatit i více než je povinných 10%. Je to karta, za kterou lze především nakoupit u obchodníků, zkrátka si udělat radost. Že platím poplatek?? Kdo Vám půjčí bez papírování a poplatků?? Vše něco stojí. Měs. pop. 60 + 9 Kč za porto mi mi zkrátka stojí za jistotu, že mám k dispozici dalších 30 tis. Kč.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 8. 2001 11:30 | urubkova

Tyhle karty jsou pro lidi, které ani nenapadne si spočítat, kolik zaplatí na úrocích, natož aby zvažovali, kde sehnat peníze levněji. Prostě je to dobře zacílený a marketingově propracovaný produkt.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2001 17:29

Musim souhlasit s P.Trojackem taky jsem mel asi prilis vysoky prijem. Navic smlouva uzavrena 25.6. a do 10.7. se neuracili oznamit zda ano anebo ne. Musel jsem zjistovat osobne v bance. Duvod zamitnuti nesdeluji. Kde je garantovanych 5 pracovnich dnu a podobne reklamni tahy jako kredit do vyse dvojnasobku cisteho prijmu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Renata Vesecká

bývalá nejvyšší státní zástupkyně

Ladislav Blažek

podnikatel, pánské oděvy Blažek

Renata Vesecká
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 5 duelů
×
Ladislav Blažek
ÚSPĚŠNOST
75,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services