Neprávem odhlášený rozhlas či televize stojí tisíce korun

Odhlásit se od placení rozhlasových a televizních poplatků není jednoduché. Stačí, abyste měli mobil s rádiem či počítač s televizní kartou a poplatky musíte platit dál. Neoprávněné odhlášení rádia či televizoru stojí pět, respektive deset tisíc korun.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 3. 2010 8:56, zdehof

Nechápu, proč se vybírá další daň na televizní a rozhlasové vysílání.
To politické školení mužstva které produkují naše tzv. média veřejné služby, je k nezhlédnutí. Popravdě nevím za co to vlastně jako platíme, když je to vlastně daň na státní propagandu.

Přece pokud je potřeba nějaká veřejná služba ( hlášení katastrof, upozornění potřebná pro stát ) , je možné zachytit v rámci vysílací licence povinně pro všechny stanice tuto službu.

Jsem za zrušení poplatků a prodeje ČT a ČR, nejlépe po jednotlivých kanálech a samostatně prodat budovy. Hned bude několik miliardek, na zalátání kousíčku státního tunelu.

Bude to celé nejméně problematický prodej a hned se zjistí, že většina budov a lidí v televizi a rozhlase je k ničemu. Nakonec ať si to Janeček koupí a provozuje sám.

+68
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 29 komentářů)

18. 11. 2018 13:41 | Jana

Osobně si myslím že v dnešní době internetu je skutečně televizní vysílání cosi hodně nadbytečného. Vždyť mám li chuť pusti film vyplatí se mi pustit ho z internetu bez reklam, stahování je dnes tak rychlé že v okamžiku kdy začnete film stahovat jej už vlastně můžete i sledovat a to je o tolik lepší komfort než čekat hodiny dny na určitý pořad a pak desítky minut sledovat prokládané reklamy, že skutečně nechpu kdo ještě může spatřovat v televizním vysílání nějakou přidanou hodnotu. Pokud mám zájem o nějaký kvalitnějří pořad ČT tak zpravidla je dostupný na jejich webu ivysilani.cz na jehož použivani se tento poplatek NEVZTAHUJE. Čili ivysilani mužete sledovat a přitom poslat prohlášení že televizor nevlastníte, je to tak naprosto košér, ivysilání je streamování slektivně vybraných pořadů přes internet a na to zákon nepamatuje (pamatuje pouze na IPTV což je něco jiného).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 11. 2018 13:36 | Mark161

celé se to tedy nyní točí jen kolem televizního tunneru ... pokud platit poplatky nechcete kupujte průmyslové televizory nebo monitory které tunerem vybaveny nejsou a nikdy nebyly. K nim samozřejmě přes HDMI připojíte snadno počítač, telefon, dvd přehrávač, bluray přehrávač takže si snadno přehrajete cokoliv stažené z internetu, youtube, a podobně, ale nesmí v tom být jakýkoliv televizní tuner
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 11. 2018 13:33 | Mark6165

Interpretace právníků ČT je dokonce taková, že i kdybys do televizoru prásknul kladivem a jeho obrazovku rozbil na padrť, musíš platit, protože televizor sice není schopen obraz zobrazit ale je schopen příjmu tv signálu :-))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 11. 2018 13:32 | mark15616

Michale ano musíš ... bohužel v zákoně je to stanoveno tak že musíš platit pokud vlastníš zařízení způsobilé k příjmu vysílání. Česká televize to dokonce interpretuje tak že vůbec nezáleží na tom, že vlastníš přijímač který umí jen staré analogové vysílání nikoliv už digitální, takže na něj chytneš jen šum ... z jejich pohledu je to zařízení spůsobilé k příjmu i když se na daných frekvencích nic nevysílá :-))) jsou to komici. Dokonce jednu podnikatelku donutili zaplatit poplatky soudní cestou za televizor který měla jen jako historickou kuriozitu, součást jakési výstavky, televizor byl nefunkční a měla o tom dokonce prohlášení člověka který ji ho zadarmo přenechal ... nefungoval, nebyla schopna na něj cokoliv chytit a přesto platit musela. právníci ČT se oháněli tím že na fotografii bylo prý vidět něco jako kabely vedoucí k televizoru což prý prokazovalo že byl funkční :-) tomu říkám důkladné prokazování, co na fotce vypadalo jako kabely mohla být zrovna tak natrhnutá tapeta nebo kabel od něčeho jiného, ale soudu to tak stačilo :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 11. 2018 13:27 | Thomas11

ale jo dochází, máš samozřejmě pravdu. Jenže ono to k tomu i u nás sklouzne tak jako tak. Česká televize za to lobbuje kudy chodí a snaží se co může aby do "svého výkladu práva" co nejdříve zahrnula i veškerá zařízení vybavená webovým prohlížečem včetně telefonů (což se jim sice zatím nepovedlo ale nijak se netají tím že by to považovali za správné). Takže ať už tak nebo tak budeme brzy platit ČT všichni. Jen otázka času.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 11. 2018 13:23 | Tiskové oddělení ČT promluvilo...

tenhle článek je taková agitka jako by ji psalo tiskové oddělení ČT. Protože jen zastrašuje pokutami, uvádí cosi o zázračných a hlavně naprosto tajných rozpoznávacích metodách o kterých musí být každému kdo se v elektrotechnice a fyzice trochu vyzná naprosto jasné, že žádné takové neexistují. Nelze totiž průkazně detekovat, že někdo přijímá signál to opravdu nejde. Ale vy se v článku ani nenamáháte to zkoumat nebo přiložit vyjádření druhé strany.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2015 0:42 | Jarnos

Porady ty samy kydy, tech radobychytrejch ubozaku, co si nevidej na spicku nosu...
Zatimco zde mame moznost statni TV a Radio nepodporovat (odhlasit, cestne prohlaseni a opravdu je nesledovat), tak skoro vsude jinde to jde proste z verejneho rozpoctu a basta! Nedochazi porad...?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2015 10:18 | MAVI

Dobrý den , nechápu proč musí podnikatel platit za několik radiopřijímačů současně - v kanceláři,v mobil.telefonu , v autě, doma. Dokáže přece poslouchat vždy jen jeden přijímač, ne několik najednou. Vždyť je buď v kanceláři nebo v autě nebo doma a tam platí také !!! Je to vlastně daň z vlastnictví každého přijímače.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 2. 2015 18:59 | Michal

Dobrý den, chci se zeptat jestli musím platit televizní poplatky i když u mě doma nelze chytit pozemní televizní signál ani se setoboxem ani se zesilovačem a tak jsem si musel pořídit vysílání přez internet po kabelu, za které platím. Tudíž nevyužívám služeb ČT. Takže zde nevidím důvod proč bych za to měl platit...? Děkuji zareakce
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 12. 2014 19:53

Bordel příšerného kalibru, český soudce je většinou ostuda ostud!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2012 11:21 | Investor76

To, co nejvíc na těchto výpalníckých poplatcích nenávidím, je předpoklad, že každý sleduje státní média, která jsou jaksi paradoxně placená a zdarma. To nemá logiku. A pak když kupji jakýkoli přístroj, věc, kupuji ji za už zdaněn peníze, tak proč má být důvodem pro odvod dalších poplatků a v neposledním důvodu za co? Co, jakou konkrétní službu mi ČT, Čro poskytne v porovnání s volným trhnem???
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2012 16:00 | Lucie

a co toto??? Právě na skutečnost, že poplatky se mají platit i přijímače upravené k jinému účelu, doplatila minulý rok podnikatelka z Plzně. Ta si pořídila do kavárny jako dekoraci nefunkční televizor. Česká televize (ČT) podnikatelku vyzvala k zaplacení poplatků. Ta to však odmítla a celá věc tak skončila u soudu. Přestože měla podnikatelka prohlášení od prodejny elektra, že televizor od nich přebírala jako nefunkční a určený k likvidaci a správce domu potvrdil, že do kavárny nevede jediný kabel, po kterém by se mohl šířit televizní signál, soud se přiklonil na stranu České televize. „Podnikatelka vzhledem k nefunkčnosti televize nebyla ani povinná platit Ochrannému svazu autorskému.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 9. 2011 22:00 | Důchodce

Již 2 měsíce neposlouchám televizi, přesto platím. - Nechápu, za co bych měla platit vyššípoplatky. Ať platí ten, kdo má kabelovku a mnoho programů. Já pouze nekolik programů - spol. anténa. V televizi je nono, je to ztráta času.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2010 4:16 | Platí-li

Platíli, že živnostník a firmy platí za kus přijímače. Potom by mě zajímalo zda prodejci jak nových tak i v bazarech platí za např. všech 400 kusů mobilů s rádiem a 25 kusů mobilů s rádiem i televizí. Nebo jen paušál, a vtom případě zda za 1tv+1rádio. Pokud by byli osvobozeni, ale např. v bazaru by se dívali/používali na TV, (poslouchali rádio), kterou zároveň prodávají, pak platí kolik?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2010 4:09 | dd

Přišel na to tak, že tv karta (neplést s grafickou kartou co má jen VIVO) má televizní přijímač a většinou i rádio, stejný jako ten v televizi, ať už analogové nebo digitální. Problém je spíš to, že je nespravedlivé, aby ti co nemají žádný přijímač, ale rádio nebo TV a přitom sledují pořady přes internetový streaming byli osvobozeni. Buď všichni nebo nikdo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 3. 2010 11:39 | frantisek.masek

Já jsem si ten zákon taky přečetl. Nenapadlo mne ale, že je, nebo by mohl být , jeho výklad či doplnění ze strany televize zavádějící.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 3. 2010 20:05 | Gene

Citace - frantisek.masek / 29.03.2010 09:30

Nevím, jak přišel čtenář na to, že to není pravda. Česká televize to má uvedeno na svých internetových stránkách v rubrice časté dotazy. Navíc mi to potvrdil její tiskový mluvčí. Taky se mi to nelíbí, i když mám televizi, takže je to v mém případě jedno, ale je to tak.
Já jsem na to přišel tak, že jsem si - na rozdíl od vás - zákon o rozhlasových a televizních poplatcích přečetl. Televizní poplatek se totiž platí jen ze "zařízení technicky způsobilého k individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání" což můj PC tedy není. Na mém PC opravdu reprodukovat TV vysílání nejde. Potřebuji k tomu ještě minimálně monitor. Mimochodem - ta citace pokračuje "bez ohledu na způsob příjmu". Takže cinty o tom, že s TV kartou jo, ale s internetem ne, nemají oporu v zákonu a jsou na vodě. Ne, pro mě opravdu to, že to má ČT na svých stránkách a něco si myslí její mluvčí není důkaz univerzální platnosti!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 3. 2010 16:49 | Martin K.

Pozor! Opakuje se zde jeden velký omyl, a to, že pokud jste vlastníkem TV nebo TV karty v PC, tak jste povinnen platit polatky. V zákoně je jasně řečeno, že musíte být majitelem zařízení, které umožňuje příjem signálu. U mobilu z FM příjmačem je to jasné, ale TV sama o sobě, není zařízením které umožňuje příjem TV, tím je teprve až tehdy, pokud vlastníte i kabel spojující například anténu s TV! Takže pokud máte kompletní soustavu pro příjem (Anténa, rozvody a TV), pak ano, jste povinni platit. Pokud jedno z toho chybí, tak povinni nejste.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2010 15:24 | pk

ja jsem se rozhodl je nepodporovat, takze neplati. a svedomi mam ciste.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2010 9:30 | frantisek.masek

Nevím, jak přišel čtenář na to, že to není pravda. Česká televize to má uvedeno na svých internetových stránkách v rubrice časté dotazy. Navíc mi to potvrdil její tiskový mluvčí. Taky se mi to nelíbí, i když mám televizi, takže je to v mém případě jedno, ale je to tak.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mikuláš Šveda

podnikatel, Exchange

Miroslava Němcová

politička

Mikuláš Šveda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Miroslava Němcová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services