Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Posílali byste část výplaty rodičům jako přilepšení k důchodu?

V české diskusi o penzijní reformě se objevuje i návrh, aby část sociálního pojištění placeného ze mzdy, mohli lidé přímo posílat jako přilepšení k důchodu svým rodičům. Využili byste takové možnosti? Napište, co si o tom myslíte, a přečtěte si názory ostatních.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

6. 3. 2010 15:30, coverlet

Mám děti,vnoučata,mám ještě stále i svou maminku. Vyrůstali jsme v rodině, kde jsme ke svým prarodičům vzhlíželi s úctou a láskou a viděli jsme, jak jejich děti, jím poskytovaly péči a zahrnovaly je láskou až do posledního okamžiku. Stejně jsem se staral a starám o své rodičů i já, představa, vytrhnout je z domova a odložit do domova důchodců je nepředstavitelná, moje děti a moje vnoučátka vidí kolem sebe jen samé kladné věci ve vztahu k prarodičům a praprarodičům. Péče o naše staroušky je samozřejmě fyzicky vyčerpávající , psychicky náročná . Co všechno bychom měli ještě na naše děti navalit. ?! Náš stát živí plno zločinců, věznice máme narvané, ve světě se mluví o tom, že jsou u nás Romové diskriminovaní, jak je to možné, že se něco takového může říkat?, mám dojem, že je to naopak a asi nejsem sám. Když padl komunismus, vyčítalo se bývalé vládě, že si vozili zadky v Tatrách 603, že byla administrativa přebujelá, co se děje teď ?! Platili jsme desátky nevím za co do SSSR, no a co se dělo celá léta teď - porcování medvěda, cesty do zahraničí, penize tekly všemy směry.
Jak to sakra za toho komunismu fungovalo, když se vystavělo tolik fabrik, nejen u nás, ale i v zahranicí,
fungovalo bezplatné zdravotnictví, školství, atd.atd.atd., někdo ´řekne, obchody byly prázdné, nemohli jsme vytáhnout paty za hranice, atd. já si s odstupem času uvědomuji, tak jako tisíce jiných, že jsme se necítili tak
zle, jako teď.
Je fakt, že nás bylo hodně, kteří se o politiku nezajímali, nějaké ksč nám bylo ukradené a protože jsme žili v pohraničí , netušili jsme jaká zvěrstva se napáchala na politických vězních atp.
Nikdo z nás by nechtěl tuto dobu vrátit, většina z nás byla ráda že přišla revoluce, ale byli jsme všichni moc naivní.


Teď se páchají zase jiná zvěrstva na lidech, přicházejí o střechy nad hlavou, o práci, o iluze.

A člověk, když se podívá na tu sebranku do parlamentu, je to jeden hraboš vedle druhého, všem jde jen o vlastní koryta o nic jiného.

Bylo by to o něčem jiném pokud by měli žít a rozhodovat o státu za měsíční ne průměrnou, ale minimální mzdu, bez všech těch benefitů. Možná by pak státní pokladna nezela prázdnotou a neřešilo by se, na čem všem ještě obyčejného člověka odrbat.

Takže ať stát zachází s financemi , jako opravdu dobrý hospodář a ať se o své lidi, umí také postarat, ale ne pouze o VIP, ale i o toho nejobyčejnějšího člověka.

Reagovat

 

+17
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Radmila 06. 03. 2010 07:43)

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

4. 3. 2010 17:11, Šetřílek

Vážený pane důchodce coverlete, myslím, že jste vůbec nepochopil současný systém a už vůbec ne ten navrhovaný. Oba vychází z průběžných plateb zaměstnaných lidí těm, kteří nepracují -důchodcům. Dnes jsou důchodci placeni půběžně z tzv. sociálního pojištění, které tvoří několik desítek procent z hrubé mzdy a je odváděné zaměstnavatelem z každé výplaty. Pokud vezmeme jako měřítko mírně podprůměrnou mzdu (30 tis. Kč superhrubá mzda -to jsou, pro Vaši informaci náklady zaměstnavatele na pracovníka) jedná se o částku kolem 10 tis. měsíčně!! Navrhovaný adresný systém jen část těchto prostředků posílá přímo na účty rodičů, nic víc. Výše čisté mzdy zaměstnance se nijak nemění, pouze část peněz, které šly do státní kasy a tam se přerozdělovaly, posílá přímo na účty svých rodičů (pěstounů).

Reagovat

 

-40
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (coverlet 04. 03. 2010 16:52)

Další příspěvky v diskuzi (53 komentářů)

8. 3. 2010 10:00 | Líba

Konečně dobrý nápad!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

13. 3. 2010 11:41 | PavolKorec

Ne nedal bych ani korunu, co za sfetovaného kravatáka vymyslel tuhle pitomost. Když bude minimální mzda větší alespoň o 100 procent vůči důchodu tak se mužem začít klidně bavit o starosti dětí o rodiče. A mimochodem to že důchodci nadávají na své děti že nemají zájem se o rodiče starat je asi jejich chyba jak si je vychovali a co vybojovaly a jak se postavily k věcem v 89 a po něm a jak vlastně ovlivnily vývoj společnosti v době demokracie tak tak se teď mají. Člověk se má o svůj život starat sám a dělat věci tak aby toho nemusel extra litovat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

17. 3. 2010 9:02 | Dopisovatelka

Myslím si, že je to dobrá myšlenka. Ten kdo vychovává děti, má s výchovou a zajištěním dětí vyšší výdaje, než ten kdo děti nemá. Kdo děti nemá si může tvořit rezervu na stáří, protože své finance používá převážně pro sebe.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

17. 3. 2010 14:23 | xl

No a z čeho? Jedině pokud bude sníženo sociální pojištění. Vždyť střední generace musí živit děti, spořit si na svůj důchod a také sama z něčeho žít. Nabízíte možnost: starej se o sebe, o ty za tebou i o ty před sebou. Trošku mnoho naloženo na jednu generaci.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

17. 3. 2010 14:24 | xl

Ale v tom Vám přeci nikdo nebrání. Pokud chcete může pomáhat i bez zákonů. Takové nápady nepotřebuji.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Líba 08. 03. 2010 10:00)

23. 3. 2010 13:32 | Dědek

PAVOL KOREC VY STĚ ALE OZAJSTNÝ OSÉÉÉÉÉÉL !!!!!!!!!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (PavolKorec 13. 03. 2010 11:41)

27. 3. 2010 13:08 | monika

ano
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

11. 6. 2010 20:04 | pepina

slušné děti má slušný stát,jaký pán takový krám.máme kapitalistický stát a pokud je mi známo tak v takovém státě není sociální cítění,takže pěkně tvrdě každý za svý.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

11. 6. 2010 20:48 | pepina

MAJÍ TO PĚKNĚ VYMYŠLENÉ,ONI MOHOU PŘISPÍVAT URČITĚ VÍC NEŽ JEN BLBOU PĚTISTOVKOU.PAN NEČAS BERE CIRKA 80 000, JÁ 11 000 A KDYŽ SE TO STATISTICKY SEČTE TAK VLASTNĚ KAŽDÝ BEREM 45 000 TAK PROČ NEPODPOŘIT RODIČE,500KČ PŘI TOMTO VÝDĚLKU JE VLASTNĚ HANBATÉ.MŮJ NÁVRH JE:CHUDÍ NERODIT,NECHTE TO BOHATÝM AT DĚLAJÍ SAMI NA SEBE.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

12. 6. 2010 9:38 | EVA

ZA TOTÁČE SE DĚTI VYCHOVÁVALI PRO STÁT,A PROTOŽE CHTĚL MÍT ZDRAVOU A DOBROU GENERACI TAK NASTAVIL PROFIL.DNES STÁT O DĚTI NESTOJÍ,JINAK BY LŮZE CO NEJVÍC RODÍ NEBRAL I TO MÁLO CO TU TOTÁČI NECHALI.V TOMTO STÁTĚ SE BUDOU RODIČE STARAT O DĚTI A DĚTI O RODIČE.V TOM PŘÍPADĚ NEPTŘEBUJEME REFORMU ANI STÁT KTERÝ NÁM BUDE URČOVAT KAM A KOLIK NÁM BUDOU BRÁT NA DANĚ DO SVÉ KASY,KTERÁ NEBUDE VYČLENĚNA JEN PRO TUHLE TKZ.REFORMU ALE BUDOU SE NA NÍ HOJIT I JINÉ REZORTY.MYSLÍM ŽE RODIT DĚTI ABY SE MĚL O MĚ KDO STARAT JE VYPOČÍTAVOST,ONY PŘECI BUDOU ZASE ŽIVIT A VYCHOVÁVAT SVOJE DĚTI.TENTO NÁVRH JE ZE SOCIÁLNÍHO MYŠLENÍ,KTERÝ SE PRAVICI TAKY NĚKDY HODÍ.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-2
Líbí
Nelíbí

19. 7. 2010 8:01 | Daniel Leuda

Je to pro mě samozřejmost a pevně věřím, že v budoucnu se to stane standardem i pro širokou veřejnost.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

26. 7. 2010 15:47 | Kamil

Rozhodne jsem pro. Snizit, nebo zrusit socialni a o tuto castku pak navysit (resp. ji nestrhavat z) cistou mzdu. Rad budu primo podporovat lidi (rodinu), u kterych vidim, ze to ma nejaky smysl, nez prostrednictvim transferu podporovat nejake "socialne neprizpusobive" vyzirky.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

14. 9. 2010 10:46 | Světluška

Částečně dobrý nápad, spíše bych přidala lidem nebo ubrala výši důchodu (zvýhodnila), pokud mají děti (nechci se dotknout bezdětných) a jejich děti jsou pracující lidé. Je k vzteku, že my, kteří vytváříme hodnoty musíme živit už teď některé nejmenované skupiny a tak to bude i v důchodě. Prý si máme šetřit, tak už teď se obíráme, a budeme mít i malý důchod, malý plat, prostě pořád máme šetřit jen my. To je opravdu "vyhlídka na důstojné stáří". Vkládám svoje naděje a výchovu do mých dětí, které nás snad až nebudeme moci být soběstační nenechají v nemocnici nebo v ústavu a neuzákoní si eutanazii, abychom jim náhodou neubírali denní chleba. A ti, kteří nemají děti, protože je to "v dnešní době nezodpovědné přivést děti na svět" uvědomí, že právě oni, kteří si spoří vysoké částky, budou živit určité skupiny obyvätelstva a teprve chytnou amok, když zjistí, že to co si spořili se rozdělí mezi VŠECHNY bez ohledu na to, jestli se snažili najít si práci a co pro to dělali....
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 500 695 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Klíma

podnikatel, Tuscan

Martin Poš

podnikatel, Cybex

Jaroslav Klíma
ÚSPĚŠNOST
47,17 %

z 53 duelů
×
Martin Poš
ÚSPĚŠNOST
51,92 %

z 52 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK