Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Plánuje se zvýšení daní. Ale co za to poplatník dostane?

Na ministerstvu financí se pracuje na plánu, jak zvýšením daní porazit obří rozpočtový deficit. Bohužel občan nebude mít nikdy jistotu, že vyšší daně půjdou skutečně na snížení schodku a ne na populistické sliby politiků. Napište, co si o tom myslíte.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 1. 2010 7:30, Největší český idiot

Tak to nás zase pobavili. Kde pak budu bydlet? Budu mít ještě na jídlo? Pardon pánové, ale jsou ještě mezi vámi zaměstnanci, kteří mají měsíční příjem z pracovního poměru na dobu neurčitou 12000 čistého a nikdo jim žádné další dávky nebo prebendy, které máte vy sami, nedá. Takže co nám zbývá? Hodit si špagát a na vás ať dělá nějakej jinej debil!

Reagovat

 

+17
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

23. 1. 2010 11:47, jarda grubr

rozumné, všichni si žijeme nad poměry, takže je nejdůležitější snížit zadlužení

Reagovat

 

-8
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (32 komentářů)

22. 1. 2010 8:26

No vážení viděl bych to asi tak! vzít vidle klacky a hnát to jak štvanou zvěř??Pakujou se na náš učet a ještě se nám veřejně smějou do ksychtu? Prostě od revoluce nic novýho utáhnout opasky a vyždímat coto dá! Obyčejný člověk pro ně nemá žádnou cenu pokud pracuje tak je to jen zdroj peněz do státní kasy a lepší už to nebude....
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+15
Líbí
Nelíbí

22. 1. 2010 15:56

Měli by se taky občanu zeptat co si o tom myslí a jestli mají vubec chut platit za někoho kdo ani za to nebyl potrestán dluhy?? Obyčejný občan přijde díky téhle době nevině o práci nemuže platit své pohledávky a hned nad ním krouží ekzekutoři jak supy a že jich je čím dál tím víc, těží nad neštěstím druhých!! Dole to jde ale ve vládě ne, ti jsou asi jiní než mi,tam tečou miliardy jinam než mají vesele se rozkrádá tuneluje a nic se neděje?? Naopak všechno zdražit zvýšit komplet všechny daně a co jsme rozkradli to nám pěkně zaplatíte a zčeho to už je váš problém?? Tohle je takový hienyzmus až mi nad tím zustává rozum stát ?? Český národ už by měl vzít rozum do hrsti a při blížících se volbách jim dát najevo že je tam většina občanu v tomhle státě nechce!! To co jsme pracně všichni 20 let budovaly je nenávratně pryč! Zustaly nám akorát obrovský dluhy zkorumpovaná hladová vláda,poslední štace politických zkrachovalcu to jest senát a všichni chtějí ještě víc!!Tohle se věčně trpět nedá..........
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

22. 1. 2010 17:22 | katka

Odpověď na otázku, kde by skončily vyšší daňové odvody, je velmi snadná. Určitě ne tam, kde by jich bylo třeba. Vzhledem k systému, jakým jsou odměňovány politické strany za úspěch ve volbách, by šly finance jistě na předvolební kampaně, tím pádem i na líbivá gesta. Slíbíme něco důchodcům, střední třídě, ti mají při volbách přeci jenom pořád hlavní slovo. Něco málo po volbách splníme. No, ať nežereme, dáme něco hooodně málo i na snížení schodku, abysme jim zavřeli pusy. A ostatní? Ještě jsme nebyli na nějaký pěkný dovolený, manželka potřebuje nové auto, děti musí studovat nejdražší školy a taky nějakých těch pár bytečků, co bytečků, domů by se taky hodilo... co kdyby nás v dalším období lidé nezvolili, že jo. Něco pro strýčka příhodu mít musíme, že. Zkrátka a dobře by bylo ideální, kdyby ve volbách na prvních alespoň třech místech byly uplně "nové" strany. Bohužel je to nereálné, ale aspoň by jim spadla čelist. I když oni by jistě tyto volby napadli. A odpovědnost? Myslíte, že toto slovíčko politici vůbec znají?? Možná tehdy, když se hádají kdo co zavinil. Místo toho, co by hledali řešení. Chjo. Kéž by bylo v politice víc lidí, jako byl a je pan Václav Havel.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

22. 1. 2010 18:29 | Quaestor

Osobně si myslím,že politika a hlavně politické strany by se měly postavit mimo zákon,nic nevytváří jen sosají a to řádně.Pokud chcou něco dělat,nechť si na to vydělají.....sic mne doposavad nedošlo jak by to udělaly.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (BOSS007 21. 01. 2010 21:29)

22. 1. 2010 20:30 | jan

Vážená dámo vždyť všechno tohle svinstvo co se tu děje je jeho práce a jeho kámošů !!!!! To je tak, když se dostane k moci vožralej komediant !!!!!!!!!!!!!!§§§§§§§
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (katka 22. 01. 2010 17:22)

23. 1. 2010 11:47 | jarda grubr

rozumné, všichni si žijeme nad poměry, takže je nejdůležitější snížit zadlužení
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-8
Líbí
Nelíbí

23. 1. 2010 12:38 | Petr

Špatný názor at si to zaplatí ten kdo si žije nad poměry a na tom dluhu se v plné míře podílý!! Nás co se snažíme dělat a platíme celou dobu co máme se to netýká??Každý at si na to jak žije nebo jak chce žít laskavě vydělá???Žít na ukor druhých je náramě jednoduché. Ve vládě je to běžná praxe výsledky žádné za sebou jen spoušt a královské odměny!! A to se týká všech vlád co tam od revoluce byly.Pokud na tu práci nemají aby jí vykonávaly tak tam nemají co dělat?Ruku na srdce takhle se to dělat nedá jinak to zas odnesou ty dole danový poplatníci............
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

24. 1. 2010 13:01 | zdenka

Je to jako začarovaný kruh ve vládě. POřád se střídají party neschopných vyžírků. A pořád budou levičáci populisticky rozdávat a přitom není z čeho. Nejhorší je, že není koho volit. Vedení státu je hospodaření a ne politické prodrbávání státních peněz. Chybí přímá zodpovědnost za jejich práci. Bud jsou tak neschopní a nebo to dělají úmyslně. A vskutku nevím, co je pro nás horší.Řešení = když někdo rozkrade firemní peníze, tak ho zavřou a stát je jako velký podnik, tzn. odsoudit a zavřít po každém volebním období. Snad by si to rozmysleli.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

3. 2. 2010 8:43 | chrt

politici si z nás dělají jen legraci. Po malém živnostníkovi chtějí aby se staral, ale viděl někdo účetní knihu státu? Živnostníček musí státu ukazovat vše, ale ukáže stát, jak je nakládáno s penězi? Někdy se někdo zblázní a nechá udělat audit za miliony. Ten je pak stejně zamluven a nikdo se jím neřídí. Když se dělali mýtné brány a zdražovaly se silniční známky, říkalo se že se to zavádí, aby byly lepší dálnice. Peníze jsou fuč a my máme jen statistiku nejhorších silnic v Evropě. Musí se zvýšit daně? Blbost, blbost, blbost. Politická elito, začni už konečně fungovat. Český národ je sice jedno velké ovčí stádo, ale i to stádo někdy dokáže vlka ušlapat.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

3. 2. 2010 21:34 | petr s.

Když je někdo zvolen v "demokratických" volbách ,bylo by též demokratické ,aby bylo možné zvoleného politika při neplnění předvolebních slibů, lidmi,kteří ho volili odvolat. Potom by místo čtyřleté imunity se trochu báli o svá doposud nedotknutelná místečka. Starosti kam příjdou peníze musíme nechat na nich, my tomu přece nemůžeme rozumět, jsme jen obyčejní voliči, kteří musí doufat, že za čtyři roky dostanou další šanci zvolit si svou budoucnost.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

12. 2. 2010 13:51

Odpovědnost by měla být určitě. Myslíte, že kdyby jednatel hospodařil ve své firmě jako pánové "hospodáři" politici, že by se mu nic nestalo? Buď by byl vyhozen majitelem nebo by ho časem zavřeli za spoluúčast na vědomém zbankrotování společnosti a neplnění závazků vůči zaměstnancům. Tihle hoši, kteří to tady vedou mají imunitu, jsou naprosto beztrestní a když se jim něco nepovede, tak to snad nějak dopadne a příštím zákonem nebo vyhláškou to předělají. Viz. vracení sociálního pojištění odváděného firmami za zaměstnance. Za takovéhle věci by si měl někdo jít pěkně dlouho pobručet. Místo toho zakládají nové společnosti a kupují vlaky od státních podniků, aby jim je mohli zpátky pronajímat za velmi tučné sumičky. Samozřejmě, že to bylo dohodnuté již předtím. Všechny tři firmy byly založeny stejnými lidmi, aby to vypadalo, jako že se někdo hlásil a nakonec to dostala ta jedna nejlepší. Všichni o tom vědí, prostě se to tak dělá, jenom to nikdo neřekne nahlas, protože se všichni bojí. Bohužel nic s tím nikdo neudělá, protože zákony mohou změnit jenom hoši a ty je nezmění ve svůj neprospěch... Takže debata k ničemu...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

7. 3. 2011 16:12 | Viktor Kožený

Je to celé jenom propaganda. Válka je mír, svoboda je otroctví a nevědomost je síla. Chyba je v tom, že lidi ztratili víru v boha, tak jsou snadno manipulovatelní nekončícími žvásty v TV, rádiu, novinách.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 033 956 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marek Dalík

lobbista a podnikatel

Miloš Endrle

podnikatel, Geewa

Marek Dalík
ÚSPĚŠNOST
10,00 %

z 10 duelů
×
Miloš Endrle
ÚSPĚŠNOST
60,00 %

z 10 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK