Za levnější hypotékou odešla od banky jen sedmina lidí

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 15. 1. 2010 | 6 komentářů
Dosud rekordní množství lidí s hypotékou - podle střízlivých odhadů kolem 45 až 50 tisíc - se vloni mohlo rozhodnout, že bez jakékoliv sankce opustí svou dosavadní banku a přejde k jiné, která jim nabídne nižší úrokovou sazbu. Překvapivě tak ale řada z těchto lidí neučinila.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 1. 2010 9:31, MoB

To je fór, člověk musí bance pohrozit, aby dostal férovou nabídku... tož to se povedlo. Takže s bankou nemáme jednat jako s partnerem, ale jako s lumpem. OK, já se tomu klidně přizpůsobím...

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

29. 11. 2012 0:09 | Rostislav

Volksbank a ušetřit??Mám u nich též hypotéku a když jsem viděl splátkový kalendář,tak jsem zjistil,že jsem pěknej v..,ano lákají nízkým úrokem,ale že ve splátkách platíte o 600 víc na úrocích oproti jistině,vám už předem neřeknou.Příklad:splátka5000kč z toho úrok2800 a jistina2200.Takže když budu chtít splatit hypotéku dřív mám smůlu.Jiné banky mají začáteční poměr 2550/2450 a tam se samozřejme jistina splácí rychleji.A to nemluvím o výpočtu splátek,pokaždé přidávají do splátky 20Kč,na dotaz jak je to možné odpověd to dělá počítač..:)Jsou to pěkní podvodníci,ale kdo dneska není,že?Doporučil bych jakoukoliv jinou banku po vlastních zkušenostech.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 1. 2010 10:07 | hajnej

Refinancoval jsem si hypotéku sám. Jde to, ale musíte se tomu věnovat. Za další tři roky u Volksbank ušetřím proti Hypoteční bance několik desítek tisíc (40-50) i po odečtení nákladů na refinancování. Nová banka Vám ale uvolní peníze na refinancování až po vložení nové zástavy a vinkluaci pojištění nemovitosti v její prospěch. Někdy potřebujete nový odhad ceny nemovitosti (Hypoteční banka Vám starý odhad nevydá!), musí se ověřit podpisy na nové smlouvě, musíte doložit nově příjmy atd., to všechno Vám řeknou ve Vámi vybrané bance. Postup? Vyberte si banku s nejnižšími úroky na trhu a začněte s ní jednat. Zbytek se dovíte od jejich pracovníka. Musíte ale vědět, co chcete a co můžete nabídnout. Nebo to svěřte hypotečnímu makléři, tam možná něco navíc zaplatíte, ale máte to jinak bez práce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 1. 2010 10:31 | Roman

Má li někdo zájem o refinancování své stávající hypotéky velice rád mu s tím pomohu a vysvětlím . Licek6@seznam.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 1. 2010 20:16 | Harry_

Jaké jsou například smluvní problémy s přefinancováním hypotéky - musí ukončit jedna smlouva, uzavřít jiná a ještě vše změnit na katastru, což taky trvá.. dělal to již někdo? Pořád se o refinancování píše, ale žádná vlastní zkušenost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2010 10:50

Ale no tak. Je logické, že nebudu prodávat za méně, než je kupující ochoten akceptovat. Proč bych na něm nemohl vydělat více, když to jde? Podle mě je hlavní problém v tom, že se lidi o své finance pramálo zajímají. Úvěr si vyřídí sami, a dokud jim splátka nepřijde příliš vysoká, tak se nezajímají o to, jak ji snížit. No a z jejich úvěrovacího ústavu se jim pochopitelně nikdo neozve s nabídkou snížení úrokové sazby. To by mohl udělat snad hypomakléř, pokud teda bude v době změny fixace pořád aktivní.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 1. 2010 9:31 | MoB

To je fór, člověk musí bance pohrozit, aby dostal férovou nabídku... tož to se povedlo. Takže s bankou nemáme jednat jako s partnerem, ale jako s lumpem. OK, já se tomu klidně přizpůsobím...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michael Tretter

podnikatel, Tretter’s Bar

Petr Toman

advokát

Michael Tretter
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Toman
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services