Diskuze - MEGBP

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 43 komentářů)

29. 6. 2015 0:13 | aka

noo oni umej vydat i 50 librovky , ale skoro nikde s nima nezaplatite - malo kde vam je vemou a musite si je rozměnit v bance. v cr to je trochu lepsi , ale chodit po krame s 5000 kc bankovkou tak vam ji také občas odmitnou vzit.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2015 15:52 | Martin

Zdravím, kde mohu vyměnit staré libry? Musím už jen v Anglii? Děkuji
+24
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 5. 2015 15:49 | Adela

AHOJ , v Londýně s nimi lze platit i měnit v bance, byla jsem však v menším městě v Anglii a tam je nepřijímali při nákupu, jak v bankách to netuším :-) V Lodnýně však bez problémů. Adela
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 1. 2015 0:38 | Lloyd

To je trochu slozitejsi. Ceske banky -10az 20% penize v prekluzi. . V uk vymenujou ale musi se prokazat kde se ty penize vzaly. Tzn. Treba vybery z uctu s dokladem ze tyto bankovky byly vydany. Cash machiny vydavaji max. 20 librovky. Tento problem jsem take resil.w
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 12. 2014 12:40 | Karel Kozlíček

Koupím koupím jedno a dvoulibrovky.na rubu musí být jiný obrázek.Rok 2010 London,2011 Edinburg,Rose and Oak England a rok 2014The Floral Scotland.Dvoulibrovky rok 2002 Manchestr Ccmmonwelth Games Weles,Ireland a England,rok2014 Word War-Outbeeak a Trinity House.50 pence rok 2011 WWF World Wildlife Fund,rok 2013 Benjamin Britten.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2014 18:35 | Tony

Zdravím, myslíte si, že bude vhodnější vyměnit české za libry ještě tento rok, nebo na začátku roku v lednu? Nebo to je jedno? Díky za odpověď..
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2014 11:01 | Tereza

Dobrý den, mám větší obnos bankovek v hodnotě 50ti liber. Platily do dubna 2014. V ČR už mi je za platné nevymění. Nevíte do kdy se dají vyměnit v Anglii? popř. v jaké bance? Mockrát děkuji za odpověď.
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 11. 2014 18:56 | Pavel Král

jenom jedna - Česká národní
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 11. 2014 10:43

Dobrý den, chtěla bych se zeptat mám 20 GBP, ale královna má knírek a bradku, už jsem takhle pokreslenou bankovku dostala. Zajímalo by mě, zda mi ji některá z bank vymění, nebo co sní dělat? Děkuji za odpověď
-8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 9. 2014 9:56 | Pepek

Nechapu porad machinace s posilovanim meny je to jen o duverivosti, anglie bez skotske ropy by byla ztracena.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 7. 2014 9:36 | Gabriel Pleska

Anglická papírová librovka není, ze tří skotských bank, které vydávají bankovky, ji dělá jen jedna (Royal Bank of Scotland) a dělá jich málo. Zkoumali jsme to kvůli tomuto článku: http://finmag.penize.cz/ekonomika/284982-skotove-pocitaji-kolik-stoji-nezavislost-nalijou-si-cistou-skotskou – pro základní info využijte anglickou Wikipedii, řekl bych, že v zásadě není ani nutné znát anglicky.
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2014 11:12 | Martin

Anglickou papirovou libru jsem jeste nevidel ale Skotskou jo nekolik jich mam.Jak vzpada anglicka jednolibrovka.Vite to.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2014 7:08 | Mira Šestak

Velice vás zdravím , také zbíram staré Libry a na váš dotaš odepisuji že těchto bankovek bylo celkem vyrobeno jen 20 000 , zčehož jich bylo hodně zničeno či postraceno , dnes je to ale veliky unikat vlastnit několik z těchto vzacních kousku. mohl by jste mi poslat emailem footo . rad bych se nani podíval
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 12. 2013 11:32 | jiri novak

DOBRÝ DEN,MÁM DOTAZ NA NĚKOHO.KOLIK JE V OBĚHU PLATNÝCH MINCÍ JEDNO LIBROVKY?MÁM JICH ZATÍM 11 ODLIŠNÝCH.DĚKUJI PŘEDEM.INFORMACI NEMOHU NIKDE NAJÍT...
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2013 12:37 | Alena Rellová

Vlastním bankovku 10 liber, ale je na ní vyobrazen ze zadní části jiný muž. Zakoupená byla před 9 lety /první a zatím poslední návštěva/. Je platná? Děkuji
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 11. 2013 14:29 | Dirly

Zdravím, dokáže nějaký expert odhadnout asi přibližně jak dlouho bude libra stoupat popř na cca jaké hranici by se mohla zastavit?
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2012 15:07 | stanislav

ja bych směnil, přes deviza banka střed a koupi poté samořrejmě zaplatil, libra bývala daleko výš,,
-8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2012 12:16 | harper

Dobrý den, potřebuji poradit. Máme k placení dosti velkou částku do GB. Libra je dosti vysoko a vypadá to,že se šplhá číém dál výš. Mám zaplatit hned nebo ještě posečkat? Musíme zaplatit max.do pátku 22.6. Díky za info a radu...
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2009 12:54 | BELLA

stranky jsou super...
-22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2009 11:53 | Pav

Dobrý den, potřebuji nakoupit Libry. Myslíte, že mám ještě pár dní počkat, že to bude výhodnější nebo začne Libra posilovat? Děkuji za radu.
+30
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Václav Klaus

politik

Jiří Dienstbier

politik

Václav Klaus
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiří Dienstbier
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services