Výpočet životního minima 2024
Rozšířená verze kalkulačky
Další kalkulačky
Interaktivní grafiky
Jakou kartu dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla
Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Miroslava Němcová
politička
Jan Světlík
podnikatel, Vítkovice Holding
0,00 %
z 16 duelů
53,85 %
z 13 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Diskuze: Penzijní reforma na kolenou. Slováci si na důchod už sami nenaspoří.
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
7. 1. 2010 7:34, Pavel
Ono by stačilo udělat ten státní důchod dobrovolným, ale s tím, že by se to tvrdě dodržovalo (nepřispíval jsi, tedy nedostaneš ani korunu, třeba chcípni hlady). Ono už to tady kdysi bylo - tzv. svobodná povolání nemusela platit sociální zabezpečení (nebo platili méně) s tím, že v důchodu budou živi z tantiém a nebudou potřebovat státní důchod. Když pak oni svobodní umělci přišli do důchodového věku a zjistili, že jejich umění nemá tu hodnotu, kterou předpokládali, to bylo řevu, že nedostanou důchod (že na něj neplatitli, jaksi taktně zamlčeli), zakládali se nadace na podporu zchudlých umělců, i Gott se tenkrát rozčiloval, že mu byl vyměřen důchod několik stovek.
Na důchod se člověk může zaopatřit i jinak, než spoření. Stačí dobré vztahy v rodině. Já si nedovedu představit, že bych se o své rodiče v nouzi nepostaral, totéž očekávám od svých dětí. Je to risk, stejné jako jakýkoliv jiný způsob zabezpečení.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
6. 1. 2010 6:23, Kalous
Smyslem toho systému Dzurindovy vlády bylo obohacení těch firem,které poskytovaly pojištění druhého typu.
To dvoupilířové důchodové pojištění směřovalo zcela v duchu plánů naších odeesáků k bohatnutí těch bohatých spekulantů. Do jejich kapes jim přispěvatelé poskytovali peníze a garance v podstatě žádné. Financování na bázi fondů to je kuponová privatizace v jiné podobě. Premiér Fico je štve,protože odhalil záměry obohacování pravicových klonů. Vždyť v USA v této krizi přišli lidé o miliardy tímto způsobem. Je to totéž jako když pan Bendl prosadil privatizaci nemocnice v Brandýse n.Labem, nemocnice se ujal bývalý ministr ODS Rubáš,koupil ji za babku,prý ve špatném stavu. Ale zapomněli dodat, že s nemocnicí cenné nemovitosti zadarmo a potichu. Ty nemovitosti prodali a nemocnice patří mezi nejhorší ústavy v kraji. Fico činí dobře,ale pro občany,ne pro Dzurindovy soukmenovce.
Další příspěvky v diskuzi (celkem 21 komentářů)
7. 1. 2010 7:34 | Pavel
Na důchod se člověk může zaopatřit i jinak, než spoření. Stačí dobré vztahy v rodině. Já si nedovedu představit, že bych se o své rodiče v nouzi nepostaral, totéž očekávám od svých dětí. Je to risk, stejné jako jakýkoliv jiný způsob zabezpečení.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
6. 1. 2010 20:38 | Deinator
6. 1. 2010 6:23 | Kalous
5. 1. 2010 18:07 | péťa
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 1. 2010 18:06 | mm
5. 1. 2010 9:32 | Tycoon
5. 1. 2010 14:58 | benzin
Jenze: 1) projedene penize sou obratem investovane 2) takze to znamena mene projist?
Myslim ze smyslem je bod 2 proste snizit duchody, aniz by si toho duchodci vsimli (tedy potencionalni duchodci). Ono ani nejde udelat jina nez jedna ze dvou veci: dat duchodcum mene, nebo vzit produktivnim vice.
P.S.: Kdyz nas kritizuje svet za to ze nemam reformu. Znamena to ze nas zahranicni politik, ktereho kampan plati nejaka firma (to totiz ani v demokracii nejde jinak, nez aby politik mel kampan a tu aby nekdo zaplatil) kritizuje ze sme nepustili chlup. Jelikoz je vetsina nasich financnich instituci vlastnena zahranicnimi firmami, tak se ani neni moc co divit, ze nas zahranici kritizuje za to ze sme jim jeste nenasipali vice penez.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 1. 2010 14:46 | benzin
Takze jeste jednou. Penez bude vzdycky dost, kdyz tak si nejake vytiskneme (a v dobe pocitacu se uz ani tisknout nemusi), problem bude zbozi ktere si za neho koupit. Pokud proste nebude pekar ktery by udelal chleba (resp. inzenyr, ktery by navrhl rychlejsi stroj), nebo pokud nebude zednik, ktery by opravil barak. Tak budou penize duchodcum nanic.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 1. 2010 13:28 | Tycoon
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 1. 2010 13:23 | Lagarto
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 1. 2010 11:52 | Tycoon
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 1. 2010 11:43 | zřec
A vystřízliví Ti, kteří spoří na svou nekonečnou hloupost .
5. 1. 2010 11:24 | vladislav skalicky
5. 1. 2010 11:09 | benzin
Jenze uplne ten samy princip je i v prubeznem pojisteni.
Jedina duchodova reforma, ktera ma z tohohle pohledu smysl, je tak ktera zvysi produktivitu prace a nebo porodnost. Nemyslim, si ze by 2. pilir zvysoval cokoli z toho.
P.S.: 1. i 2. piilir duchodoveho pojisteni stoji zcela na rozhodnuti parlamentu. Problem je v tom ze 2 pilir stoji jeste i na rozhodnuti managementu fandu, ktery chce vydelat dnes a ne az za tricet let.
5. 1. 2010 11:04
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 1. 2010 10:54 | losnuevosvidentes
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 1. 2010 10:50 | losnuevosvidentes
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 1. 2010 10:16 | pago
5. 1. 2010 9:45
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
5. 1. 2010 9:00
Z kuste si spocitat kolik je poplatek za spravu pro spravcovskou spolecnost - pokud maji 0.025% z 70 mld SKK, tak je to cca 17.5 milionu pro cely trh. Pak neni divu, ze je to pro spravcovske spolecnosti ztratovy byznys.
Jen tak mimochodem, kdyz pisete, ze zisky spravcovkych spolecnosti nejsou zavisle na zhodnceni, musim vas vyvest z omylu - pokud spolecnost A zpusobi propad hodnoty aktiv o 50% a spolecnost B je o 50% zhodnoti, bude mit spolecnost B trikrat vetsi poplatek!!!
System na Slovensku odpovida tomu, ze politici si mysli, ze jsou chytrejsi nez odbornici, a proto chteji vsechno ovladat - kde jsou penize, tam je moc.
Statni duchod (1. pilir) je zavisly na rozhodnuti politika (tedy populistickem), duchod z 2. pilire je zalozen na pojistne matematice.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
Stránka 1/2
Předchozí