Kolik mají české domácnosti nejčastěji naspořeno?

Eva Sovová | rubrika: Otázka dne | 27. 11. 2009 | 7 komentářů
Zhruba 10 procent českých domácností nemá vytvořenou vůbec žádnou finanční rezervu pro případ nenadálých událostí. Ostatním se spořit daří. Víte, kolik mají české domácnosti nejčastěji naspořeno? Tipněte si a dozvíte se víc.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 11. 2009 18:19, N.Tomáš

Lidé prostě do anket kecají...

http://www.czso.cz/csu/csu.nsf/informace/ckta240205.doc

+2
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

29. 11. 2009 11:56 | Luboš

Znám lidi, kteří nemají peníze na zaplacení nájmu, znám i ty , kteří mají doma v trezoru 10 milionů Kč, protože s nimi stále obchoduje. Znám i mnohé, kteří třeba 4 miliony prohráli v hernách. Všechno je možné, jen nahoru se leze moc těžko a dole je člověk třeba za 1 den. Takže článek mluví pravdu a kdo je neopatrný ,tak brzo nemá nic.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 11. 2009 18:19 | N.Tomáš

Lidé prostě do anket kecají...
http://www.czso.cz/csu/csu.nsf/informace/ckta240205.doc
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2009 23:05 | Dr. Troškrt

Tipoval jsem tu nejnižší částku, neboť mám zkušenost, že moji kolegové v zaměstnání (nižší střední třída), si berou půjčku i na nákup pračky za 8000,-. Takže mám dojem, že výše úspor v běžné populaci bude mnohem bídnější, než nám uvádí průzkum.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2009 23:02 | Pavel

Mno, odhlédnuto od skutečnosti, je jistě dost lidí, co mají skutečně disponibilní půlmilionovou zálohu. Kdysi dávali v telce film, kde říkali, že existují u nás ve státě stovky lidí, co by byli schopni položit na stůl miliardu aniž by je to nějak finančně vyčerpalo. Ale že by to do nich nikdo neřekl, že jezdí starými auty a žijou v nenápadných domech. Nevím, pro mě je i těch 500 tisíc z kategorie snů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 11. 2009 19:53

Mě osobně dostává fakt, že se jich někdo dotazoval. To má vypovídající hodnotu asi jako počet partnerů - pravdu řekne málokdo
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2009 19:47 | Jara

Pokud si lidé budou neustále do svých finančních prostředků započítávat i svůj hmotný majetek, pak bude hodně milionářů. Pouze nepřemýšlí o tom, že při sebemenším problému nebudou mít kde bydlet anebo čím jezdit. Volné finanční prostředky jsou o tom, že je mohu investovat bez ohrožení rodiny.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 11. 2009 18:35 | Pavel

No, těch 50 - 100 tisíc bych viděl jako rozumných, ale zarazilo mě těch 14% domácností s těmi půlmilionovými prostředky. Jednak to není málo (evidentně jsou to bilanční přebytky z nespotřebovaných příjmů) a jednak je to na běžném nebo jném vysoce likvidním účtu dost hloupé. Osobně neznám nikoho, kdo by tolik peněz měl jednak volně a jednak doma. Podnikatelé to reinvestují a bohatí lidé to mají uložené v nějakých výnosnějších alternativách. Ale doma jako rezervu? To už člověk musí být opravdu hodně bohatý.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Jančík

politik a podnikatel

Martin Stropnický

umělec a politik

Milan Jančík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Martin Stropnický
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services