Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 65 komentářů)

4. 9. 2020 12:52

Tento fond je hlavně silně a bezdůvodně předražený, což se projevuje velmi negativně na výkonnosti. Pro dlouhodobé držení je absolutně nevhodný. Každý den je kurz ponížen o náklady fondu, které jsou přes 3%. Vše je uvedeno ve statutu fondu.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 8. 2020 19:19

Já bych napsal, co v tom fondu je, ale to by mi určitě smazali. Já prostě jen nechápu, proč ten fond má 2-3 krát větší propady než zlato jako takové - jiné věci ve fondu než zlato samotné by snad měly výkonnost fondu oproti fyzickému kovu zlepšovat, nikoli zhoršovat, ne? Proč to tam správce fondu natahal, když to výkonnost fondu tak sráží? A pokud je správce fondu tak neschopný, proč ho nevymění? A nejvíc by mě zajímalo, co je to za lidi, co v tom fondu ještě zůstali. To jsou nějací masochisti, nebo co?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 8. 2020 8:23 | Luděk

Ve zlatém fondu není jen zlato. Pročtěte si statut fondu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2020 8:26

září 2011, zlato nad 1900 USD za unci, zlatý fond má hodnotu 1,52 27. červenec 2020 - zlato opět nad 1900 USD za unci, zlatý fond má hodnotu - přesně poloviční - 0,77!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2019 9:04

29.4.2011, cena zlata nad 1500 USd/oz, 1 PL zlatého fondu 1,46 9.8.2019, cena zlata opět nad 1500 USD/oz, 1 PL zlatého fondu 0,61
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 6. 2019 12:48

3.12. 2010, cena zlata 1406 USD za trojskou unci, 1 podílový list ZF 1,27
3.9.2013, cena zlata 1412 USD za trojskou unci, 1 podílový list ZF 0,8
21.6.2019, cena zlata opět 1400 USD za trojskou unci, 1 podílový list ZF 0,54
Další komentář je zbytečný
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2015 12:05

Citace - Vodník Česílko / 13.10.2014 10:19

Musím říct, že nechápu jednu věc: Kdyby tady tenhle fond za peníze, které do něj investoři vloží, prostě a jednoduše nakupoval fyzické zlato a měl ho uložené někde v trezoru, a jak by ho lidé chtěli prodávat, prostě by to zlato prodal a vyplatil jim jejich podíl, byla by teď hodnota jednoho podílového listu nejméně trojnásobná. Proč proboha správce tohoto fondu investuje do tak neuvěřitelných sraček, které od r. 2006 do dneška klesly ve vztahu k fyzickému kovu na jednu třetinu své hodnoty?!? Do takhle neuvěřitelného hnoje nikdo příčetný přece nemůže investovat!
Voni jsou ňákej nechapavej.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 1. 2015 12:44

ano :)=)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2014 10:19 | Vodník Česílko

Musím říct, že nechápu jednu věc: Kdyby tady tenhle fond za peníze, které do něj investoři vloží, prostě a jednoduše nakupoval fyzické zlato a měl ho uložené někde v trezoru, a jak by ho lidé chtěli prodávat, prostě by to zlato prodal a vyplatil jim jejich podíl, byla by teď hodnota jednoho podílového listu nejméně trojnásobná. Proč proboha správce tohoto fondu investuje do tak neuvěřitelných sraček, které od r. 2006 do dneška klesly ve vztahu k fyzickému kovu na jednu třetinu své hodnoty?!? Do takhle neuvěřitelného hnoje nikdo příčetný přece nemůže investovat!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2014 15:40 | Investor

Absolutní a totální odpad! Divím se, že v tomhle fondu ještě někdo zůstal...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2014 13:52 | Vodník Česílko

Jen tak pro zajímavost jsem si spočítal ještě jednu věc: K 1.9. 2006 byla hodnota jednoho podílového listu tohohle fondu 1,0344. Ve stejné době zlato stálo 613 USD za unci. K 1.2. 2014 byla hodnota jednoho PL 0,725, a cena unce zlata 1246 USD za unci. Tj., v porovnání s cenou fyzického kovu klesla hodnota PL na jednu třetinu stavu z r. 2006! Kdo tady tenhle SHIT máte, tak se ho zbavte, dokud je čas. Drahé kovy jedině ve fyzické podobě!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2014 8:46 | Vodník Česílko

Jo, teď to trochu roste - ale spočítej si poměr cen podkladového aktiva (zlato a stříbro) v porovnání s cenou podílového listu. Jen pro příklad: cena jednoho podílového listu 23. ledna 2009 byla 0,7991, cena unce zlata tentýž den 873 USD, cena stříbra tentýž den 11,46 USD za unci. Cena zlata o 5 let později? 1260 USD za unci, cena stříbra 20 USD za unci. Aktuální cena jednoho podílového listu ve fondu? 0,7429 - tj. menší než v době, kdy ceny zlata byly o třetinu nižší a ceny stříbra byly skoro poloviční. Prostě jednoznačná investiční katastrofa. Drahé kovy jedině ve fyzické podobě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 2. 2014 20:25

pěkně nám to roste
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2014 8:20 | Vodník Česílko

Ale aspoň tam ceny akcií určují normální tržní vztahy, a ne čachry velkých bank jako u zlata, a odpadají starosti s těžaři, kteří propadají 2-3 krát víc než samotné zlato!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 2. 2014 13:07

Farmacie a biotecnologie jde do háje stejně jako zlaty fond!
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 1. 2014 12:30 | Vodník Česílko

Ocenění Zlatá koruna (a podobné ceny) fungují pro mě teď jako poznávací znamení toho, čeho se okamžitě zbavit, pokud to mám, a velikým obloukem se tomu vyhnout, pokud to nemám! 6 měsíců a 3 roky - to teď opravdu neřeším...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2014 10:50 | Poletucha

3 roky pobytu ve Zlatém fondu a jsem o 140 000 chudší. Tehdy jsem se nechala zlákat tím, že se mu 1 rok dařilo a dostal ocenění Zlatá koruna. Konečně jsem se rozhoupala a přestoupila do F.farmacie a biologie. Snad bude líp.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 1. 2014 13:05

Citace - Vodník Česílko / 08.01.2014 08:39

Pokud by to někoho zajímalo, tak s touhle hromadou s....k končím a převádím si podílové listy do fondu Farmacie a biotechnologie ČPI! Měl jsem to udělat už před rokem... To bych byl dneska vysmátý...
No jo ,ale jak to máš teť s testem. Měl jsi nakoupeno v minulěm roce test 6 měsíců a nyní máš 3 roky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 1. 2014 8:39 | Vodník Česílko

Pokud by to někoho zajímalo, tak s touhle hromadou s....k končím a převádím si podílové listy do fondu Farmacie a biotechnologie ČPI! Měl jsem to udělat už před rokem... To bych byl dneska vysmátý...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2014 9:58 | Vodník Česílko

A vezmi si někoho, kdo ten fond nakupoval někdy v letech 2006-2007, když bylo zlato za 600-700 USD, a hodnota PL byla cca 1. Tenhle člověk by asi taky čekal, že pokud se cena zlata zdvojnásobí, tak tenhle fond vyleze nějak podobně - a houby - místo toho je v propadu cca 30 procent. Jestli jsi ty v mínusu jen nějakých 10-20 procent, tak si k tomu gratuluj, a zbav se tohohle sajrajtu, než propadne někam na 0,2-0,3 (což se stane, pokud zlato zkolabuje pod 1000 dolarů).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/4

Předchozí

1

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mojmír Hampl

viceguvernér ČNB

Miroslav Jakubec

podnikatel, Servis Climax

Mojmír Hampl
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Miroslav Jakubec
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services