Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 42 komentářů)

24. 7. 2002 17:51 | David Brázda

Stačí si tady v záhlaví kliknout na link Žebříčky a je vidět ten děs - deváté místo z 11 za půl roku, 11. ze 13 za měsíc. Za co tam berou odměny???
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2002 17:47 | TGP

Býval to nejvýkonnější fond, býval. Ale od té doby, co na to portfolio manažeři kašlou a jezdí na dlouhé dovolené do exotických zemí to jde neustále z kopce. Škoda, býval to dobrý fond a moc jsem jim fandil :-(((
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 7. 2002 15:32

Mas pravdu Stanley, vykonost tohoto fondu je fakt bida. Doporucuji srovnat zhodnoceni s ISCS Sporofond (7% p.a.), nebo s dluhopisovym fondem z 1.In. Dneska jsem volal na infolinku IKS KB,chtel jsem vedet zda-li se da udelat prevod (chci se toho IKS Dluhopisoveho zbavit) i jinak nez osobni navstevou-bohuzel neda. Doporucoval bych komercni bance podivat se jak se delaji prodeje a odkupy treba u PIAS-na internetu. Moje posledni otazka na infolinku-co by me doporucila za fond z jejich nabidky-kam bych mel prevest z IKS Dluhopisoveho- "proc byste chtel prevadet, IKS Dluhopisovy je nejvykonejsi fond v nasi nabidce!". Takze komercni banka i s tema Francouzema u me dost propada a penize neprevadim do zadnyho jejich fondu,ale na hotovost a rovnou do konkurencniho produktu.
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2002 23:51

dne 17.ledna t.r. jsem nakoupil podílové listy IKS dluhopisového fondu za 1,4039 Kč/ks, dnes (po více jak půl roku) je kurs 1.4104, při zpětném prodeji navíc ztratím 1%, takže dostanu nazpět 1,3963, takže "zhodnocení" -1% p.a. Z investování do podílových fondů jsem naprosto vyléčený. Myslel jsem, že při snižování inflace, snižování všech sazeb ČNB a při pravidelných výnosech z dluhopisů bude kurs tohoto fondu vzrůstat. Mám takový dojem, že podílové fondy jsou určeny zejména proto, aby dobře živily jejich správce! Alespoň kdybych mohl ztrátu z této má "charitativní činnosti" použít do svého daňového přiznání. Bohužel podle platné legislativy tam mohu uvádět pouze zisky. Poučení z krizového vývoje: každý se musí o své peníze starát sám!!! Asi jsem vás moc nepotěšil, ale vy jste mě nepotěšili ani trošičku.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 5. 2002 20:14

máte pravdu fond se chová divně a začánám mít o své investice strach
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 5. 2002 0:14 | Martin

Není se co divit klesající výkonnosti, když jsou v portfoliu už dva měsíce více než 2 miliardy na bankovních účtech. Že by nebyly vhodné investiční příležitosti ...??
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 5. 2002 17:16

to je to jedinnýpane kolego , co tam ty lidi bolestně drží,nebo čekaj na zázrak
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2002 9:40 | viktora

Ano. Ale nezapomeňte zaplatit ojedinělý výstupní poplatek 1%.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 5. 2002 21:20

máte pravdu tento fond usnul na vavřínech
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 5. 2002 10:10 | Harpagon

Přichází čas přejít jinam.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2002 17:03

letos spláčem nad výdělkem,nebo se stane zázrak.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2002 6:14

Vysoké poplatky a nízké zhodnocení
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2001 8:56 | Marie Jenšíková

Hodně dobré výsledky, jsem spokojena.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 9. 2001 15:02 | čtenář Eura

V IKS se děje něco podivného, viz poslední Euro "V bankovních kruzích se na adresu čerstvě zprivatizované Komerční banky (KB) šíří posměšky. Říká se, že někteří manažeři ve snaze udělat před prodejem banky co nejvíce uškodili sami sobě. Rozhodli se prý pro nákup přehnaně rizikových amerických obligací za sedmnáct miliard korun. Transakce prý na první pohled nepříjemně překvapila i francouzské finančníky ze Société Générale, která se s českou vládou dohodla na koupi KB za čtyřicet miliard korun." ... a dále "Kromě samotné Komerční banky si CDO oblíbila i dceřiná investiční společnost IKS KB." Připadá mi to jako hodně podivná věc a nevím, co si o tom mám myslet.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2001 17:58 | SkrivanekT

Ratingová agentura CRA udělila otevřenému podílovému fonfu IKS Dluhopisový dlouhodobý mezinárodní rating Baa+, což je nejvyšší hodnocení, které momentálně mohou české firmy obdržet.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 4. 2001 22:21

Kolegové, odečtěte si pro začátek 1% a dále vězte, že My se vlka nebojíme ! IKS sice získala šikovné lidi ze SISky, ale jedna vlaštovka nám jaro nezkazí (nebo tak nějak :-). A k té magii - prostě ČS a její skupina je pro drobné zákazníky ! A vše ukazuje, že ostatní to nemyslí tak vážně - vybírají si (viz netto 7tisícový klient GECB, popl. v KB atd.atd.). Pochopitelně (ZATÍM!) nemohu ručit za všechny prodejce SIS v ČS, ale to myslím ani v KB nemohou.... Nicméně není asi třeba v debatě pokračovat, každý nechť si udělá obrázek sám.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2001 22:37

Každý fond má jiného manažera a také nejde být pořád první. Ale ten diskutující má asi i jiná hlediska, než ta půlprocenta v rozdílech výkonnosti - třeba to procento na výstupu z IKS :-) No a ten servis - to nebudu komentovat,zatím se to liší pobočka od pobočky v obou bankách. Ale uznávám, bývalí manažeři SIS pracují pro IKS velmi dobře...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2001 13:03 | TGP

Navíc když se podívám na srovnání fondu se Sporobondem, tak IKS dluhopisový je v podstatě všude na prvním místě - za měsíc, půl roku, rok. Tak proč bych měl zkoušet horší fond v SIS?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2001 12:42 | JirkaZ

Kouzlo je neuvěřitelné. Výsledky Eurotrendu mne přímo uchvacují a Sporobond ? To se mi opravdu víc zamlouvá IKS-informace na pobočce KB solidní, co nevědí, to zjistí a zavolají, fondu se docela daří - co chtít víc. Spořitelna se opravdu mění, ale dle mého to se SIS nesouvisí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2001 22:52

Co dodat ?! Zkuste SISku ! Má to kouzlo a třeba zjistíte, že ta spořitelna se mění....! Těšíme se na Vás :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Bartoš

podnikatel a investor, Credo Ventures

Karel Svoboda

podnikatel, Toi Toi

Ondřej Bartoš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services