Podepsali jste ručení k úvěru? Hlídejte si dlužníka!

Věra Tůmová | rubrika: Jak na to | 21. 9. 2009 | 9 komentářů
Pokud jste před lety pomohli známému či kamarádovi a zaručili jste se mu za úvěr, může se z vás snadno v nynější recesi stát dlužník. Stačí, aby známý či kamarád ztratil práci a přestal půjčku splácet.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 7. 2010 14:49, Jirka

Před 10 lety jsem se zavázal staršímu bratrovi dělat ručitele, i s jednou pani. Před dvěmi lety mi prišel dopis o neplaceni zavazku. Rešil jsem vše z dlužníkem a ten začal slibovat a slibovat že zaplati a ja doufal a věřil až jednoho dne přišel exekuční příkaz na 92 000,- a ja musel zaplatit. Ale slysel jsem ze prý bych to teď mohl po něm nejak vymahat. Nemužete mi někdo poradit jak na to? A jestli muzu poradit, NIKOMU A NIKDY NERUČTE!!!!!!!!!!

+36
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

4. 1. 2018 19:48 | Milena

Pred 15 roky jsem delala priteli rucitele na kontokorent. Prestal splacet a spadlo to do exekuce na nas na oba. Ja s pritelem uz neziji ma novou pritelkyni. Mel svuj ucet a chtel kontokorent a tim me premluvil k ruceni. Jak se muzu branit abych neplatila jeho exekuci dekuji
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 5. 2017 10:52 | Miroslav Míček

Zdravím, ručím bývalé sousedce,kde byl společný dům se dvěma byty,a jako podílník na 1/2 nemovitosti jsem při odkoupení domu od společnosti se stal jejím ručitelem.Jenže já již svůj úvěr již dávno splatil,byt prodal,ručení jsem se pro sousedku nezbavil. Navíc ona si vybrala spoření,které za deset naspořila,a udělala si rekonstrukci.Tudíž téměř celý dluh,který byl stále zůstává. Celý problém nastává,když si chcete něco pořídit na půjčku. Nedostanete nic protože jste ručitel,a nevyjde Vám bonita.Jste vlastně dlužník. Jak zrušit toto ručení nikdo není schopen poradit. Takto si sousedka může do nekonečna vybírat stavební spoření,a vy jste v pasti.A navíc jen doufáte že dluh někdy doplatí.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 7. 2014 10:08 | jindra

Dobrý den, ručil jsem kamarádovi na cca 3.500000,- . S ním je ted vedeno insolvenční řízení a je povoledno oddlužnení. já bych si ted sám potřeboval vzít hypotéku na cca tu samou částku tj. 3.500000. jaké mám šance hypotéku získat?
D2kuji
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2014 9:36

můžete podat exekuci
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 8. 2013 21:45 | tamara

Dobrý den.Není vůbec pravda,že banky upozorní ručitele hned.Manžel byl označen jako ručitel u úvěru své matky na 300 000kč .A to v době kdy manžel byl na úp a ještě k tomu sám v registru.První dopis přišel manželovi až po roce co matka neplatila .Ted se s bankou soudíme .Jelikož si sama zavinila,že dlužník nemůže banku uspokojit.Matka v době čerpání úvěru měla příjem 9500kč a to ještě pohledávky za 160 000kč a banka jí dala 300 000 kč a stačil ručitel bez příjmu a v registru.Manžel po celou dobu ani nefiguroval v databází jako ručitel prý chyba ČS je jedna velká chyba . Doufám,že soud vyhrajeme
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2012 13:22 | Martina

Ručila jsem svému dnes již bývalému příteli na úvěr ze stav.spoření.On zaplatil pouze dvě splátky a přestal splácet(úmyslně,neboť bez problémů mohl).Rozešli jsme se,několikrát ho kontaktovala česká spořitelna.Z jeho strany jen sliby bez jakékoliv další rekace.Na moji výzvu mne do očí řekl,že z něj nkdy nic nedostanu.Nahlásil si trvalé bydliště na úřad,na oko nic nemá,přes kamaráda podniká na něj.....je tam jen fiktivně zaměstnám za 10.000,-Kč hrubého,z toho platí ještě 2.000,-výživné na dítě z prvního manželství.Bydlí různě po podnájmech,kde není co exekuovat,auto co bylo původně na něj,nechla přespat jako firemní..........Takže mne nezbylo nic jiného než se domluvit se Spořitelnou na splátkách.Toto budu splácet tři roky,tak abych to co nejdříve doplatila.......a vymáhat to snad ani nemá cenu.... Díky tomtuto hlopému kroku ve 20letech,teď nemůžu mít ani rodinu,než to dpolatím.Nejhorší je,že na takový grázly není páka.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2010 14:49 | Jirka

Před 10 lety jsem se zavázal staršímu bratrovi dělat ručitele, i s jednou pani. Před dvěmi lety mi prišel dopis o neplaceni zavazku. Rešil jsem vše z dlužníkem a ten začal slibovat a slibovat že zaplati a ja doufal a věřil až jednoho dne přišel exekuční příkaz na 92 000,- a ja musel zaplatit. Ale slysel jsem ze prý bych to teď mohl po něm nejak vymahat. Nemužete mi někdo poradit jak na to? A jestli muzu poradit, NIKOMU A NIKDY NERUČTE!!!!!!!!!!
+36
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 9. 2009 17:53 | Monika

Manželova matka potřebovala peníze na opravu baráku.Protože je v ID tak o úvěr podepsal manžel se svou sestrou.Bylo to skoro milion korun.Jeho matka splácela jen chvíli a pak dost.Vůbec nám o tom neřekla.Pak začaly chodit dopisy,že neplatíme a tak jsme to s matkou řešili.Poslal pak několik splátek a dnes přišel dopis se zeleným proužkem,že nás banka žaluje.Takže pokud můžu radit tak úvěr v rámci rodiny je to nejhorší co můlže být.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 9. 2009 13:47 | Jana

Našim ručitelům svého času posílala banka upomínající dopisy, i když jsme sláceli. Stávalo se tak pravidelně, až jsme jednou z pracovnice za přepážkou vytáhli pravdu - byla to součást nucení nás do předčasného splacení manželské půjčky, která byla pro banku (ČS) nevýhodná. "Zaplaťte a nebudete mít problémy s přáteli." Prostě takové hezké malé vydírání.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Paroubek

politik

Michal Jirák

podnikatel, Miton

Jiří Paroubek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Michal Jirák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services