Jak banka na věrného klienta poslala vymahače dluhů

Věra Tůmová | rubrika: Co se děje | 14. 9. 2009 | 28 komentářů
Deset let má pan Patrik účty u Raiffeisenbank a na nich desetitisíce korun. Přesto mu banka naúčtovala neoprávněně poplatky za spořící účet a jejich zaplacení pak vymáhala prostřednictvím najaté vymahačské firmy. Aniž by Patrikovi o dluhu řekla.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 9. 2009 6:31, Luboš

Zkuste si koupit v bance dluhopis. Tam vám řeknou, že to není možné a nabídnou vám dluhopisový fond. Vše je jen proto, aby banka byla zbytečný mezičlánek, který se na vás živí. Až vás okradou, tak jako mne o 3000 Kč, tak si otevřte noviny. Tam možná narazíte na zprávu, že banky v prvním pololetí 2009 vydělaly na klientech v ČR 20 miliard Kč.

Zobrazit celé vlákno

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 28 komentářů)

15. 5. 2019 15:56 | Franta

Podobně to dělá i ČSOB. V bance jsou chudáci, kteří musí vydělávat za každou cenu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2018 15:34 | Jiří

Měl jsem u raiffeisen banky účet.Zrušil jsem ho ale měl jsem tam nepovolený zůstatek -160kč.Na to jsem zapomněl ozvali se až dnes po 10 letech. Dnes jsem platil 9850kč takže bance u níž máte dluh a sama se neozve(a ještě si dovolí napsat že vás písemně kontaktovala) se vyplatí takové bance se obloukem vyhnout..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 5. 2016 20:35 | Jarmil

Obyčejný dopis neberte na vědomí. Zavolejte si na poštu, všechno s nimi domluvte, vymahače pošlete do pr-ele. Vůbec bych se nedivil, kdyby žádný dluh neexistoval.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 5. 2016 18:21 | Hynek

Od společnosti M.B.A. Finance mi přišel výhružný dopis jelikož údajně dlužím 38,30 Kč České poště za fakturu z minulého roku. Mezitím mi přišlo od České pošty několik faktur, o nedoplatku nikde ani zmínka. Nechápu, proč se Česká pošta takto agresivně chová ke svým zákazníkům, za služby jinak řádně platím, dokonce mám předplacený kredit. Očekával bych, že Česká pošta mi pošle dopis nebo datovou zprávu, ve které mě na nedoplatek upozorní, případně částku odečte z kreditu. Firma M.B.A. Finance poslala svoji výhružku pouze obyčejným dopisem, se lhůtou splatnosti pěti dnů. V případě, že by dopis nebyl doručen, tak mi hrozí exekuce.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2010 0:07 | vjan

Přes právníka.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2010 0:04 | vjan

Zrušila jsem automatické vydávání kreditní karty 9 měsíců před vypršením platnosti karty a Česká spořitelna nelenila a její vydání mi naúčtovala. Účet jsem zrušila, ale protože jsem neměla s sebou doklad o tomto zrušení, udělali zápis a po měsíci mi sdělili, že jsem to nikdy neučinila. Přišel mi tedy další výpis a já platila 9,50 Kč. úplně náhodou jsem týden po zrušení dohledala inkriminovaný doklad a srávila téměř hodinu v pobočce ČS. Měli připomínky k nějakým jejich interním formulacím, pro mě bylo stěžejní, že tam stálo zrušení automatického vydávání KK. Prostě úřednice udělala chybu a zapsala to do jiného formuláře a zaneslo se jinak do mého účtu. Ve výsledku jsem po 4 měsících na účtu objevila platbu. :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 10. 2009 19:39 | PavelK

Dobry den, a co kdyz clovek "dluh" zaplati a zjisti, ze zaplatil udajny dluh, ktery je jiz promlcen (v tomto pripade AMCICO pojisteni se smlouvou uzavrenou v r. 2002). Je tu vubec moznost dostat penize zpatky? Ma nekdo takovou zkusenost? :-(
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 10. 2009 6:53 | Michaela HK

Dobrý den,
mám z M.B.A. také velmi nepříjemnou zkušenost, kterou nyní řeším a přizvala jsem na pomoc i právníka, neboť mě svým nevybívavým přístupem M.B.A. přinutilo nejen k tomu začít pátrat po historii 8 let (!) staré dle mého názoru promlčené pohledávky. Horší jednání jsem dlouho nezažila a jedině a právě to mě přinutilo zaujmout postoj, že radši zaplatím právníkovi na poradenství, než zaplatit cokoli agentuře jako je M.B.A.,kde chování pracovnic postrádá jakkoukoli dávku slušnosti. Každého tam hned považují za recidivistu a slušně se s lidma bavi neumí...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 10. 2009 11:16 | AdamH

Já mám dobrou zkušenost s ACM, ale existuje i řada dalších úvěrových firem, některé jsou vhodnější na menší částky, jiné naopak na větší sumy potřebné na rekonstrukci domu...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 10. 2009 10:44 | Mimas

Mluvíte mi z duše. A kterou nebankovní půjčku byste mi doporučil? Potřebuju ufinacovat rekonstrukci rodinného domu a moje banka dělá obstrukce kvůli dávnému nedorozumění při splácení novomanželské půjčky...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 10. 2009 9:28 | AdamH

Nejvyšší čas udělat bankám pápá... Aspoň že s půjčkami se člověk může obrátit i jinam. Když peníze opravdu potřebujete, máte je tam hned bez ponižujícího procesu schvalování, jako to bývá ve většině bank.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 10. 2009 9:13 | jiri

v modre pyramide - stavebni sporitelne, vam zase mgr. postolkova lucie - pravnik !!!! vymahaci oddeleni vubec nenecha domluvit a zavesi vam tlf. aniz by byl nekdo schopen neco vyridit, a to provadi opakovane ....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 9. 2009 11:18 | Blanka

Mám podobnou zkušenost s pojišťovnou Amcico. S manželem jsme oba měli životní pojištění u této banky. To jsme zrušili v roce 2004, všechny závazky poplatili a smlouva byla vypovězena. Najednou mi letos přišel dopis od firmy M.B.A. vymáhající asi 14 000,- Kč jako nedoplatek, z toho byl asi 2 500,- Kč administrativní poplatek této vymahačské firmě. Ihned se ozvěte a dohodneme se! Problém je, že podle občanského zákoníku je tato pohledávka promlčena (ani netuším, jak vznikla, smlouvu jsme již skartovali - vše bylo vyrovnáno). Totéž přišlo během několika dnů i manželovi - jen částka je trochu nižší. Právník nás upozornil, abychom se v žádném případě neozývali, že je to past, pohledávka by se mohla znovu otevřít. A firma vyhrožuje exkucí, posílá korespondenční lístky, dopisy, telefonuje.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2009 19:52 | Alesek

Řešení takovýchto problémů: 1. začít vyřizovat konto v jiné bance 2. prásknout je na bankovním dohledu ČNB, ti už mají páku jak s takovými práčky zatočit :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2009 19:11 | Jiří

Mám zkušenosti s různými bankovními ústavy, ale s Reiffeisen bank jen ty nehorší. Jako klientovi, kterého si Váží (citace z dopisu) jsem dostal 14 - čtrnáct dnů před ukončením fixačního 5 letého období na hypotéční úvěr nabídku na 7,06 procentního bodu na další 5letou fixaci. Pokusili jsme jít do refinancování, ale za tak krátkou dobu se nám to bohužel nepovedlo. Chybami se člověk učí. Potřebovali jsme k tomu dopis o předčasném splacení. Nakonec jsme zvolili variantu na roční fixaci, takže u RF bohužel musíme zatím zůstat. Banka ale nelenila a první co udělala, poslala dopis s oznámením o uložení pokuty za nesplnění předčasného splacení. RF že si klienttů neváží, spíše naopak (máme tam též běžný účet, což byla před 5 lety podmínka pro přidělení úvětu). To že tímto způsobem odrazuje klienty jím skutečně vůbec nevadí. Zkušenost s touto bankou tedy není, jak by se zdálo náhodná. Vyjádření tiskového mluivčího mě připomíná citát z jistého filmu - tato chyba se u nás stane jednou za 100 let, bohužel právě u Vás.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 9. 2009 11:35 | Milan

Byl jsem jeden z prvních zákaznílů E-banky a všem jsem ji doporučoval. Nyní ji zhltla Raiffeisenbank a hledám novou banku. Co byste doporučili?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 9. 2009 8:45 | Luboš

Lze obchodovat s brokerem nebo i bez něj přes internet. Viz: www.px.cz dále http://akcie-cz.kurzy.cz nebo www.pse.cz nebo www.patria.cz nebo ipoint.financninoviny.cz atd, atd............
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 9. 2009 6:31 | Luboš

Zkuste si koupit v bance dluhopis. Tam vám řeknou, že to není možné a nabídnou vám dluhopisový fond. Vše je jen proto, aby banka byla zbytečný mezičlánek, který se na vás živí. Až vás okradou, tak jako mne o 3000 Kč, tak si otevřte noviny. Tam možná narazíte na zprávu, že banky v prvním pololetí 2009 vydělaly na klientech v ČR 20 miliard Kč.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 9. 2009 0:39 | balu

A jak vás okrádali? Co míníte tím že dluhopisy jsou podvod? A poslední, váš broker vás neokrádá nebo jste členem burzy?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 9. 2009 21:15 | Luboš

Dal jsem nějaké peníze do 3 bank. Asi po 2 letech jsem zjistil, že mě okrádají všechny banky. Pomalu ruším své účty v bankách a s penězi obchoduji na burze, kde kupuji akcie. Vím přesně co se s nimi děje a jestli vydělávám. Banky, investiční fondy a dluhopisy jsou podvod, protože banky přes ně oškubávají klienty. Když jdu kolem jakékoliv banky ,tak mne jímá hrůza a bojím se o peníze, které tam už nikdy nedám.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Marek Dospiva

podnikatel, Penta

Vladimír Dlouhý

exministr a ekonom

Marek Dospiva
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů
×
Vladimír Dlouhý
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services