Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Proč Češi nevěří, že můžou být bohatí? Neumí počítat.

Bohatý je podle poloviny Čechů ten, kdo má majetek větší než milion korun. Tedy v podstatě každý vlastník nemovitosti. Tu má v Česku 47 procent domácností. Za bohaté se přitom považuje jen šest procent rodin.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

28. 8. 2009 11:25, Tom Silver

pokud mluvime o penezich a majetku obecne, tak bohatych muze byt jen omezene mnozstvi a tito jsou bohati proto, protoze nasli zpusob jak primet ty chude aby pracovali pro ne a ne pro sebe. Lidi co chodi do fachy makaj ve skutecnosti vice na sny svych sefu nez na svoje vlastni. Mozna ze po rodicich zdedili domecek/byt ale bohatymi se neciti prave pro ten rozdil ktery vidi mezi sebou a vedenim podniku. Nekde sem cetl ze u nas to neni tak hrozne, ze senior manazer bere "jen" 16x vic nez jeho podrizeni. Nevim zda je to pravda, ale zkusenost mi rika ze muj sef bere aspon 2x tolik co ja a sef myho sefa zase 2x tolik co muj sef :-) Takze kdyz premyslite jak splatit hypoteky zatimco vas sef si koupi dalsi nove auto nebo motorku, tak vas k pocitu vlastniho bohatstvi NIC nemotivuje. Na druhou stranu sme bohati vsichni vcetne nasich bezdomovcu .. vetsinou mame co jist, kde spat, a mame i obleceni a boty. Nasi menu mozna nevnimame nejlip ale uvedomte si co vsechno si muzete za par korun koupit v zemich jako indie,vietnam, laos .. tam jsou i nasi bezdomovci krali. Bohatstvi je totiz velmi relativni pojem. Muzete totiz byt napr. sefem CEZu a mozna presto nebudete mit dost a jako on podvadet pri s akciema vlastni firmy (ano mam na mysli jejich insider-trading). Mozna budete mit tolik penez ze si poridite vlastni letadlo, ale kdyz budete workoholici stale jen hledajici skulinku jak ostatni odrbat a ziskat vice penez, tak si toho letadla stejne neuzijete :-D Malokdo totiz vlastne chce byt bohaty, amlokdo chce haldu penez, VSICHNI totiz chteji byt STASTNI a vetsina si mysli ze penize potrebuje k tomu aby si stesti mohla koupit prostrednictvim novych veci. Je to omyl. Stesti neni vlastnictvim ale stavem vas samych. Kdo chce byt stastny, dokaze byt stastny i bez letadla a haldy penez. Naopak cim vic toho mate tim vic se o to vse bojite a tim mene jste schopni byt stastni.
Ne, nejsem 'stastny' bezdomovec. Nejsem sefem CEZu a chvilema se ani sam necitim stastny, ale snazim se s tim neco delat :-D

Reagovat

 

+23
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

5. 10. 2009 13:31, Olda

Bohatství je jistě velice krásná věc.Ale jenom člověk příliš nepřemýšlející může usuzovat z toho,kolik lidí ve státě má ve vlastnictví bytovou jednotku,která má dnes tržní hodnotu přes milion korun,je vlastně bohatý,aniž si to uvědomuje.I kdyby měla bytová jednotka cenu 5 milionů korun,je to úplně k ničemu,protože pokud člověk nechce skončit mezi bezdomovci nebo pod mostem, někde bydlet musí!!!Pokud by bytovou jednotku prodal,může si sice koupit solidní automobil,značkové oblečení a jiné vymoženosti dnešní doby,ale bohužel musí bydlet pod tím mostem nebo na nádraží.Tomu neříkám bohatství.Přitom většina bytových jednotek v panelových domech (tzv."Králíkárnách")byla postavena za minulého režimu,nynějším režimem rozprodána za částky od 60 000,-Kč do 300 000,-Kč,ale dnes má tržní hodnotu přes milion korun.Přitom skutečná hodnota bytů se příliš nezměnila,vylepšení o plastová okna,plovoucí podlahy nic nemění na tom,že byt slouží ve většině případů k přespání.A lidé byli přinuceni si byty koupit,jinak by museli bydlet v nájemních bytech s předraženým nájemným.K tomu jak hodní podnikatelé pro to něco udělali,aby zbohatli a Ti chudí jsou prostě líní něco podnikat a proto jsou chudí by se dalo diskutovat.Ne každý měl možnost začít podnikat a i kdyby tomu tak bylo,kdo by potom byl zaměstnancem těch podnikavých a pracoval na ně a vydělával na jejich bohatství?Zeptejte se zaměstnanců v soukromém sektoru,kolik jich bere v poměru k dnešním cenám spravedlivou odměnu za jejich práci.

Reagovat

 

-6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Otazník 30. 08. 2009 11:41)

Další příspěvky v diskuzi (20 komentářů)

28. 8. 2009 6:27 | Tat

Magore 65% národa nebere tvých 17.000,- čistého. Každý se cítí bohatý nebo chudý tak jak vyjde s měsíčním přijmem. Dům nebo byt, který si starší generace postavily sami za majetek nepovažujeme - někde musíme bydlet a v n ormální době byt a domek je není cenově příliž rozdílný.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

28. 8. 2009 6:56 | Horáček

Dobrý den, pane "TAT", víte, ono české nadávání ...já bych kdybych....což se zamyslet, zda bych pro to , aby se mi vedlo lépe nemohl udělat něco víc sám ?? samo opravdu nic nepřijde...to mi věřte...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Tat 28. 08. 2009 06:27)

28. 8. 2009 7:40 | cml11

Pravdu máte oba. Pokud se člověk nechopí příležitosti, těžko může zbohatnout. Bohatý se opravdu každý cítí ne podle toho kolik bere, ale podle toho, kolik mu po zaplacení běžných výdajů zbývá. Proto si mnoho lidí nedokáže představit že ušetří víc než milion. Je hezké, že při 17ti tisícovém příjmu rukama proteče za 5 let, ale pokud z nich dokážete pravidelně odložit stranou v průměru dva tisíce, dopracujete se k milionu za víc jak 40 let. Při důchodovém věku 65 let a začátkem produktivního někde po dvacítce je takto dosažitelný právě tak akorát ten milion na osobu. A z toho budete muset žít v důchodu. Takže ti lidé vlastně mají pravdu. Milion je hranice dosažitelná vlastím průměrným příjmem a vzhledem k tomu, že v důchodu se z něj bude brát, není to bůhvíjaké bohatství. Nepočítám samozřejmě inflaci, která jen zvýší absolutní hodnoty, ale reál by měl zůstat zhruba stejný.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+9
Líbí
Nelíbí

28. 8. 2009 9:28 | Ondrej

Člověk se nestane bohatým, když bude placenej hodinou mzdou a odsedí si v kanceláři svých 8 hodin denně . Zaměstnavatel platí jenom tolik, aby si zaměstnance udržel a zaměstnanec dělá jenom tolik, aby ho zaměstnavatel nevyhodil . Bohatí lidé se chopili nějaké příležitosti, která se jim naskytla a která se naskytne každému, jenomže českej člověk co si akorát stěžuje a závidí jí nikdy neuvidí a nevyužije .
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

28. 8. 2009 9:42 | cml11

Bohatá může být vždycky jen menšina. Tak to je a vždycky bude. Je jedno kolik lidí označíte za remcaly. Ta většina skutečně musí dělat těch 8 hodin denně, aby tady vůbec něco fungovalo. Většinu z nich k tomu tlačí existenční nutnost, jiného vidina zbohatnutí a chycená příležitost. Všemi kýžený výsledek, být bohatý a jen si užívat, není pro společnost vlastně žádný velký přínos. Tahle bohatá menšina by měla měli mít jistou úctu k těm co chodí každý den do práce a starají se o jejich pohodlný život. Ne jimi pohrdat, jak se často stává. Protože bez nich by jejich bohatství dost dobře nemohlo existovat. Navíc bohatství není vše co může život člověka posunout na lepší úroveň. Tenhle článek je sám o sobě dokladem o tom, že i lidé na dobře placených místech, potenciálně tedy spíše bohatší lidé, často neumějí počítat. Jak jinak si vysvětlit tolik nedomyšlených názorů od různých "odborníků" na jednom místě?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+5
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ondrej 28. 08. 2009 09:28)

28. 8. 2009 9:47 | cml11

Beru zpět ty různé odborníky. Ve skutečnosti byl jen jeden a pak už jen autor článku.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Ondrej 28. 08. 2009 09:28)

28. 8. 2009 10:44 | Tat

Špatně jste mě pochopil neříkám coby kdyby. Jen jsem se snažil vysvětli myšlení obyčejného čecha k posouzení boihatství. Já sám jsem tzv. za vodou. Pokud jste můj příspěvek nepochopil Vyše věc.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Horáček 28. 08. 2009 06:56)

28. 8. 2009 11:25 | Tom Silver

pokud mluvime o penezich a majetku obecne, tak bohatych muze byt jen omezene mnozstvi a tito jsou bohati proto, protoze nasli zpusob jak primet ty chude aby pracovali pro ne a ne pro sebe. Lidi co chodi do fachy makaj ve skutecnosti vice na sny svych sefu nez na svoje vlastni. Mozna ze po rodicich zdedili domecek/byt ale bohatymi se neciti prave pro ten rozdil ktery vidi mezi sebou a vedenim podniku. Nekde sem cetl ze u nas to neni tak hrozne, ze senior manazer bere "jen" 16x vic nez jeho podrizeni. Nevim zda je to pravda, ale zkusenost mi rika ze muj sef bere aspon 2x tolik co ja a sef myho sefa zase 2x tolik co muj sef :-) Takze kdyz premyslite jak splatit hypoteky zatimco vas sef si koupi dalsi nove auto nebo motorku, tak vas k pocitu vlastniho bohatstvi NIC nemotivuje. Na druhou stranu sme bohati vsichni vcetne nasich bezdomovcu .. vetsinou mame co jist, kde spat, a mame i obleceni a boty. Nasi menu mozna nevnimame nejlip ale uvedomte si co vsechno si muzete za par korun koupit v zemich jako indie,vietnam, laos .. tam jsou i nasi bezdomovci krali. Bohatstvi je totiz velmi relativni pojem. Muzete totiz byt napr. sefem CEZu a mozna presto nebudete mit dost a jako on podvadet pri s akciema vlastni firmy (ano mam na mysli jejich insider-trading). Mozna budete mit tolik penez ze si poridite vlastni letadlo, ale kdyz budete workoholici stale jen hledajici skulinku jak ostatni odrbat a ziskat vice penez, tak si toho letadla stejne neuzijete :-D Malokdo totiz vlastne chce byt bohaty, amlokdo chce haldu penez, VSICHNI totiz chteji byt STASTNI a vetsina si mysli ze penize potrebuje k tomu aby si stesti mohla koupit prostrednictvim novych veci. Je to omyl. Stesti neni vlastnictvim ale stavem vas samych. Kdo chce byt stastny, dokaze byt stastny i bez letadla a haldy penez. Naopak cim vic toho mate tim vic se o to vse bojite a tim mene jste schopni byt stastni. Ne, nejsem 'stastny' bezdomovec. Nejsem sefem CEZu a chvilema se ani sam necitim stastny, ale snazim se s tim neco delat :-D
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+23
Líbí
Nelíbí

28. 8. 2009 12:05 | Luboš

Stuchlík mluví stuchlé hlouposti. Bohatý člověk se počítá spíš od hodnoty 1 milion dolarů. Byt nebude normální člověk prodávat za milion Kč a pak bydlet v zemljance. Platy jsou třeba jen 10 000 Kč a člověk je rád, že přežije. Nezaměstnanost stoupá a Stuchlík blbne a kecá. Asi je to tím horkem !
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+3
Líbí
Nelíbí

28. 8. 2009 12:57 | ja

Zaujal mne ten zaver. Myslim ze velka vetsina opravdu bohatych lidi u nas zbohatla tak, ze neco ukradla statu - tedy ze spolecne kapsy. Od byvalych politiku "neco restituce, neco pribuzni" "obchod s akciemi" po bankere a velke stavebni ci jine firmy zijici ze statnich zakazek. Kdyz cokoliv prodavam statu, cena je deseti i vicenasobne vyssi nez soukromemu sektoru.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

28. 8. 2009 20:16 | pepa

Ty bereš 20 000,ja neberu nic a průměr je 10000.Tojsou ty zhovadilé průměry.Který magor tohle vymyslel by měl dostat Nobelovu cenu.Chudý je bohatý duchem,a bohatý žádného ducha nemá a končí u psychiatra. Chudý celý život dře aby se uživil.Bohatý krade aby měl ještě víc.Chudý je skromný,bohatý drzý a neomalený.Chudý má roztrhanýhnemocnice,mohou ho zachránit.Bohužel je to hrozně náročné a drahé.Bohatý si to zaplatí,všichni ho obletují a klaní se mu,cudého vyvezou na hnuj.Chudý je lhář,bohatý má vždy pravdu.Bohatý je kriminálník,za nic nemůže ,je volný.Chudý provede maličkost a jde bručet.
To je bordel co ? A to už nemluvím o příkladu jakým jde naše vláda.Dívím se že chudí ještě takovou sebranku volí.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

28. 8. 2009 20:19 | pepa

Doplňuji překlep: Chudý má roztrhaný kabát a bohatý hroší kůži.Cudý se dostane do nemocnice ,mohou ho zachránit.Ostatní je vpořádku.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

28. 8. 2009 21:25 | Otazník

Tyhle výkřiky ze dna bolavé duše- není to opsáno z Marxova Kapitálu?
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (pepa 28. 08. 2009 20:16)

28. 8. 2009 22:26 | Mr. R.

Bohatství definují různí odborníci i lajci různě. Ještě tady nebyla definice podle Kiyosakiho (tak údajně definuje bohatství většina bohatých lidí - bohatých podle dané definice:). Člověk je tak bohatý jak dlouho si dokáže udržet svůj životní standard pokud přestane pracovat (ať už proto že pracovat nechce nebo proto že pozbude schopnost pracovat). Podle této definice je u nás bohatých lidí velmi málo (ostatně jinde to není o moc lepší).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+1
Líbí
Nelíbí

29. 8. 2009 8:48 | Hráč

Jste-li tady někdo z Prahy a máte zájem si zahrát jeho hru Cashflow,tak příjďte mezi nás. Už se nás setkalo přes dvěstě. zafiv(zavináč)seznam.cz
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

29. 8. 2009 18:34 | pepa

je to V.I.Lenin.Vaše znalosti jsou chabé.Hlavně že máte zdravou duši,plnou kapsu peněz a velký mozek.Mohl by jste být i Marxův vnuk s vaším přehledem.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-1
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Otazník 28. 08. 2009 21:25)

30. 8. 2009 11:41 | Otazník

Správně -je to z jeho sebraných spisů. Už dlouho jsem takový blábol nečetl : ,,..Chudý je bohatý duchem,a bohatý žádného ducha nemá a končí u psychiatra. Chudý celý život dře aby se uživil.Bohatý krade aby měl ještě víc.Chudý je skromný,bohatý drzý a neomalený." Nedivím se,že má KSČM ještě tolik zmatených příznivců.
Že je někdo chudý, to bohužel není přednost a nezaručuje ,že je bohatý duchem. Praticky pro sebe a pro ostatní nic neudělal a spíše čeká,co mu spadne z nebe nebo od státu. Ti co v podnikání zbohatli nebo si aspoň vylepšili život,dávají práci těm,co se o nic nepokusili, někteří bohatí si to ovšem i nakradli.To je ale věc nevymahatelnosti práva. Jsou lidé bohatí duchem a to jak chudí,tak bohatí. Doporučuji si přečíst knihy R.Kiyosakiho a třeba budete méně zaujatý.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (pepa 29. 08. 2009 18:34)

5. 10. 2009 13:31 | Olda

Bohatství je jistě velice krásná věc.Ale jenom člověk příliš nepřemýšlející může usuzovat z toho,kolik lidí ve státě má ve vlastnictví bytovou jednotku,která má dnes tržní hodnotu přes milion korun,je vlastně bohatý,aniž si to uvědomuje.I kdyby měla bytová jednotka cenu 5 milionů korun,je to úplně k ničemu,protože pokud člověk nechce skončit mezi bezdomovci nebo pod mostem, někde bydlet musí!!!Pokud by bytovou jednotku prodal,může si sice koupit solidní automobil,značkové oblečení a jiné vymoženosti dnešní doby,ale bohužel musí bydlet pod tím mostem nebo na nádraží.Tomu neříkám bohatství.Přitom většina bytových jednotek v panelových domech (tzv."Králíkárnách")byla postavena za minulého režimu,nynějším režimem rozprodána za částky od 60 000,-Kč do 300 000,-Kč,ale dnes má tržní hodnotu přes milion korun.Přitom skutečná hodnota bytů se příliš nezměnila,vylepšení o plastová okna,plovoucí podlahy nic nemění na tom,že byt slouží ve většině případů k přespání.A lidé byli přinuceni si byty koupit,jinak by museli bydlet v nájemních bytech s předraženým nájemným.K tomu jak hodní podnikatelé pro to něco udělali,aby zbohatli a Ti chudí jsou prostě líní něco podnikat a proto jsou chudí by se dalo diskutovat.Ne každý měl možnost začít podnikat a i kdyby tomu tak bylo,kdo by potom byl zaměstnancem těch podnikavých a pracoval na ně a vydělával na jejich bohatství?Zeptejte se zaměstnanců v soukromém sektoru,kolik jich bere v poměru k dnešním cenám spravedlivou odměnu za jejich práci.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

-6
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Otazník 30. 08. 2009 11:41)

26. 2. 2011 21:11 | KOLMAN

BOHATÝ JE TEN,CO KDYŽ SE MU ROZBIJE PRAČKA,MŮŽE JÍT A KOUPIT NOVOU.BOHATÝ JE TEN JENŽ,KDYŽ SE MU VDÁVÁ DCERA,NEMUSÍ SI VZÍT PŮJČKU.BOHATÝ JE TEN,KOMU MŮŽOU STUDOVAT VŠECHNY 3 DĚTI A NEZEMŘOU HLADY.BOHATÝ JE TEN ,KTERÝ SI MŮŽE KOUPIT TAKOVÉ ZBYTEČNOSTI,JAKO LÍSTKY DO KINA, LYŽE ,NEBO KNIHU.JENŽE U PÁNŮ PODNIKATELŮ NATO NEVYDĚLÁTE,"10000 BEROU I CHUDÁCI DŮCHODCI" A TISÍCE Z NÁS ZATO DĚLÁ A JEŠTĚ 1000 KORUN PROJEZDÍ DO PRÁCE.TAK PLATÍ NĚKTEŘÍ PODNIKATELÉ,KTEŘÍ PAK CHYTROLÍNSKY PÍŠÍ O TOM ,JAK SE TY "SOCKY" NEDOKÁŽÍ O SEBE POSTARAT.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

0
Líbí
Nelíbí

23. 7. 2012 6:57 | David

Všichni si stěžujou na bohaté lidi i když můžou být sami bohatí je to jen v hlavě jak si to člověk uspořádá a jak si vytyčí své cíle a de si za tím. Mnoho zaměstnanců si jen dál stěžuje že peníze nejsou důležité atd... Kdyby nebyli důležité,tak proč chodit do práce ??? 90% procent bohatých lidí začalo od 0 a několikrát spadly ale měli tu snahu a vytrvali a bohatství přišlo. Je mi 20 let a pochopil jsem co nepochopil nikdy můj děda nebo moji rodiče,měli být na škole učit víc o penězích to je moje přesvědčení a tím se budu řídit celý život ... Bohatý duševne i materiálně
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+11
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  7 787 919 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2018

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Dotace na kone
Poradna > Dotace z EU

Otázka: Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na nějaké dotace, když mám jednoho vlastního koně a druhého v bezplatném pronájmu, máme slepice a chceme ještě dvě kozy..Mám na něco nárok nebo ne? Jestli... více

Dotace z EU

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Bořek Šípek

designer a podnikatel

Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
55,00 %

z 40 duelů
×
Bořek Šípek
ÚSPĚŠNOST
43,48 %

z 92 duelů

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK