Diskuze - Podílové fondy

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 99 komentářů)

10. 3. 2019 14:27

to nevíme
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 8. 2017 14:27 | rohlaj

Nenalezl jsem ve vašem přehledu fondy od ING. Například ISIN LU0170475312. Mohu se zeptat proč?
Děkuji rohlaj
+26
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 1. 2015 12:11 | Tenzo

Poplatek se zda vysoky, ale je ot tim ze se plati jednorazove auz nidky vice. Tento fond je urcen pro dlouhodobe investovani. Doporucuji min 10 let. Pak se poplatek vrati a budete vzisku.
-49
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 6. 2013 16:03 | Petr Fiala

Dobrý den pane Sieja,
pokud vím, nejedná se jen o provizi za zprostředkování, ale o provizi za poradenství v příštích letech, kdy vás bude majetkový poradce pravidelně minimálně jednou ročně navštěvovat a poskytovat následné poradenství. Dle mých informací má každá firma jinou poplatkovou strukturu. Vámi zmiňovaná mi přijde nejprůhlednější a v mnoha případech i levnější, než nabízí jiné firmy, tedy pokud budeme porovnávat stejné fondy, nabízené různými firmami. Ve vámi jmenovaném případě je jednou z obrovských výhod tzv. přímá investice, kdy se Vy sám stáváte majitelem podílů v konkrétním fondu a nestojí tedy mezi Vámi a Vaším majetkem žádná jiná firma, či banka.
S pozdravem,
Petr Fiala
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2011 21:44 | vasek

Co se týká vstupního poplatku - jde o předplácený vstupní poplatek(např fondy životního cyklu)? Z jak velké investice to je? Není to náhodou nějaké investiční životní pojištění?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 3. 2010 16:20 | Petr

v této době nemá cenu investovat jednorázově..
-16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2010 13:30 | rk

na rovinu - vstupujete tím na trh na který doposud není čr občan běžně zvyklý. je zde nutnost nést riziko za výnos. poměr riziko/výkon bývá adekvátní tomu čeho chcete dosáhnout. pokud jste konzervativní tak při dlouhodobé investici je možné dostáhnout na cca 8 procent zúroční p.a. (průměr) s tím že záleží kdy se rozhodnete vybrat a kolik... pak je na vašem poradci aby vám byl při ruce a informoval o vývoji na trhu... pokud chcete investovat agresivněji tak nesete za možnost velkého výnosu i větší riziko ztráty. vždyť fondy v jižní americe umí +/- 60 %. jednoduchá rada na investování není (snad jen vlastní pozemek a zemědělství či chov :) pro samozásobování) všichni zde poředpokládají a výsledek se vidí až zpětně. jde jen to to, rozhodnout se pro určitou míru rizika a co vlastně očekáváte... tedy...nezbývá než se do toho pustit a uvidíte v podstatě časem. koukám, že jsem moc nepomohl...ale tak na mě tento segment na trhu prostě působí... :)
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 5. 2009 9:52 | seriozniM

Má stejná problém s fiktivním investováním. Poradte mi, prosím, někde. Moc děkuji. Markéta
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 5. 2009 9:51 | seriozniM

Mám stejný problém. Poradte mi, prosím, někdo. Děkuji. Markéta
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 3. 2009 13:50 | Gabriela Picková

Dobrý den, mám ten samý problém se založením fiktivního portfolia na peněžním trhu, s investicí 100.000. Můžete mi prosím poradit? Díky za odpověď. Gábina
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 2. 2009 8:47 | Martin Nosek

Dobrý den, dnes jsem si chtěl prohlédnout porovnání akciových fondů, abych viděl, jak si vede ten můj mezi ostatnímy. Nejdříve mě překvapila hodnota kurzu mého fondu. Říkal jsem si, že snad není možný aby ten kurz tak najednou vyletěl nahoru. Pak jsem na to přišel. Právě u mého fondu pracujete s údaji, které jsou půl roku staré, zatímco u některých jiných fondů jsou údaje z letošního ledna. Takže vlastně celé to porovnání mezi fondy je nesmysl. To je jako bych porovnával kvality a výhody vozů různých automobilek, přičemž bych porovnával auto vyrobené v loňském roce s autem vyrobeným v padesátých letech minulého století.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2009 22:39 | Zdeněk Sieja

Moc se ve finančnictví neorientuji, chápu stav. spoření a podobně běžně rozšířené bank. produkty a to je asi tak vše. Teď mi byl nabídnut rak. podíl. fond Ertrag-Sicherheit. Mám spořit 2000,- měsíčně, což by neměl být problém. Problém je v tom, že vstup / provize za sprostředkování / je 24 000,- ,což se mi zdá velmi vysoká částka. Je otázka, zda se mi tato investice vrátí, popř. kdy. Poraďte mi, prosím vás, kdo se v tomto orientujete, zda mám či nemám do toho jít. Bude li víc komentářů nevadí, rozhodnutí bude na mně. Předem děkuji a věřím v upřímnost a slušnost.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 2. 2009 15:42 | novivan

Je to opravdu jak web státní instituce. Nic nemůžete najít a kromě reklam na produkty je to k ničemu. Měl jsem tady svoje opravdové potrfolio a jaké bylo. Celá léta fungovalo bezvadně. Teď abych všechno znovu dělal v exelu a kurzy sháněl bůhví kde.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 1. 2009 21:39 | Dušan Ferenčík

Veľmi rád Vám pomžem,len sa ozvite
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2008 11:40 | rosirios

Ráda bych si zkusila fiktivně investovat 100.000 Kč (úkol do školy) a nevím, kde tento odkaz najít... Mohl by mi někdo poradit? Děkuji
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2008 21:59

nefunguje to tady od té doby co předělaly stránky. nic není jako bývalo.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2008 22:13 | johany

funguje to tady nebo ne!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 10. 2008 16:27

Tak sakra funguje to tady nebo ne! pište, pište co děláte s podíly Sporotrendu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 10. 2008 18:44 | sloja1

Dobrý den, zajímalo by mě, kdy začnou stránky plně fungovat? Ráda bych si založila vlastní fiktivní portfolio...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2008 9:44 | střízlivý

Velmi dobrý je akcie.cz nebo ifondy.cz já jsem spokojen ze zahraničních bloomberg.com nebo indexfunds.com
+75
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 1/5

Předchozí

1

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radovan Krejčíř

podnikatel a kriminálník

Marek Dospiva

podnikatel, Penta

Radovan Krejčíř
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 4 duelů
×
Marek Dospiva
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services