Složité podmínky dotací blokují miliardy korun pro rodiny

Eva Sovová | rubrika: Co se děje | 10. 7. 2009 | 9 komentářů
Banky jsou již připraveny vyplácet dotace na zateplování a ekologické vytápění. Kde chybí žadatelům hotovost, lze si vzít i výhodnější úvěry. O program Zelená úsporám je ovšem stále mizivý zájem. Převratné změny v programu se však zatím neplánují.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 7. 2009 7:13, Stanislav

Tyhle dotace mají jen jediný cíl. Nalákat bezduché důvěřivce, kteří neumí počítat a nakonec zaplatí 3x tolik za zateplení a vytápění, než by si zateplení udělali svépomocí či vyhledali realizátora vytápění sami. Tepelné čerpadlo jsem pořídil za 200 tis. Kč bez posudků, dotací a na systém zperverzovaných firem a bank. S nimi by mě čerpadla stáli 600 tis. Kč. Tyhle tzv. zelené dotace jsou mega podvodem a jejich původ - zdroj za prodej emisních povolenek - odpustků hovoří za vše.

+9
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

13. 7. 2009 9:31 | Fana

Konkrétně je za nás daroval Bursík. Ale my jsme hodní a nevadí nám to, takže ho neztrestáme a dál ho necháme, aby se nám vysmíval do ksichtu. Já třeba na těch 10 000 Kč musím půl měsíce dělat.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 7. 2009 22:07 | Nefi

Takže jsme vlastně Japonsku darovali 10 mld. Kč. Tomu říkám obchod.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2009 15:24 | Tlumex

At se de Bursik vycpat i se svou krivonohou biomasou. Chtel jsem dotaci na solarni ohrev TUV cely system za 110 tisic. Jenomze mi chybi jizni svah a ikdyz by system fungoval bez problemove tak nezapada do bursikovych tabulek. Dotazy na jejich webu padaji do nejaky cerny jamy nikdo na ne nereaguje. Driv byl fond na tyto ucely brzdy z jara vycerpan a ted to pro zmenu vyresili takto.
Takze bursiku ses jednicka Honza
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2009 11:50 | Syslus Modrobulvus

Bydlím v bytovce a vloni jsme si nechali udělat cenový návrh na zateplení tří zdí, protože čtvrtá je společná se sousední bytovkou. Cena zateplení polystyrénem vloni by byla 300 000,- Před měsícem jsme si to nechali spočítat od jiné firmy s těma dotacema. A ejhle.... cena 700 000,- mě dost překvapila...co k tomu dodat....To hovoří za vše....Dotace na zeteplení by měla vycházet 300 000,- takže by jsme museli doplatit 400 000,-. Je fakt, že by navíc došlo ještě k zateplení půdy a sklepů, ale to by jsme normálně nechtěli....
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2009 11:15 | sam

Výměna oken 130 000 zateplení dvoupatrového domu 100 000 nový kotel 160 000 všechno dělaly firmy a za dva měsíce je hotovo i s malováním a úklidem... Vyprdli bychom se na nějaké dotace, Bursík si chtěl od protěžovaných firem nahrabat úplatky, tak udělali podmínky a ceny, které si může dovolit jen málokdo, ani se nedivím, že na ně lidi kašlou. Je rozdíl zaplatit 400 nebo 600-800 tisíc... V konečném důsledku na tom vydělá jen stát a banky, které peníze půjčují na "velmi výhodný úrok", tenhle zelený program je jen další způsob jak z lidí vymačkat další prachy... že se ta banda zkorumpovaná nestydí...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2009 9:36 | Tat

Pokud si zateplení udělám sám (dokáže to každý kdo má dvě ruky) přijde mě o 60 % lacinější a bez živení projektantů a zlodějských firem, které zkorumpovaly politiky. Dotace by mě dostat jednoduše každý kdo provede opatření pro snížení energetické náročnosti budov jednoduše po realizaci a předložení účtů na obci, kde má ohlášenou stavbu. A viděli by jsme jak půjdou ceny u zatelovacích firem dolů - tak aby si udrželi práci.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2009 9:03 | Fana

Na účtu státu ty peníze ale nebudou ležet nekonečně dlouho. Pokud je nevyčerpáme v průběhu tří let, budeme je muset vrátit zpátky Japoncům. Bursík to ale s námi myslel dobře, peníze kazí charakter.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2009 7:13 | Stanislav

Tyhle dotace mají jen jediný cíl. Nalákat bezduché důvěřivce, kteří neumí počítat a nakonec zaplatí 3x tolik za zateplení a vytápění, než by si zateplení udělali svépomocí či vyhledali realizátora vytápění sami. Tepelné čerpadlo jsem pořídil za 200 tis. Kč bez posudků, dotací a na systém zperverzovaných firem a bank. S nimi by mě čerpadla stáli 600 tis. Kč. Tyhle tzv. zelené dotace jsou mega podvodem a jejich původ - zdroj za prodej emisních povolenek - odpustků hovoří za vše.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2009 6:01 | bum.bác

No ,to se zase lidem pomůže, dotaci v konečném důsledku shrábne banka. Tak vpřed směle za panem Bursíkem . To se Vám to soudruzi kapitalisti povedlo.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Šmejc

podnikatel, Home Credit

Pavel Telička

politik a lobbista

Jiří Šmejc
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services