Ptejte se generálního ředitele Raiffeisenbank Lubora Žalmana

redakce Peníze.CZ | rubrika: Rozhovor | 18. 6. 2009 | 4 komentáře
Generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman se nevyhýbá nepříjemným otázkám. Třeba na dotaz, proč jeho banka úročí nízké částky na spořicím účtu malou sazbou, bez váhání odpoví: kvůli ziskovosti. Zeptejte se ho i vy, co vás zajímá. Odpovědi si přečtete na Peníze.cz příští pátek.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

19. 6. 2009 19:26 | Martin

Bylo by slušné při změnách sazebníku nepředhodit klientům celý nový sazebník ve stylu "najdi si svých pět změn", ale prostě upozornit na konkrétní změny, no, něco jako changelog :) by bylo úplně nejlepší. Protože asi každý si umí představit lepší zábavu, než porovnávat položku po položce dva PDF soubory. Prosím...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 6. 2009 13:24 | Rafter

Dobry den. Nejprve bych chtel podekovat za vyreseni vetsiny pripominek z lonska a dal uz jen k tomu, co mi jako klientovi jeste chybi ke spokojenosti.
Karty - podrobny prehled transakci kreditnich karet jeste pred sestavenim el. vypisu. V soucasnem prehledu je v podstate jen datum a castka. Napr. Paypal vyzaduje pro autorizaci identifikacni kod, ktery v prehledu videt neni. Stejne tak je problem neco reklamovat, kdyz nevim o co se jedna. - online zmena limitu na kartach se pomalu zacina stavat standardem, planujete neco podobneho? Zamykani karty je super ale obcas by se hodilo i okamzite zvyseni limitu. - Internetova karta. Neuvazujete v dobe stale castejsiho zneuzivani platebnich karet o vetsi podpore virtualnich karet? Dobre by bylo vedeni karty pri urcitem obratu zdarma, vice moznosti v nastaveni limitu (viz. karty mBank) nebo vubec idealne tyto karty svazat s se zustatkem specielniho poductu.
Internetove bankovnictvi - moznost dobijeni kreditu mobilnich operatoru - Placeni "faktur" nekterych instituci. Je to sice blbost, ale lidem se to proste libi a chteji to. Zrejme pro nizsi moznost spatneho zadani na pripravenem formulari.
Vypisy Omezit na co nejnizsi moznou miru papirove vypisy pokud o ne nestojim. Treba vypisu z podilovych fondu mi chodi docela dost a zcela zbytecne.
Dekuji za odpoved.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 6. 2009 12:51 | klient

http://www.penize.cz/54571-ptejte-se-generalniho-reditele-raiffeisenbank-lubora-zalmana
Dobrý den, 1) Můžete mi prosím sdělit, proč RB změnila požadavek na výši měsíčních příchozích plateb u účtu Základ-Zdarma ? Od července je místo původních 15 000,- Kč požadováno 20 000,- Kč, i když jste v minulosti říkal, že původní účty eBanky zůstanou zachovány. V tomto případě o tom nemůže být řeč, neboť změnou podmínek pro kreditní obrat účtu se původní účet eBanky defacto dostal na podmínky pro eKonto Expres - připadá mi to, že RB se snaží klienty tímto donutit k přechodu na eKonto. Připadá Vám takovýto přístup banky férový a hodný banky, která se chce propagovat jako "banka inspirovaná klienty" ? Z mého pohledu se spíše jedná o postup, který na klienty příliš moc nehledí - tj. ve stylu buť přejděte na eKonto nebo si plaťte vysoké poplatky za vedení účtu, přímé bankovnictví,... 2) "Neusnula RB na vavřínech" ve vývoji produktů a přímého bankovnictví ? Poté, co převzalo špičkové přímé bankovnictví se příliš moc změn neudálo, a to především v poslední době. RB si tak nechala vzít náskok v rozsahu a kvalitě služeb přímého bankovnictví, které ji "spadlo do klína" převzetím eBanky. Velká bankovní trojka (ČS, ČSOB s PS, KB) se v oblasti přímého bankovnictví dostala minimálně na úroveň přímého bankovnictví RB a v některých případech mají tyto banky své přímé bankovnictví i na vyšší úrovni. Můžete mi tedy sdělit, jaké změny RB chystá v přímém bankovnictví a jakém časovém horizontu by mohli klienti tyto služby využívat ? 3) U RB mi také chybí řada služeb - např. Image karta, možnost změnu PINu u všech karet (v současné době tato možnost neexistuje u žádné karty), informační SMS u kreditních karet,... Pokud jsem se na infolince dotázal na tyto SMSky, tak mi bylo odpovězeno, že RB se na tuto službu zatím neplánuje uvést, neboť klienti RB požadují zlepšení jiných služeb. Pak se musím ptát - jsem tedy pro RB nepotřebným klientem, u něhož RB usoudila, že na jeho požadavky nemá cenu brát zřetel ? Já se nerad někam vnucuji. Mám tedy zůstávat u banky, která o mě zřejmě příliš nestojí ? 4) RB také nabízí velmi nízkou úroveň služeb v oblasti Cash Backu. Kdy se plánuje zlepšení této služby ? V současné době se jedná u RB prakticky o nepoužitelnou službu - je přístupná jen u velmi malého okruhu obchodníků (dle odpovědi z infolinky RB se jedná pouze o obchodníky s terminálem od ČS) a navíc u kreditní karty je účtován, ve srovnání s jinými bankami, ojedinělý poplatek za využití Cash Backu (10,- Kč) a navíc se na tuto operaci nevztahuje bezúročné období. To si má klient napřed zjišťovat, od jaké banky má daný obchodník terminál. Nejdříve jsem si myslel, že to je od RB nějaký vtip, ale bohužel není. 5) Na základě výše uvedeného si myslím, že služby RB jsou v současné době na nízké úrovni a značně pokulhávájí na ostatními bankami. Domnívám se, že je nejvyšší čas s tím začít něco dělat. Byl jsem již spokojeným klientem eBanky. Ale když v současné době vidím s jakou frekvencí a rozsahem nových služeb pro své klienty přicházejí např. Poštovní spořitelna, KB či GE Money Bank, tak mě vždy napadne otázky, kdepak je se svými novinkami RB ? Pak si nelze než odpovědět, že prostě začala zaostávat. 6) Navíc zdražení služeb v oblasti úvěrů u RB je naprosto neuvěřitelné. I když já osobně nepotřebuji využívat úvěry, tak se mi takový přístup banky jeví jako nehorázný - zvýšení sazby debetu cca o 5 % (prakticky 20 % sazbu u debetu mají jiné banky u kreditních karet), hodně vysoká úroková sazba u kreditní karty (téměř 23 %), zavedení 1 % poplatku za poskytnutí úvěru a 4 % za předčasné zplacení úvěru (tato sazba byla již dříve, a pouze v akcích je od poplatku osvobozeno). Když se na tento malý přehled podíváte, nepřipadá Vám, že to RB docela dost přehnala v tom zdražování ?
V současné době mohu říci, že vzhledem k výše uvedenému jsem docela zklamán úrovní a kvalitou služeb RB a též i její drahotou. Po letech, kdy jsem byl klientem eBanky a nyní RB začínám uvažovat o zrušení účtu a všech navazujících služeb, neboť mohu říci, že RB nepřináší nic naví oproti ostatním bankám.
Předem Vám děkuji za odpověď Zdraví klient RB
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 6. 2009 9:37 | cml11

Odpověď pana Žalmana se dá s přihlédnutím do sazebníku RB přeložit do lidštiny tak, že banka o naše úspory nestojí, dokud nemáte na účtě aspoň milion. Potom je otázka, jestli neupřesnit slogan RB na "Banka inspirovaná milionáři"? :-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Čech

fotbalová legenda a investor

Pavel Bém

politik

Petr Čech
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Pavel Bém
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services