Před čím vás pojištění storna zájezdu neochrání

Věra Tůmová | rubrika: Jak na to | 11. 6. 2009 | 11 komentářů
Pojištění stornovacích poplatků zájezdu vám může vynahradit ztrátu kvůli tomu, že před odjezdem onemocníte. Jenže ve výlukách u tohoto pojištění je řada případů, které tuto pojistku činí bezcennou. Tyto výluky jsou navíc často jiné než u cestovních pojistek.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 3. 2020 13:48, Jan Pavlovec

Dobrý den.Potřebujeme informaci o stornu zájezdu na Djerbu.Zájezd máme objednaný u Vaší cestovní kanceláře na 9/2020 pod rezervačním číslem 01669342 a v.s.6815457.Vzhledem k současné situaci,našemu věku nad 70 let a dále pak k prohlášení vládních představitelů o nemožnosti vycestovat na dobu 1 - 2 let do ciziny žádáme o umožnění storna zájezdu již nyní.V současnosti máme uhrazeny dvě splátky a zaplacený stornopoplatek.
Děkujeme za kladné vyřízení.

+66
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

17. 8. 2021 18:50 | Marie

Zakoupili jsme u Invie 5.5.2021 Chorvatsko na září. Manžel onemocněl 15.5. a 12.8.podstoupil operaci. Pojišťobně AXA jsem zaslala všechno potřebné od lékařů, přesto mi nechtějí pojištění vrátit.Nikdy se již u AXA pojišťovny nebudeme pojišťovat.Proč to nechtějí proplatit ?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 8. 2020 9:56 | MarionŠula

Bohužel mám stejnou zkušenost, jen s tím rozdílem, že já byl opravdu na lůžko upoutaný a výsledek stejný...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 3. 2020 13:48 | Jan Pavlovec

Dobrý den.Potřebujeme informaci o stornu zájezdu na Djerbu.Zájezd máme objednaný u Vaší cestovní kanceláře na 9/2020 pod rezervačním číslem 01669342 a v.s.6815457.Vzhledem k současné situaci,našemu věku nad 70 let a dále pak k prohlášení vládních představitelů o nemožnosti vycestovat na dobu 1 - 2 let do ciziny žádáme o umožnění storna zájezdu již nyní.V současnosti máme uhrazeny dvě splátky a zaplacený stornopoplatek. Děkujeme za kladné vyřízení.
+66
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 12. 2019 21:27 | AlenaKsionsko

Jsem asi další kdo si naběhl v ck Invia na drahé pojištění i storna poplatku a to bez udání důvodu. Má žádost ve které jsem udala nemoc při které jsem nemohla vycestova byla po dvou měsících zamítnuta z duvodu, že jsem nebyla upoutána na lůžku. Pojišťovna Axa je ve spojení s ck Invia velmi dobře vydělávající podnik.Tímto upozornuji další nové zákazníky. Odpovědnost hbitě přehazují jeden na druhého hlavně,žě jim zůstanou všechny peníze. Pozor na ně.
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 6. 2018 13:27 | Fejtková Věra

15.1.2018 jsem koupila zájezd a 24.4.2018 jsem zájezd stornovala.CK po mě chce storno poplatek 3000kč,ano ,podle všeob.podmínek tomu rozumím,ale proč po mě ještě chce 5900kč za jejich vzniklé náklady!!!Jen tak po mě chtěj peníze ,aniž by mi doložili nějaký doklad o jejich vzniklých nákladech.Už nevím na koho se obrátit...PROSÍM POMOZTE MI.Děkuji V.Fejtková
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 5. 2018 12:30 | jiřinka

CK invia a AXA jsou zřejmě dobře propojená organizace,???????
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 7. 2017 18:22 | Petr

Náleží VZP storno poplatky ve výši 20 % z důvodu storna zájezdu s ohledem na průjmové onemocnění ???
Děkuji Budínský
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 8. 2016 20:26 | Alena Kozloková

Zakoupili jsme zájezd u CK Invia, kde nám byla automaticky přičteno k ceně i cestovní pojištění. Po informaci, že je v tomto zahrnuto i storno zájezdu, pojistku jsem zaplatila. 3 měsíce před zájezdem /zájezd i pojistka zaplaceny/, manžel onemocněl s páteří. Lékař vystavil "neschopenku", v době pracovní neschopnosti povolil vycházky. CK vyúčtovala storno poplatky. Tyto jsme nárokovali u pojišťovny Axa, kde jsme byli pojištěni. Pojišťovna nárok zamítla, protože manžel není upoután na lůžko, má vycházky. Dle jejich výkladu, musí být upoután na lůžko. Měli jsme zaplacený zájezd s vlastní dopravou. Nepomohla ani námitka, že manžel mimo dobu vycházek nesmí opustit trvalé bydliště /kontrola OSSZ/. Nedostali jsme od pojišťovny nic.
+19
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2014 13:22 | vkrejcirova@seznam.cz

Musela jsem zrušit zájezd kvůli dopravní nehode cestou na letiště.Letadlo jsme nestihla kvůli pobytu v nemocnici.Jednalo se o letecký zájezd k mori.Jaká bude výše Storma?
+34
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 3. 2011 14:09 | Hana Vilišová

Mám zaplacenou letenku do Japonska na 22.4.1011. Vzhledem k současné situaci v Japonsku / zemětřesení, tsunami/ mám však obavy tuto zemi navštívit, protože mám v plánu cestovat i na ostrov Honšú.Mám pojistku proti stornu. Zajímalo by mě, jestli se i současná situace v Japonsku řadí k pojistné události.Ráda bych změnila zemi a koupila si letenku jinam. Prosím, jestli mi někdo může na toto odpovědět. Děkuji Vilišová
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 6. 2009 13:29 | Lubik

Cestovní kanceláře neposkytují (ani nemohou – nejsou pojišťovny) pojištění stornopoplatků ani ničeho jiného, ale pouze je zprostředkovávají (Čedok - Alianz). Jinak mně bylo loni toto pojištění darováno (jako osvědčenému zákazníkovi) a řeknu vám zadarmo to ještě šlo. Spoluúčast pojištěného - při hospitalizaci menší (asi 30%), při domácím léčení větší (60%). Nevztahovalo se na duševní onemocnění (deprese apod.), na zhoršení a nemocí a (!) na onemocnění jež se dalo předpokládat. No nekupte to.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ludmila Müllerová

politička

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Ludmila Müllerová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services