Vydavatelé kreditních karet dostali přes prsty

Jan Stuchlík | rubrika: Co se děje | 27. 5. 2009 | 5 komentářů
Americké banky a karetní společnosti musí přestat s některými zavádějícími a predátorskými praktikami, kterými vydělávali na dlužnících. Na oplátku hrozí, že kvůli tomu budou muset karty zdražit. Pro zadlužené Američany to nakonec může být dobrá zpráva.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

27. 5. 2009 23:18 | Hugo

To dělají všechny banky. Budou po tobě chtít úroky za 1000 dolarů od doby, kdy sis něco za těch $1000 koupil, do doby, kdy jsi zaplatil těch $900. Pak budou chtít úroky za tu zbývající stovku. Naprosto logické a je to v obchodních podmínkách bank. Jen blbec to není schopen pochopit.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2009 12:48 | Pierre

Vláda v USA "v zájmu občanů" chce další regulací (zákonem) zasáhnout do zcela dobrovolného vztahu mezi věřitelem a dlužníkem. V posledním odstavci chybí zmínka o tom, že na zadlužování se podílela z největší části právě vláda svou politikou levných dostupných hypoték pro každého a nyní se zase podílí vláda svou záchrannou politikou. Ať se aspoň kdokoliv z rodičů v USA i v EU podívá na své právě narozené dítě v peřince s otázkou, kdo jednou tuto rozhazovačnou nezodpovědnost zaplatí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2009 12:33 | Pierre

Potvrzuji ten Londýn. Mám jednu z karet (kreditních) s čipem a platby probíhaly rychle a bez problému. V Tescu jsem ji využil u samoobslužné kasy, což v případě karty pouze s magnetickým proužkem nejde.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 5. 2009 9:47 | MoB

„Dlužíte třeba tisíc dolarů, 900 dolarů splatíte včas, ale karetní firma po vás chce dál úroky za celou tisícovku a nikoli za zbývající stovku,“ - to je normální, to dělá u svých karet CitiBank.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 5. 2009 9:28 | Škodolibka domácí

Mám kreditku EC/MC embosovanou a naprosto mi vyhovuje. Je zadarmo, vždy vyrovnám všechny vyčerpané prostředky, takže ani úrok neplatím. K dokonalosti už chybí jenom to, aby se plná splátka uhrazovala z účtu automaticky a člověk nemusel každej měsíc myslet na to, že má zadat příkaz. Banka tuto funkci sice nabízí, ale pochopitelně za poplatek (což v tomto případě zcela chápu). V kombinaci s debetní kartou VISA mám jistotu, že zaplatím nebo vyberu hotovost kdekoli po světě.
Jediný co mi vadí je to, že karta není čipová. V Londýně na to koukali jako na zjevení a poněkud se zdráhali jí použít. Naštěstí se mi bude kreditka za chvíli obnovovat, tak už snad dostanu kartu s čipem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Petr Koblic

ředitel Burzy cenných papírů Praha

Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Koblic
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services