Postup, jak nejlépe refinancovat hypotéku

Věra Tůmová | rubrika: Co se děje | 25. 5. 2009 | 8 komentářů
Klíčem k úspěšnému refinancování stávající hypotéky novým úvěrem je začít včas. Nevyplatí se čekat až na okamžik, kdy banka pošle klientovi dopis s návrhem nových úrokových podmínek. V té době by klient už měl mít jasno, za kolik mu půjčí konkurence.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 3. 2011 15:56, Ivana

dobry den,
narazila jsem na tuto diskuzi asi az pozde, nicmene se chci podelit i o svoji zkusenost. S manzelem jsme prilis neverili sluzbam beznych financnich poradcu a ani jsme si nechteli prochazet kazdou nabidku od bank zvlast. narazili jsme ale na web www.srovnam.cz/hypoteky, kde jsme si zadali nasi predstavu, dostali srovnani toho, co aktualne banky nabizeji, zazadali jsme si o kontakt a nasledne byli kontaktovani ze strany vybrane banky (pro zajimavost, jednalo se o Oberbanku, kterou jsme sice temer neznali, ale jeji nabidka i pristup byl opravdu nejlepsi).
dnes uz pekne bydlime a jsme spokojeni, takze bych tento nas postup rada doporucila i dalsim lidem, kteri chteji zacit bydlet ve svem a resi otazku financovani. pokud budete chtit s necim poradit, muzete se na me obratit,

I.

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

1. 3. 2011 15:56 | Ivana

dobry den, narazila jsem na tuto diskuzi asi az pozde, nicmene se chci podelit i o svoji zkusenost. S manzelem jsme prilis neverili sluzbam beznych financnich poradcu a ani jsme si nechteli prochazet kazdou nabidku od bank zvlast. narazili jsme ale na web www.srovnam.cz/hypoteky, kde jsme si zadali nasi predstavu, dostali srovnani toho, co aktualne banky nabizeji, zazadali jsme si o kontakt a nasledne byli kontaktovani ze strany vybrane banky (pro zajimavost, jednalo se o Oberbanku, kterou jsme sice temer neznali, ale jeji nabidka i pristup byl opravdu nejlepsi). dnes uz pekne bydlime a jsme spokojeni, takze bych tento nas postup rada doporucila i dalsim lidem, kteri chteji zacit bydlet ve svem a resi otazku financovani. pokud budete chtit s necim poradit, muzete se na me obratit,
I.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 5. 2009 7:38

Citace - pavlusa / 25.05.2009 23:43

bohuzel tady jeste neni uplne zazitej fakt, ze makler profesionalne zaridi vsechny nalezitosti...
Opravdu, není - a nebude, dokud budou makléři jednak neschopní a jednak budou myslet víc na svoji provizi než na zájmy klienta. Zatím 100% ze všech makléřů, ať už hypotéčních nebo pojišťovacích, do této kategorie spadá. Takže já si tento váš "fakt" asi ještě pořádnou dobu nezažiju...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 5. 2009 23:43 | pavlusa

presne tak... bohuzel tady jeste neni uplne zazitej fakt, ze makler profesionalne zaridi vsechny nalezitosti, ktery si clovek musi jinak docela slozite, pokud se v tehle sfere bezne nepohybuje, zarizovat (i kdyz... vyjimky samozrejme v podobe ne uplne poctivych makleru jsou). mimochodem treba na tomhle novym blogu http://realitarealit.wordpress.com/ se o tom taky dost pise - konecne nejakej insider, kterej se neboji jit s kuzi na trh... to by si meli precist vsichni, kdo videl maklere jako lehkozivky, ne-li primo podvodniky...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 5. 2009 16:55

No jo, je to tak. A kdyby českej chytráček věděl, že ty prachy, které by dostal hypomakléř, si stejně rozdělí na odměnách zaměstnanci banky, tak by si žádnou hypotéku nikdy nepořídil.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 5. 2009 11:09 | Ivana

Jenomže to by nesměl český národ z 90% fungovat tak, že přece nedám vydělat nějakému makléři, když můžu sám zajít do banky. Češi jsou specifičtí v tom, že všechno znají, všemu rozumějí - hlavně svým financím a pomoc od nikoho nepotřebují. Nehledě na to, že ta paní na přepážce je přece tak hodná.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 5. 2009 8:08

Citace - Jirka / 25.05.2009 06:47

Hodně se o tom mluví, ale pokud i takové velké společnosti (uvedené) udávají cca 10% produkce z refinanců, přijde mi to málo. Pokud se zdůrazňují výhody přechodu kde je "zakopaný pes" ? Určitě v našem konzervativním myšlení a také určitě ve strachu či obav "z nového lítání".


Hromada lidí o nějakém refinancu nemá vůbec tuchu. Dále je tu nechuť s vyřizováním. Přitom by stačilo oslovit hypomakléře (na stránkách každé realitky jsou kontakty) nebo toho tzv. finančního poradce. Udělají práci za klienta, přitom v případě hypotéky snad ani neexistuje možnost klienta napálit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 5. 2009 7:17 | MoB

Před dvěma lety jsem ten problém řešil taky - ovšem přesně v té době jsem měnil zaměstnání. Ukázalo se, že pro většinu bank je toto nepřekonatelný problém, bez ohledu na mé perspektivy, pracovní zařazení, atd. Dokonce i banka, kde mám účet přes 8 let (větší část své profesionální kariéry) se na mě vykašlala. Takže to opravdu není jenom o sazbách. Přitom hypotéka je pro banku prakticky 100% jistota. Přál bych si, aby se banky ke svým klientům chovaly jako k lidem, ale to bude asi ještě hóóódně dlouho trvat. (Za ty prachy z úroků bych si ale určitě zasloužil, když už za nic jiného.)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 5. 2009 6:47 | Jirka

Hodně se o tom mluví, ale pokud i takové velké společnosti (uvedené) udávají cca 10% produkce z refinanců, přijde mi to málo. Pokud se zdůrazňují výhody přechodu kde je "zakopaný pes" ? Určitě v našem konzervativním myšlení a také určitě ve strachu či obav "z nového lítání".
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kratochvíl

producent a podnikatel

Jakub Mahdal

podnikatel, Safetica Technologies

Petr Kratochvíl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jakub Mahdal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services