Proč mají chudí předpoklad zůstat chudí?

Petr Čermák | rubrika: Otázka dne | 7. 4. 2009 | 4 komentáře
Na úrovni životního minima, které je v Česku měřítkem chudoby, žije 300 tisíc lidí. Na světě se počet lidí ohrožených extremní chudobou blíží 1,5 miliardě. Víte, proč je velmi pravděpodobné, že chudí zůstanou chudí i nadále? Tipněte si a dozvíte se víc.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

28. 4. 2009 8:24 | alstra

Já si myslím, že chudý zůstané chudý protože prostředí ve kterém žije ho nenaučí jinak myslet, má jiné vzdělání, nemá z čeho investovat, když nemá ani na jídlo a základní potřeby. Myšlení bohatých je úplně jiné a taky je pravda že bůh se.. na nejvyšší hromadu. Celý život jsem pracovala v obyčejných firmách a jednou ve velké nadnárodní společnosti za pěkné peníze a co jsem tam dostala zdarma to se už nikdy jinde neopakovalo. (školení, jídlo na poradách, káva, soda, sportovní akce, plavání, tenis,bowling, večírky, plesy s jídlem a pitím,tramvajenky, tábory pro děti, kosmetiku, kadeřníka, bezúročné půjčky nebo za směšný úrok a hodně služebních aut, mobily a to všechno v minulém století) Platy byly nadprůměrné, takže by si to každý mohl normálně platit. Chudý se o tom ani nedozví. A co drahé časopisy, vždy jsou tam dárky a někdy ne zrovna levné, chudý si koupí akorát Blesk a na ty drahé nemá, takže ani neví jaký krémy a podobně existují.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 4. 2009 11:08 | jane

Nesmysl těžkého kalibru. Já jsem z chudé rodiny, mám výrazně vyšší životní úroveň než standard, zapomínám jako každý druhý, žiju celý život ve stresu, mám aktivní přístup k životu. a co tedy ?? Novinář a pavědec propagující myšlenku tohoto typu je chovanec z Bohnic nebo pomýšlí na vstup do politiky. Normální člověk to nemohl vymyslet.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 4. 2009 16:14 | martin

Ach ti novináři, zase převrátili svobodu slova na tu jejich svobodu. Máme přece právo na pravdivou informaci to je svoboda slova a ne aby nám novináři servírovali tu jejich pravdu. Lidé, prosím, začněme se už bránit diktatuře novinářů. Vždyť nám předkládají stále ve větší míře výmysly,polopravsy a překroucené informace. Martin Pavel z Boleslavi.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 4. 2009 13:56 | Pavel

To je ale blud. Zajimalo by me, kdo takovou hloupost vymyslel. Naprosto spatne je zde interpretovan vyzkum z oblasti stresu a podobne. Chudoba je v drtive vetsine zpusobena geosocialnimi a krajinnymi predpoklady. Nelze tedy uroven stresu smesovat s chudobou. Jde tu o naprosto jine pojmy...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Kysilka

ředitel České spořitelny

Petr Mach

ekonom a politik

Pavel Kysilka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Mach
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services