Změny v nemocenské: spočítejte si její výši pro rok 2009

Eva Sovová | rubrika: Co se děje | 17. 12. 2008 | 7 komentářů
Živnostníci, kteří si platí nemocenské pojištění, budou stonat prvních čtrnáct dní zadarmo. Na rozdíl od zaměstnanců neuvidí ani korunu. Spočítejte si, za kolik budete od příštího roku stonat.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 12. 2008 23:57, Peterson

Marodit v roce 2009 = zdechnout ?

+20
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

1. 7. 2009 2:47 | Slušný blbec

Přesně tak!! Jsem sama a mám nemoc, s kterou bych měla co nejdříve nastoupit do nemocnice a potom být několik týdnu v neschopnosti. Chachá! Léčba se nekoná! Nemohu si to dovolit. Bohužel, v tomto superstátě bych skončila na ulici nebo minimálně zemřela vyhladověním, pokud bych byla odkázaná na příjem od státu. Kdybych si vzala půjčku, budu dalších několik let žít o suché kůrce. Ve dvaceti jsem si říkala,že to vydržím klidně 10let, když potom si bbudu moci trochu života užívat. Teď ve 30 letech si říkám, že živořit mě už nebaví a lepší vyhlídky nejsou. Dobře, že brzy chcípnu, i přes svoji ironii projevu, jsempoctivý člověk a vidim, jak se v nasi spolecnosti k poctivim ti seshora chovají. Tak krásná planeta a tak trapná společnost na ní! Je to k pláči! Pokud jste maminka na mateřské a taťka má průměrný plat, nebo žijete sama (podotýkám v pronajaté garsonce III.kategorie) a onemocníte, máte holt smůlu!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 3. 2009 11:16 | Hanka

Dobrý den, jsem na rizikovém těhotenství. Je to docela síla, protože jaksi sociálka neposílá dávky, které má. Vše mám v pořádku a nic. Od doby co jsem opustila školu jsem byla zaměstnaná a nemocná jsem byla jen třikrát. Každý po nás chce všechno platit včas a jakmile se opozdíte hrozí vám exekucí a já nevím čím vším, tak proč úřady neplní to co musíme plnit my? Proč neposílají nemocenskou v termínu, tak jak mají. Nikoho taky nezajímá, jestli na splátky nemáme, protože Správa sociálního zabezpečení není schopná poslat peníze. A když si chcete zjistit co se děje, tak se s vámi nikdo nebaví nebo vám položí telefon. Hlavně, že menšině to dají vše včas. Asi se půjdeme pást, protože peníze ne a ne přijít. Je to zvláštní, nemyslíte? Děkuji
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2009 9:20 | Jiří

Dobrý den plně chápu že je zde obava ze zneužívaní nemocenských dávek a bezesporu se v některých případech i tak děje, ale na druhé straně je třeba důrazně upozornit, že zaměstnavatelé absolutně nerespektují doporučení Lékařů, ohledně ochrany pacientů před zhoršovaním zdravotního stavu vlivem chronických a následných ponemocenských komplikací, a v podstatě s ními jednají jako zcela uzdravenými, což přináší opakovanou pracvní neschopnost, případně zhoršování stavu, na což doplácí všichni, a to že se pojištěnci přesunou do roviny diskriminace není řešení. Jde o uzavřený kruh příčiny a následků, což povede v budoucnu k nárustu "zneužívaní ", dávek, dá li se to takto klasifikovat, protože bude narůstat postižených kteří se budou navíc cítit poškození společensky. Tito budou jako voliči volat po radikalismu v politice, což bude po radikalních změnách vyvolávat pocity ukřivdění na straně zaměstnavatelů. Nedávno jsem četl v novinách, volání jednoho dopisovatele, s odkazem na doby kdy lékaři jednoduše neuznávali nemocné lidi, a proto vše fungovalo. je třeba takto uvažujícím lidem připomenout, že stačil telefonát nadřízeného, a opravdu nemocný člověk prostě nemocenskou nedostal- doktor byl limitován, Chci mimo jiné upozornit na to že i v nynější době tyto tlaky ze strany LPK přetrvávají a přezto že lidé mají zdravotní problémy, tyto komise se mnohdy chovají bezohledně. Bezohlednost na všech stranách je heslo dneška, pro všechny kdo chtějí být IN !!!!!!!! děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2009 23:30 | Mirda

Mam z teto upravy takovej pocit, ze se jedna o diskriminaci zamestnancu pracujicich s nerovnomerne rozlozenou pracovni dobou (tzv.smenari). Jim se totiz neplati prvni tri smeny a to muze byt velmi velky financni rozdil od zamestnancu s rovnomesne rozvrzenou pracovni dobou. Jim se napr. nezaplati 3 x 7.5 hod., ale smenarum napr. 3 x 11 hodin a nejhure na tom budou treba hasici, kteri slouzi 24 hod. smeny a tem by se nemuselo platit 3 x 24 hod. a to uz je k zamysleni. Myslim, ze se zase nekdo poradne sekl, aniz by domyslel vsechny mozne dopady.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 1. 2009 10:15 | lucias27

Je mi z toho na nic. Jsem těhotná na rizikovém doma od 1.prosince 2008 a můžu vám říct že je mi z toho zle!!! Pracovat jsem chtěla alespoň do konce ledna,ale bohužel mi to můj stav nedovolil dělat 12hodinové směny,tak jsem musela zůstat doma.No a co k tomu dodat? Je mi z toho zle a jíst s manželem budeme asi omítku.Hlavně žě krtci na hoře-HRABOU, HRABOU A HRABOU.Tak všem přeji hoooodně zdraví a pevné nervy!! S pozdravem lucias27
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 1. 2009 9:55 | Andrejkakvetinka

Plně s vámi souhlasím , chtějí docílit toho aby jsme si brali na krátkodobé nemoci dovolené je pravda , že někteří lidé nemoceské zneužívali k tomu aby mohli například zůstat doma proto že to momentálně potřebovali,ale jak to mám třeba řešit já které zaměstvavatel dispojune skoro s veškerou dovolenou . Pracuji ve škoství a vidím to asi tak to nemocní budem chodit do práce , chřipky se budou vesele šířit . . No nic zbytek dovolené co ZBYDE budu šetřit na to když onemocním aby jsem mohla zůstat doma . Všem vám přeji pěkný rok 2009 a pevné nervy ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,HÓDNĚ..HÓDNĚ ZDRAVÍČKA
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 12. 2008 23:57 | Peterson

Marodit v roce 2009 = zdechnout ?
+20
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Skřivánek

podnikatel, agentura Skřivánek

Michael Rostock

podnikatel a investor, Venture Investors

Pavel Skřivánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Michael Rostock
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services