Je dobře, že se zase nebudou platit první tři dny nemocenské?

Dokud se letos nevyplácela nemocenská za první tři dny nemoci, výrazně ubylo lidí, kteří na nemocenskou nastupovali. Co si myslíte o neplacené nemocenské? Je dobře, že od Nového roku zase začne platit? Podělte se o názor a přečtěte si mínění ostatních.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 10. 2008 11:24, marie

Ano, věřím a vím, že některé lidi opatření v nemocenských dávkách odradilo od nástupu ne nemocenskou.
Čerpají dovolenou nebo nemoci přecházejí.Udělejte si anketku,jak to vlastně je.
Opatření nebylo správné.Zaměstnanec ani podnikatel si nemůže dovolit mít zbytečnou absenci na pracovišti.
3 dny bez příjmu je obaleno navíc poplatky u lékaře a za léky.Položte otázku, kolik stojí celkem pacienta viróza, chřipka, angína ..... ? U samoživitele je to tedy zásah do rozpočtu. Doporučuji širší anketku.

+14
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 34 komentářů)

16. 10. 2008 16:09 | Saša

Jsem na tom obdobně a musím řícz,že máte naprostou pravdu.Již nemusím nic psát,protože jste napsala přesně to co bych napsala i já. """A jen tak dál do nás."""
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 10. 2008 14:59 | Miroslava Klimová

Jsem samoživitelka, splácím nejvetšímu lichváři - státu - hypotéku, takže si nemohu dovolit marodit. Dovolenou šetřím pro děti, abych si je také užila, když jsem věčně v práci. Pokud omarodím, tak chodím v horečkách do práce, přenáším viry na svoje kolegy a snažím se usmívat na romské klienty, kteří do práce chodit nemusí, neboť mají spoustu dětí a stát je nechá rodit a rodit a nekouká na to, zda jsou schopni se o děti postarat, jestli otcové pracují a že jsou na sociálních dávkách. Nač také, vždyť dřou bílí blbci na ně. A bílým blbcům platit nemocenskou? !Ať se třeba strhnou a za léky a ošetření - ať solí, vždyť mi netáhla máme potvrzení a platit ošetření nemusíme.Takže rozhodnutí je víc než správné. Když chce stát ušetřit peníze, ať sáhne tam, kde jsou rezervy a nediskriminuje nás pracující.
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2008 13:39 | Dark

Vážení, je otázkou, jestli vyhodnocení výsledků je správné. Kde berete jistotu, že zvěřejněné statistiky jsou tak jak se jeví! Nemohu si brát dovolenou na nemoc, protože by mi pak chyběla. Já to řeším tím, že si vezmu volno a pak ho nadělávám. Také to není ideální řešení, ale každý to řeší po svém. Podle mne roforma nic nevyřešila. S chronickými marodiči to nehnulo, jen marodí o to déle a ostatní na to doplácejí. Kromě politiků, kteří mají nemocenskou placenou 100%! Takže proč to řešit, že? Chudák zatáhne rozpočet a vláda nám nezhubne!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2008 11:32 | Formanová

Kolegové teď do práce chodí nemocní a hrozí nakažení ostatních. Já když jsem nemocná, tak jsem si vzala dovolenou.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2008 11:24 | marie

Ano, věřím a vím, že některé lidi opatření v nemocenských dávkách odradilo od nástupu ne nemocenskou. Čerpají dovolenou nebo nemoci přecházejí.Udělejte si anketku,jak to vlastně je. Opatření nebylo správné.Zaměstnanec ani podnikatel si nemůže dovolit mít zbytečnou absenci na pracovišti. 3 dny bez příjmu je obaleno navíc poplatky u lékaře a za léky.Položte otázku, kolik stojí celkem pacienta viróza, chřipka, angína ..... ? U samoživitele je to tedy zásah do rozpočtu. Doporučuji širší anketku.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2008 10:46 | Lenka

I já pokud onemocním beru si raději dovolenou. Můj kolega je ted 2 měsíce nemocný a hrozí se jaké peníze spíše almužnu dostane. Ono by se spíše mělo posvítit trošku na doktory, kteří nemocenskou vypisují. Řekněme si to na rovinu, mnohdy daj razítko aby měli pokoj a nebo jim je to ale naprosto jedno. Ti co zneužívali nemocensku to budou dělat pořád a ti co jsou opravdu nemocní na to jen doplatí a jak tu byl jeden komentář - budou nemoce přecházet a pak se objeví následky ještě horší.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2008 10:46 | Lenka

I já pokud onemocním beru si raději dovolenou. Můj kolega je ted 2 měsíce nemocný a hrozí se jaké peníze spíše almužnu dostane. Ono by se spíše mělo posvítit trošku na doktory, kteří nemocenskou vypisují. Řekněme si to na rovinu, mnohdy daj razítko aby měli pokoj a nebo jim je to ale naprosto jedno. Ti co zneužívali nemocensku to budou dělat pořád a ti co jsou opravdu nemocní na to jen doplatí a jak tu byl jeden komentář - budou nemoce přecházet a pak se objeví následky ještě horší.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2008 9:19 | Mila

Skutečný dopad se pozná až daleko později, kdy ty přecházené chřipky, angíny a jiné choroby postihnou zdraví lidí. Nakonec to povede ke snížení imunity a takovým nemocem, jejichž léčení bude stát daleko víc. Ovšem v té době si už každý pacient bude zřejmě platit takřka celé léčení.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2008 8:32 | Kamil

Jestli se bude proplácet nebo nebude, naše diskuze to stejně neovlivní. Jen je to obrovský výsměch našim politikům, kteří nedokáží udělat pořádné rozhodnutí, které je v platnosti se všemi zákonnými normami tak, aby nemuselo být používáno Ústavního soudu a pak stále něco měnit. Prostě udělat jednou něco pořádně a nechovat se jako děti!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2008 8:09 | Rada

V jedné diskusi psala jedna žena že jí zaměstnavatel nechce dát dovolenou když onemocní. Podle jejího zaměstnavatele je to dovolená na zotavenou. A podle mě má pravdu. Během dovolené by se měl člověk zotavit (nikoliv ale z nemoci) a odpočinout si. Pokud si velkou část dovolené zaměstnanec vybere na léčbu, není pak dostatečně odpočatý =>snížená výkonnost, více chyb, větší náchylnost k nemocím,...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 10. 2008 7:40 | bibik

Je to sprosťárna, vždyť pro spoustu lidí to znamená obrovské problémy. Např. já žiji sama a beru minimální mzdu, když budu měsíc nemocná dostanu asi tak 3500, ovšem za byt musím zaplatit 4500! A kde vezmu peníze na léky, jídlo a nedej bože abych musela ležet v nemocnici, z čeho zaplatím poplatek 1800 ? Naše vláda takto způsobí, že ze slušných lidí budou bezdomovci.Ale to politiky samozřejmě nezajímá, hlavně že oni se mají dobře.Nikdo z nás si nemoc nevybírá, ona přijde sama a z nenadání.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2008 7:27 | Martin

Františku a Karle, i já si beru - pokud jde o krátkou a běžnou nemoc jako je chřipka nebo tak nějak - dovolenou. To ale nemá co dělat s placením nebo neplacením prvních tří dnů. Příjem mi nemocenská nenahradí, ani když se první tři dny platí, nejspíš stejně jako vám.
Ale ruku na srdce - my nepatříme mezi ty, co nemocenskou zneužívají, na nás to není zaměřeno a ani se nás to příliš nedotkne. Nemocenská není a nemůže být 100% náhradou příjmu, takže to s ní bude vždycky horší. Ale u některých zaměstnání se to příjmu hodně blíží, a tam asi byla ta díra.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2008 7:06 | František

přesně tak, vytlouká se klín klínem. Lidi si raději vezmou dovolenou, takže žádný velký úspěch reformy. To už ti dva kreténi nepřiznají.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2008 5:52 | Karel

Už druhý rok si beru dovolenou místo nemocenské . Důvod ? Byl bych na "mizině" ! Když pak čtu jak se přestala zneužívat nemocenská ,říkám si , buď jsou ti lidé tak hloupí nebo neuvěřitelně podlí a zlí !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 2/2

2

Následující

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michal Sýkora

bývalý hokejista a investor

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Michal Sýkora
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services