V sazebnících bank se nevyznají ani jejich poradci II

Komerční banka má poměrně srozumitelný sazebník poplatků. Přesto se v něm nevyznají ani její vlastní pracovníci. Na několika pobočkách nabídli stejnému imaginárnímu klientovi stejné účty za různou cenu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2 komentářů)

25. 9. 2008 1:34 | P.C.

Už tu máme dvě banky, které mají účet zdarma a jednu další, která má na účet zdarma mohutnou reklamu, jasně že klamavou, ale účet tam mám. V takové situaci mne nějaká nabídka KB nechává zcela bez zájmu, hlavně však proto, že se ke klientovi chovají podle výše vkladu. Ovšem na druhou stranu, KB nabízí bezpečnostní schránky, které se někdy mohou hodit, už ale taky v praxi ukázala, že jejich tajemství pro ni není nijak závazné... A ke všemu jsou tu ještě ti negramotní poradci, ach jo...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 9. 2008 18:21 | Jaroslava

Na práci "bankovních poradců" mám svůj názor a to díky vlastní zkušenosti se zaměstnáním v KB (v jiných bankách je to však to samé).Tento a včerejší článek (ČS) mě v tomto názoru jen utvrzuje. Bankovní poradce v českých bankách = prodejce produktů banky, převážně však jejích dceřinných společností - tzn.pojištění,spoření,penzijní připojištění,podílové fondy.Na tuto činnost je zaměstnavatelem - bankou kladen důraz. Přičemž školení v prodeji těchto produktů, ale i vlastních je pouze povrchní a okrajové bez důrazu na specifika a problematiku jednotlivých finančních odvětví a tím i daných produktů. Není proto divu, že ve spleti těchto všech produktů a jejich sazebníků má kdekdo tzv. hokej, navíc, když je s oblibou každou chvíli ústavy mění. Název člověka za přepážkou - Bankovní poradce je více než zavádějící, o poradenství ani tak nejde, jako o to, prodat pro banku ten nejvýhodnější produkt, za což jsou zvláštní odměny. Uzavření jakékoliv smlouvy, která nemá s bankovnictvím nic společného (např. životní pojištění)je dle mého názoru pro klienta více než rizikové, toto bych ponechala opravdu jen pojišťovnám,tam je snad i trochu záruka,že produktu rozumějí. Většina bankovních poradců jsou tzv. rychlokvašky, pouze letití zaměstnanci mohou snad i své práci jakž takž rozumět. Díky svému sice krátkodobémů působení v KB jsem si jako již stávající klient udělala pořádek ve svých rodinných účtech , které nám samozřejmě byly doporučeny bankovním poradcem, ale jak jsem poté zjistila, výhodné byly opravdu jen pro banku (drahý účet, drahá platební karta, internetové bankovnictví, které nikdo nevyužíval, atd. atd.). Je jen otázkou času, kdy budou bankovní poradci za účelem zvýšení zisků bank a za provizi od pekařů prodávat i včerejší pečivo s nálepkou "dnes ještě výhodnější".
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Sviták

podnikatel, nakladatelství Grada

Ondřej Bartoš

podnikatel a investor, Credo Ventures

Roman Sviták
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Ondřej Bartoš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services