Kdy výhodný nákup v zahraničí prodraží clo a DPH

Věra Tůmová | rubrika: Jak na to | 3. 9. 2008 | 12 komentářů
Výhodné nákupy na internetu v zahraničí mohou stát podstatně více, než jste původně čekali. U zásilek ze zemí mimo Evropskou unii se platí nejen clo, ale i DPH a někdy i spotřební daň.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 9. 2008 22:51, P.C.

Už jenom způsob výpočtu cla ukazuje, jací jsou ti celníci vyžírkové. A té byrokracie, když člověku příjde knížka ze zahraničí... Na druhou stranu je to jen úřad a když se úředníkovi nechce makat, tak nad foťákem v ceně desítek tisíc ani nehne brvou, hlavně ho nesmíte moc otravovat všetečnými dotazy. Celé to ukazuje na zbytečnost takových úřadů. Kdyby aspoň dělali něco užitečného, jako třeba lepší vyhledávání drog a vracení přetížených kamionů... Ach jo.

+37
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

6. 5. 2015 18:33 | Mariusz Markuš

Platí se dvakrát dph při nákupu z ciziny, nebo i vícekrát protože stát rád okradá lidi.Buď je třeba koupit u nás draze ze směšně malých platů(ikdyž to je většinou k pláči), nebo se koupi jinde, ale vyděračský stát to nemůže nechat jen tak. Musí z toho něco mít. Banda zlodějská. Málo od nás berou když platíme daň ze všeho ostatního. Za chvíli si vymyslí daň ze vzduchu jak to bylo v pohádce. Kdyby byla na tom světě spravedlnost, tak svět vypadá jako ráj.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2015 15:47 | de.fakto

Já má vyzkoušené www.levnezde.cz, nákup zboží ze zahraničí kde za Vás vše vyřeší, zařídí dobírku, dají záruku 2 roky, možnost vrácení zboží v ČR a když něco nemají stačí napsat a seženou to :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2012 16:22 | Jarmila Pohlová

Dobrý den, nákupy not, knih z e států mimo Unii procházáí clem, takže jsou už k nám bez problémů a můžeme je používat, aniž bychom někde hlásili se o placení DPH. jde o to, že jako cvýkooný umělec potřebuje řadu materiálů, které nelze u nás zakoupit a tak sahá k n ákupu v cizině. Nutně potřebuji poradit, aby pak v daňovém přiznání nebylůy náklady, které nepatří do odečitatelných nákladů. D ěkuji moc.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 1. 2012 8:44 | Dan Kaláš

Já nechápu toto- kupuji od fyzické osoby přes ebay použité hodinky staré třeba 7 let. DPH bylo zaplaceno při koupi před 7 lety, nyní je platím opět já celní správě. Když tyto hodinky projdou 7 majitelů, celkem na nich různé instituce mohou vydělat několikanásobek jejich ceny. Proč se tedy platí u použitého zboží DPH znova a znova?
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 10. 2011 23:49 | DeeMa

Nejvíce mi vadí dvojí platba DPH. Ale to je spíše věc odesílatele resp. obchodů, z kterých člověk nakupuje, kde by podle mého měli pro export mimo jejich daňové území snížit prodejní cenu o daň. To by bylo pak férové i to, že tu daň poté zaplatíme celníkům my tady.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 8. 2010 0:19 | x

Nepatrna hodnota je momentalne 150EUR viz http://www.celnisprava.cz/cz/clo/informace-pro-fyzicke-osoby/Stranky/nakupovani-na-internetu.aspx
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 2. 2009 0:43 | katerina

Ne opravdu nepochopim, kdyz mi teta koupila zimni bundu jako darek a kalhoty jako darek a ja platim 1200 kc clo!!! byrokracie, urednickovani, penize pro stat za nic. Uz jen to, ze celnik jednou to necha projit, jindy ne...
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 10. 2008 18:22 | Leoš Junek

Bezva článek! Po dlouhém hledání na internetu jsem konečně nalezl všechny informace pohromadě. Je to srozumitelné a jednoznačné. Díky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 9. 2008 16:09 | carlos8

Nemohu se nikde ve vašem servru dočíst,zda ještě existuje zákon o zdanění zisku po ulynutí jednoho roku od zakoupení ojetého auta ze zhraničí či,jak to vlastně nyní po neustálých změnách v našem zákonodársví je. Moje dcera,která nepodniká si totiž letos srpnu pořídila ojeté auto z německa,které ji naprosto nevyhovuje a rohodla se ho prodat.Dostala nabídku o hodně vyšší než byla její investice. Můžete mi pomoci? Děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 9. 2008 23:53 | Sigi

knihy z usa nás přišly na dph na 216,- kč. dá se to přežít, ale stejně člověk nepochopí, proč to platí. navíc, ta cena je katalogová a platí i pro občany usa. nemělo by se tedy odečítat dph v přslušné výši, podle toho jaká daň je ve státě, co zásilku odesílá?
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 9. 2008 0:45 | Mrzout

Nemám rád cla!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 9. 2008 22:51 | P.C.

Už jenom způsob výpočtu cla ukazuje, jací jsou ti celníci vyžírkové. A té byrokracie, když člověku příjde knížka ze zahraničí... Na druhou stranu je to jen úřad a když se úředníkovi nechce makat, tak nad foťákem v ceně desítek tisíc ani nehne brvou, hlavně ho nesmíte moc otravovat všetečnými dotazy. Celé to ukazuje na zbytečnost takových úřadů. Kdyby aspoň dělali něco užitečného, jako třeba lepší vyhledávání drog a vracení přetížených kamionů... Ach jo.
+37
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Gabriel Eichler

podnikatel a investor, Benson Oak

Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Gabriel Eichler
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services