Jízdenky za polovinu. S QR kódem nově i pro invalidy

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 23. 6. 2022 | 5 komentářů
Lidé ve třetím stupni invalidity dostanou od začátku července novou slevu v dopravě. Ve vlacích druhé třídy a v linkové autobusové dopravě (mimo MHD) si budou moci kupovat jízdenky za 50 % z obyčejného jízdného. Budou k tomu potřebovat QR kód nebo dokument vydaný Českou správou sociálního zabezpečení (ČSSZ).

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

23. 7. 2022 11:13 | Karel

ZTP je oficiální průkaz, ne kartička. Vystavuje jej odbor sociálních služeb, součást Úřadu práce. A zakládá vyšší slevu než onen kód a platí i v MHD jako bezplatná přeprava.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2022 16:17

Tak jeden řidič po mně chtěl plastovou kartičku ZTP, kterou nemám, další mi řekl, že to u nich asi neplatí. Šlo o linkový autobus. Chápu, že Student agency žádnou slevu nedává, je to za stejnou cenu jako se slevou linkový. Když řeknu, že chci tuhle slevu, tak si připadám jako zloděj. Řidiči čtečku QR kódu nemají a nějakým papírem ze ČSSZ se nechtějí zabívat, že je to nezajímá.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 7. 2022 21:38 | Marta

Jak je to, když legitimaci ZTP/P mám. Musím také o QR kod žádat?.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 7. 2022 11:12 | Petr

Já mám 3. Stupeň, ale tělo zdravé a mozek s nadprůměrnou inteligencí. Bohužel nemužu nikde pracovat z důvodu který nebudu psát. Takže důchod malý a sleva bodne. To by to ale muselo fungovat. Dnes jdu do autobusu z plzne do varu a kdyz ridici predlozim pdf qr codu na obrazovce, tak na mě divně kouká a chce abych obrazovku QR codu prilozil k zařízeni na výdej lístku, které ani po opětovném pokusu slevu nepřijme. Přitom tohle mohlo fungovat už před deseti lety i bez elektroniky, kdyby prostě stačilo ukázat výpis z navýšení invalidního důchodu a občanku, nebo snad ne? Protože to mi stačí když si sjednávám slevu na MHD v Plzni. To by asi ridiči Ariva apod nesměli být líní číst!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 6. 2022 15:47 | Jaroslav

Zajímavé technické řešení, nicméně pomůže jen minimu a "vláda bude hezká". Kdo má třetí stupeň invalidity, zpravidla je nucen sedět doma a cestu veřejnou dopravou si kvůli mobilnímu omezení již nemůže dovolit. Snad by to opravdu pomohlo invalidům ve druhém či prvním stupni, ale na tyto občany vláda jaksi zapomněla. .
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Karel Svoboda

ekonom, prezident APS ČR

Petr Koblic

ředitel Burzy cenných papírů Praha

Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Petr Koblic
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services