Nečekaná hrozba. Vaši půjčku může zdražit inflační doložka

Olga Skalková | rubrika: Co se děje | 10. 6. 2022 | 6 komentářů
Zatímco u hypoték se úroková sazba mění vždycky na konci fixačního období, u spotřebitelských úvěrů bývá stejná po celou dobu splácení. Pokud jste ovšem nepodepsali smlouvu, která počítá s možným zvýšením.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 6. 2022 8:53, Petr Pečinka

Děkuji za článek.
To byl přesně ten důvod proč jsem půjčku od Zonky odmítl.
Dát si do smlouvy tuto „12M PRIBOR pojistku" a říkat že to vlastně nechtějí nikdy použít je neobhajitelné. Směšné kdyby to nebylo k pláči.
Zvlášť když „12M PRIBOR“ roste jako z vody a úrokové sazby letí nahoru.

+14
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 6 komentářů)

26. 6. 2022 11:25 | Matěj

Citace - Hana / 23.06.2022 17:29

Článek je snůška nesmyslů. Tuto výjimku mají ve smlouvách všechny společnosti, jen ji neuvádějí férově. Vidím v tom snahu poškodit skupinu PPF a vyděsit méně finančně gramotné klienty.

Něco konkrétního máte, Hanko, nebo jen tak plkáte?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 6. 2022 17:33 | Jaromír

Bylo by dobré zjistit podmínky i ostatních společností, uvádíte zde jen společnosti jedné skupiny, kde jsou další velcí hráči? Taky jste se jich ptali?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 6. 2022 17:29 | Hana

Článek je snůška nesmyslů. Tuto výjimku mají ve smlouvách všechny společnosti, jen ji neuvádějí férově. Vidím v tom snahu poškodit skupinu PPF a vyděsit méně finančně gramotné klienty.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 6. 2022 11:54 | Maty

Citace - Jan Solacha / 12.06.2022 08:36

Lichváři z PPF měli vždy extra smlouvy.Viz nechvalně známý Home credit taky jsem naletěl.

Už dávno patří na trhu k nejlepším. Třeba: https://www.penize.cz/spotrebitelske-uvery/430372-pujci-vam-50-tisic-zpatky-chteji-145-zebricek-ukazuje-na-koho-si-dat-pozor
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 6. 2022 8:36 | Jan Solacha

Lichváři z PPF měli vždy extra smlouvy.Viz nechvalně známý Home credit taky jsem naletěl.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2022 8:53 | Petr Pečinka

Děkuji za článek. To byl přesně ten důvod proč jsem půjčku od Zonky odmítl. Dát si do smlouvy tuto „12M PRIBOR pojistku" a říkat že to vlastně nechtějí nikdy použít je neobhajitelné. Směšné kdyby to nebylo k pláči. Zvlášť když „12M PRIBOR“ roste jako z vody a úrokové sazby letí nahoru.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Splátky úvěru

% z měsíčních výdajů

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Pehe

politolog

Zdeněk Pohlreich

restauratér a podnikatel

Jiří Pehe
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Zdeněk Pohlreich
ÚSPĚŠNOST
80,00 %

z 5 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services