Řekněte si o daňový přeplatek. Co teď přinést účetní v práci

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 31. 1. 2022 | 16 komentářů
Máte zájem o roční zúčtování daně? Tuhle nabídku od mzdové účetní v zaměstnání je škoda nevyužít, pokud neplánujete sami podávat daňové přiznání. Poradíme, na co se při tom zaměřit.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 1. 2022 14:45, Jan

Kolik se dá ušetřit na dani za jedno darovaní krve?

+18
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 16 komentářů)

11. 4. 2022 20:37 | Eva

Dobrý den. Mohu se zeptat roční vratka na dani na dvě děti je 37000 a na manželku 24000? Je to pro všechny stejně? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 4. 2022 15:19 | Molkova Lenka

Chtěla jsem se zeptat,když jsem vloni marodila deset měsíců,jestli mám nárok na vrátku daní a kolik?dekuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 3. 2022 10:51 | Vllaďka

Dobrý den, chci se zeptat, zda má mzdová účetní povinnost předložit zaměstnanci tiskopis s výpočtem ročního zúčtování. Jde mi o to, abych si případně mohla mzdovou účetárnou vypočítany přeplatek na dani zkontrolovat. Děkuji za odověď.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2022 9:54 | Havlínová

Za jeden odběr dostanete vráceno na daních 450,-
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2022 13:27 | Jan

Dobrý den, když mám inv. Důchod 1 stupně, co k tomu mám dodat za doklad? A hlavně v žádosti na toto není kolonka. Kam to tedy napsat. Moc dekuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2022 22:28 | Karel

3000 ze základu daně za každý odběr, tedy 450 Kč (15% sazba daně) sleva na dani.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 2. 2022 22:20

Dobry den,Kristyno.Pokud jste v dobe od rozvazani pracovniho pomeru tj od 12.11.do dne,ktery predchazi registraci na UP,tj do 14.12.opravdu nikde nebyla zamestnana,pozadejte posledniho zamestnavatele, u ktereho jste byla zamestnana do 11.11. Nejedna se o zadnou povinnost ze strany posledniho zamestnavatele,ale jde o Vase pravo.Termin do 15.2.2022.dodejte potvrzeni o evidenci na UP.Hezky den.Magda
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 2. 2022 19:07 | Jitka

A co matky na mateřské dovolené?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 2. 2022 16:05 | Michaela Česneková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat když mám insolvenci,tak mi bude daň odebrána ze mzdy z výplatního výměru? Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 2. 2022 21:15 | Kristyna

Když jsem měla ukončené zaměstnání k 11.11.21 na up jsem se evidována k 15.12.21 kdo mě má vypracovat daně? Má předešlí zaměstnavatel nějakou povinnost? Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 2. 2022 19:11 | Maty

Citace / 02.02.2022 14:34

Co když obdarovaný na žádost o zaslání potvrzení nijak nereaguje?

Tak předpokládám, že dar dáváte, protože chcete pomoct. Ne abyste si snížil daně :) Protože když stát bude mít nižší příjmy, omezí i své výdaje - včetně podpory těch lidí, kterým se vaším darem snažíte přilepšit...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 2. 2022 9:57 | Lada

Pokud obdarovaný nereaguje a potvrzení vám nevystaví, pak máte prostě smůlu a ten dar si uplatnit nemůžete. Už se mi to párkrát stalo.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 2. 2022 14:34

Co když obdarovaný na žádost o zaslání potvrzení nijak nereaguje?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2022 14:57 | Tomáš Marný

Citace - Jan / 31.01.2022 14:45

Kolik se dá ušetřit na dani za jedno darovaní krve?
https://www.finance.cz/498541-darovani-krve-podminky-a-uspora/
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 1. 2022 17:11 | josef

Dobrý den: Jak je to když jsem invalida 3tího stupně,a už jsem přešel do starobního. mohu uplatnit slevu?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2022 14:45 | Jan

Kolik se dá ušetřit na dani za jedno darovaní krve?
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Boleslav Polívka

herec a podnikatel

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Boleslav Polívka
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services