Práce na dohodu. Proč je výhodná a jaké jsou limity

Jaké podmínky platí pro dohodu o provedení práce (DPP) a dohodu o pracovní činnosti (DPČ)? Co se mění v roce 2022? Tady je přehled.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

14. 3. 2022 22:54 | Kofy

300h za jeden měsíc je docela brutální, ne? :) Ale možné to je. To, co popisujete je teoreticky možné. Mimochodem, dělají to třeba agentury (bezpečnostní/úklidové). Rozdávají DPP a pak Vám připisují další a další na své "fiktivní" firmy nebo dceřinky. Případně berou invalidy na HPP a pak ještě k tomu DPP na extra směny pro pokrytí nebo v případě výpadků pracovníků. "Morálně" je to podvod pracovat na jednom pracovišti pro 3-5 růžcných firem, ale stát to umožnuje, tak co.
Takže ano, vydělat si můžete více, ale pořád je dobré nezapomínat na sociální a zdravotní.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2022 13:37 | Markéta

No a jak je to se sociální a zdravotní když si to zaplatím sama tak je to stejné jako když jsem na HPP? Děkuji mnohokrát za odpověď
Markéta
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2022 13:34 | Lukáš

"Takže teoreticky můžu pracovat na brigádu a vydělat si daleko více peněz než vlastně v zaměstnání? jestli že mám za celý rok pokaždé brigádu.?"
To by mě taky docela zajímalo!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2022 13:28 | ZVÍDAVÍK 78

Dobrý dobrý den
na brigádu u jednoho zaměstnavatele lze odpracovat maximálně 300 hodin ročně.
ale když u jednoho zaměstnavatele udělám za jeden měsíc 300h řekněme že hrubá mzda je 120 na hodinu což nabízí firma tak mám při 12h každý den údajně je neplacená půlhodina takže to je 11,5h a 300/11,5 takže 26dní = (hrubá mzda je 120kč/h) (čistá 106kč/h) takže za měsíc 26dní 106*300 mám na účtě 31800kč v čistém je to tak?

je tedy možné po ukončení 300 hodin u jednoho zaměstnavatele(01). přejít na brigádu k jinému zaměstnavateli(02) a odpracovat dalších 300 hodin měsíčně pro tohoto nového zaměstnavatele(02)?
tady vydělat si za dva měsíce 31800*2=63600kč za předpokladu, že je to stejná mzda.? 106kč/h
a tak dále dokud není nový rok, kde můžu jít znova na brigádu k starému zaměstnavateli(01) na brigádu.
Takže teoreticky můžu pracovat na brigádu a vydělat si daleko více peněz než vlastně v zaměstnání? jestli že mám za celý rok pokaždé brigádu.?
děkuji moc za odpověď a přeji příjemný den.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Andrej Babiš

podnikatel, Agrofert

Eva Štěpánková

podnikatelka, Ryor

Andrej Babiš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Eva Štěpánková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services