Práce na dohodu. Proč je výhodná a jaké jsou limity

Jaké podmínky platí pro dohodu o provedení práce (DPP) a dohodu o pracovní činnosti (DPČ)? Co se mění v roce 2022? Tady je přehled.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Další příspěvky v diskuzi (celkem 5 komentářů)

14. 3. 2022 22:54 | Kofy

300h za jeden měsíc je docela brutální, ne? :) Ale možné to je. To, co popisujete je teoreticky možné. Mimochodem, dělají to třeba agentury (bezpečnostní/úklidové). Rozdávají DPP a pak Vám připisují další a další na své "fiktivní" firmy nebo dceřinky. Případně berou invalidy na HPP a pak ještě k tomu DPP na extra směny pro pokrytí nebo v případě výpadků pracovníků. "Morálně" je to podvod pracovat na jednom pracovišti pro 3-5 růžcných firem, ale stát to umožnuje, tak co.
Takže ano, vydělat si můžete více, ale pořád je dobré nezapomínat na sociální a zdravotní.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2022 11:28 | kloo

PŘEČTĚTE SI MÉ SVĚDECTVÍ, JAK ZÍSKÁM PŮJČKU OD SPOLEČNOSTÍ S PŮJČKAMI SKY EXPERIENCE.
Jmenuji se CAROLINE, jsem samoživitelka, než můj manžel zemřel, zanechal nám tolik dluhů, byla jsem tak zmatená a frustrovaná, jak zaplatit obrovský dluh. Jednoho dne, když jsem procházel internet, narazil jsem na svědectví (sonia) o půjčce sky experience, tak jsem požádal společnost o půjčku ve výši 85 000 EUR na 5 let prostřednictvím její pošty (contact@skyexperienceloan.com )nebo (skyexperienceloan@gmail .com). Dejte světu vědět, co se pro mě udělalo, k mému největšímu překvapení, za méně než 48 hodin byla moje půjčka schválena s úrokovou sazbou 2 %. Nyní jsem vyrovnala manželův dluh a začala svůj vlastní život a podnikání. Právě jsem splnil svůj slib. Pokud tedy chcete jakýkoli typ úvěru ve výši alespoň 2 %, kontaktujte společnosti SKY EXPERIENCE Loan companies. na její e-mail (contact@skyexperienceloan.com )nebo (skyexperienceloan@gmail.com). navštivte její webové stránky http://www.skyexperienceloan.com/
-6
+-

7. 3. 2022 13:37 | Markéta

No a jak je to se sociální a zdravotní když si to zaplatím sama tak je to stejné jako když jsem na HPP? Děkuji mnohokrát za odpověď
Markéta
+3
+-

7. 3. 2022 13:34 | Lukáš

"Takže teoreticky můžu pracovat na brigádu a vydělat si daleko více peněz než vlastně v zaměstnání? jestli že mám za celý rok pokaždé brigádu.?"
To by mě taky docela zajímalo!
0
+-

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2022 13:28 | ZVÍDAVÍK 78

Dobrý dobrý den
na brigádu u jednoho zaměstnavatele lze odpracovat maximálně 300 hodin ročně.
ale když u jednoho zaměstnavatele udělám za jeden měsíc 300h řekněme že hrubá mzda je 120 na hodinu což nabízí firma tak mám při 12h každý den údajně je neplacená půlhodina takže to je 11,5h a 300/11,5 takže 26dní = (hrubá mzda je 120kč/h) (čistá 106kč/h) takže za měsíc 26dní 106*300 mám na účtě 31800kč v čistém je to tak?

je tedy možné po ukončení 300 hodin u jednoho zaměstnavatele(01). přejít na brigádu k jinému zaměstnavateli(02) a odpracovat dalších 300 hodin měsíčně pro tohoto nového zaměstnavatele(02)?
tady vydělat si za dva měsíce 31800*2=63600kč za předpokladu, že je to stejná mzda.? 106kč/h
a tak dále dokud není nový rok, kde můžu jít znova na brigádu k starému zaměstnavateli(01) na brigádu.
Takže teoreticky můžu pracovat na brigádu a vydělat si daleko více peněz než vlastně v zaměstnání? jestli že mám za celý rok pokaždé brigádu.?
děkuji moc za odpověď a přeji příjemný den.
0
+-

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  15 937 900 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2022

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Doporučujeme

Kopejte kryty, nebo jeďte na Zéland. Hrozba atomové války je zpět

Kopejte kryty, nebo jeďte na Zéland. Hrozba atomové války je zpět

S pokračující válkou na Ukrajině se stále více mluví o možném použití jaderných zbraní....více

Jak normální je, aby pětatřicetiletí chlapi spali s patnáctiletými holkami?

Jak normální je, aby pětatřicetiletí chlapi spali s patnáctiletými holkami?

Kauza z minulého týdne, kdy dva muži ve středním věku odvedli do hotelu dvě dívky, kterým...více

Polepšený Benzema válcuje Evropu. Dřív dělal problémy, teď zázraky

Má za sebou úžasnou sezonu, kterou může pozlatit. Karim Benzema chce dotáhnout Real Madrid...více

Dokedy musí dieťa sedieť v autosedačke? Definícia zákona je pomerne prekvapujúca

Dokedy musí dieťa sedieť v autosedačke? Definícia zákona je pomerne prekvapujúca

Každý rodič pozná problémy s prepravou svojich malých ratolestí. Dokedy musia mať deti...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Dvořák

ředitel České televize

Jaromír Drábek

politik

Petr Dvořák
ÚSPĚŠNOST
45,71 %

z 35 duelů
Jaromír Drábek
ÚSPĚŠNOST
26,09 %

z 46 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.