Interaktivní grafiky
Jakou kartu dostanete? Podívejte se na přehled podle bank
Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více
Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny
Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více
Lidl spustí obří výprodej, nabídne zboží ze skladů. Má ale podmínku
Obchodní řetězec Lidl uvolňuje místo ve svých skladech, od 12. do 21. prosince nabídne...více
Takhle vám vysajou účet. Podívejte se na triky podvodníků
Přijde e-mail, SMS, zpráva na Facebooku. Píše banka, doručovací služba nebo i finanční...více
Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety
Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více
Doporučujeme
Přihlášení k newsletteru
Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.
Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.
Ondřej Bartoš
podnikatel a investor, Credo Ventures
Bohumír Ďuričko
podnikatel
50,00 %
z 12 duelů
52,63 %
z 19 duelů
Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů
Diskuze: Chtějí vám zdražit energie. Tady je návod, co dělat
Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)
Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy
7. 10. 2021 10:57, Tapir
Je zcela zřejmé, že ERU je naprosto k ničemu (stejně tak ČTÚ v případě mob. tarifů..atd.), resp. pravděpodobně představuje "trafiku" pro politické mastodonty, nic víc. Rady typu "smlouvu nepodepisujte" jsou celkem k ničemu, pokud dodavatelé mají smlouvy jako přes kopírák nebo mění VOP každých cca 1/2 roku a neexistuje žádná rovnováha vztahu dodavatel - zákazník. V případě problémů úřad stejně nic nezmůže. Tak proč tyto úřady vlastně máme a platíme z daní ?
Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy
10. 10. 2021 16:30
ano a komunisti vyhrali volby a nic na tom nezmenite rikanim ze to neni pravda dekuji
Další příspěvky v diskuzi (celkem 27 komentářů)
7. 10. 2021 9:20 | Ladislav
b) ano, majetku, zejména likvidního, nemají asi dostatek, ale to je jejich riziko podnikání. Na druhou stranu věřím, že je někdo může koupit, že bankrot by byl až moc "drahý", tj. že celková hodnota společnosti je vyšší, než ztráty, které jim hrozí, a na které asi nemají dostatečnou likviditu. Proto ta panika z jejich strany. Chápu, že se majitel společnosti nechce vzdát/prodávat jí či přizvat investora, ale to si měl jinak nastavit řízení rizik a ne nyní riziko chtít nějak zpětně a protiprávně přenášet na spotřebitele.
c) Co se těch uhrazených záloh týče, máte zcela pravdu. V případě, že má někdo, např. u plynu či elektřiny, které používá zejména na vytápění, uhrazené nyní zálohy a fakticky tak vlastně těžce předplaceno, lze předpokládat, že odchod může být zcela racionální, aby dostal nevyúčtované zálohy klient zpět co nejdříve, než se společnost stane zcela nelikvidní.
My, co ovšem spotřebováváme kontinuálně a prakticky žádný výrazný přeplatek na zálohách nemáme, tak nám se odchod nyní už nevyplatí. Ceny na trhu jsou astronomické a i kdybychom měli být po nějakou dobu u dodavatele poslední instance, tak je to furt levnější, než jim ustupovat. Můj názor je neakceptovat zvýšení záloh a nové smlouvy, ale zahájit prostřednictvím ERÚ správní řízení a čekat jak to dopadne. Buď to ustojí a neutrpím de facto žádnou škodu (u mě jde cca o dvacet tisíc korun), anebo to neustojí a moje škoda bude v řádech jednotek tisíc korun, než kdybych narychlo nyní někam přecházel už za vysoké ceny. Mně ta bilance vychází statisticky tak, že odchod se mi nevyplatí, ale spor o to, že chci aby byl dodržen zákon a dodávali mi za ceny, které mi garantovali na dva roky, ano.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
7. 10. 2021 8:37 | Michal
7. 10. 2021 8:30 | Matěj
Citace - Tomáš Smolík / 07.10.2021 08:26
Řeší to tady už nejmíň 14 dnů.
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
7. 10. 2021 8:26 | gerstjan
Zobrazit celé vláknoSkrýt celé vlákno
7. 10. 2021 8:26 | Tomáš Smolík
7. 10. 2021 8:22 | gerstjan
Mně např. BE sdělila, že mění VOP a v nových VOP je psáno, že mají právo jednostranně změnit tzv. produkt. (Mám smlouvu na dobu určitou a dle produktových podínek cena platí 36 měsícu od data uzavření smlouvy) Já a někteří právníci si myslíme, že takové ujednání je neplatné a podle toho, co zatím komunikuje, je pravděpodobné, že si to ve spotřebitelském sporu bude myslet i ERÚ.
Nicméně, pokud s BEE povede spory dostatek spotřebitelů. tak pokud nelžou a opravdu jeli v gamblerském stylu a neměli budoucí dodávky v dostatečném množství kryté tzv. future kontrakty, viz pxe.cz, tak se může stát, že zbankrotují. Takže k čemu mi bude pravomocný rozsudek v můj prospěch, když skončím u dodavatele poslední instance? K ničemu. Újmu mi nikdo neuhradí a ještě, pokud zbankrotují ještě před zimou, přijdu o zaplacené zálohy.
Uvědomme si všichni, že takový obchodník s elektřinou, má vůči své bilanční sumě naprosté minimum majetku, který by šel v konkurzu zpeněžit. Pokud mají u operátora trhu a u burzy bankovní záruku, banka bude zcela jistě zajištěným věřitelem. Myslím si tedy, že na ostatní věřitele zbyde kulový.
7. 10. 2021 8:22 | Ladislav
Stránka 2/2
Následující