Kdy se platí daň z příjmů

Martina Goldová | rubrika: Příloha | 30. 5. 2008 | 12 komentářů

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

24. 3. 2016 11:33, Ján Jacko

Dobrý den, prodávám pozemek. Musím platit daň z příjmu když použiji na splacení hypotéky bytu, kde teď bydlím? Je to taky bytová potřeba dle mé úvahy..díky JJ.

+32
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

29. 10. 2017 14:19 | Květoslava

Dobrý den,syn hodlá koupit garsoniéru,kde je odhad 400000kč.Daň bude platit kupující? a v jaké výši.Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 10. 2017 3:29 | Libuše Smetanová

Dobrý den, prodávám dům ve kterém mám trvalé bydliště a bydlím 11 let musím platit daň z příjmu. Děkuji S pozdravem Smetanová Libuše
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2016 13:51 | Karel

Dobrý den mám dotaz prodal jsem registrované stádo ovcí jako fizická osoba právnické osobě (firmě. Musím platit daň? Jestli Ano jak velkou? Musim podat daňové přiznání? (i když to dělá zaměstnavatel)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 6. 2016 19:54 | Honza

Dobrý den Prosím o zodpovězení dotazu týkajícího se prodeje bytu, zda se na tento prodej vztahuje osvobození od daně ve smyslu § 4 odst. 1 písm.b) zákona o daních z příjmů. V dubnu 2011 jsem zakoupil družstevní byt (práva užívání bytu), následně jsem požádal o převod do osobního vlastnictví, což se stalo dne 3.1.2013 a dne 31.5.2016 jsem byl nucen byt prodat. Je mi známo, že po 5-ti letech vlastnictví bytu (neměl jsem v něm trvalé bydliště) je příjem osvobozen od daně, avšak i někteří daňoví poradci mi nejsou schopni s jistotou zodpovědět, zda se doba družstevního vlastnictví započítává do doby rozhodné pro osvobození od daně. Paradoxem je, že se na tomto neshodly ani pracovnice finančního úřadu, kterých jsem se rovněž dotazoval. Děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne JL
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2016 11:33 | Ján Jacko

Dobrý den, prodávám pozemek. Musím platit daň z příjmu když použiji na splacení hypotéky bytu, kde teď bydlím? Je to taky bytová potřeba dle mé úvahy..díky JJ.
+32
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2016 17:17 | Dušan Cihlář

Dobrý den, zdělili jsme se sourozenci po zemřelé mamince byt. Ta bydlela sama.Jaká daň se platí při prodeji bytu přes realitku ?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2014 13:40 | Dušan Husák

Přeji dobrý den Rodiče mě a sestře darovali v roce 2012 rodinný domek. Letos 2014 ho budeme prodávat. Jsme povini platit daň z příjmu? A pokud ano, tak počítá se do nákladů cena nemovitosti při darování?
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 1. 2014 18:04 | salida

Dobrý den, dcera prodala byt v Čechách, příjem musí zdanit (nevztahuje se na ni osvobození). Pracuje ale v Belgii, kde má příjmy ze závislé činnosti (osvobozené od daní). Nevím, jak postupovat při vyplňování přiznání k dani z příjmů fyzických osob, zda musí poslat doklad o dosažení příjmů z Belgie anebo zda bude danit pouze příjem z prodeje nemovitosti v Čechách. Děkuji za odpoděď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2013 12:27 | eva

dobrý den- kolegyně získala dědictvím 1/3 chaty. Tuto se sourozenci prodali a každý získal 1ú3 peněz, Kolegyně si z těchto peněz pořídila byt a další,který chce věnovat synovi. jakou daň je povinná zaplatit,pokud příjem z prodeje použola na zakoupení jednoho čí mohla si koupit i 2-3 byty.
může započítat do výdeje oproti příjmu oba dva byty?
děkuji...
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 1. 2010 0:17 | Pavča

Vážení,již měsíc komunikujeme s finančním úřadem a zjišťujeme,zda budeme platit daň z příjmu po prodeji dr.bytu,který manžel spolu se dvěma sestrami zdědil po matce a následně prodal.Postup před a po dědickém řízení byl doporučen a proveden takto:mezi sourozenci došlo k dohodě,že se čl.práva převedou na 1 dědice,tím byl určen můj manžel,jelikož čl.práva nemůže nabývat více osob.Nabyvatel bezprostředně po nabytí čl.práv byt prodá a vyplatí dědické podíly ostatním dědicům.Tento postup byl dodržen.Mezi nabytím čl.práv a převodem na nové členy uběhl jeden měsíc.Formulace v zákoně nám není zcela jasná..vztahuje se na tento postup osvobození dle §4,ods.1...že jde o nabytí děděním?Byt.družstvo vzniklo v r.1998,matka v něm bydlela po celou dobu.Zemřela v loňském roce.Děkuji za odpověď.
+21
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 5. 2009 13:54 | garfie

Mne by zajimalo, zda je osvobozen od dane z prijmu clovek, ktery cast domu vlastni od detstvi a pred dvema lety dokoupil dalsi cast. Pak obe casti prodal tretimu spolumajiteli. Diky za pripadne odpovedi
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2009 17:52 | Jarda

Zajímalo by mne, zda budu od daně z přímů osvobozen, když jsem nemovitost zdědil po otci, který výše uvedené podmínky splňoval. Budu vděčný, když mi na to bude moci někdo odpovědět. Děkuji
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Magdalena Souček

manažerka, Ernst & Young

Petr Sýkora

podnikatel, Dobrý anděl

Magdalena Souček
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Petr Sýkora
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services