Chráněný účet přichází. Exekutor na něj nedosáhne

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 1. 7. 2021 | 19 komentářů
Od začátku července mohou lidé v exekuci žádat svou banku o vznik takzvaného chráněného účtu. Ten má skoncovat s dosavadní praxí, kdy nezabavitelné minimum ve skutečnosti není nezabavitelné.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 7. 2021 7:56, Marek

Tipuji, že tento proces bude absolvovat jen pár procent z celkového počtu lidí v exekuci. Většina bude v šedé ekonomice pokračovat.

+51
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 19 komentářů)

15. 3. 2022 10:11 | Tatiana

Já jsem to teda vůbec nepochopila mám zřízený chráněný účet přišla mi výplata na odstavený ale dodnes nemám převedené peníze na ten chráněný tak někdo asi dělá něco špatně ????
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2022 12:38 | Vita

Tak mé zkušenosti s chr. Účtem jsou takové měl jsem ho rok dnes mi banka nebo exekutor si sedl v neděli k počítači odblokovali mi běžný účet čímž zaniká chráněný mám obrovskou dlužnou částku kterou bych nevyplatil ani za dvacet let. V zákoně stojí že chráněný účet zaniká pokud je dlužná Částka vyplacena což v mém případě není možný takže mě čeká další zdlouhavé vyřizování chr. Účtu. Kdyby ten c zákon upravili aby nebylo možné odblokovat chra. Účet dokud se nevyplatí exekuce tak bych měl po 20 roku klid. Moje přítelkyně ho měla 3 měsíce svévolně ji chráněný účet zrušili tím že jí odblokovali běžný účet. Takže jako já musí vše absolvovat celý proces znova. Řešení: Vzít možnost exekutorovi a bance svévolně odblokovat účet bez vyplácení dlužné částky, když si chr. Účet založíte tak aby byl napojen na dlužnou částku a ne na číslo exekuce nebo na exekutora.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 1. 2022 13:02 | Vladimit

Dobrý chtěl jsem ten účet založit ale informaci z banky na můj dotaz.když si udělám bude chráněny ne az na něj bude exekuce.pak musím na soud atd .ale pánové plážím nájem atd.než se toto vyřídí zadluzim se protože ze žijí ze před vyplatou němém ani kacku.a už vůbec nechapu jak možné ze exekutor blokne někomu účet když dlužníkovi chodí na účet od zaměstnavatele už po srážení.tak si myslím zevtakovy exekutor by mel dostat pokutu za ze si uctujou náklady a odluznikovy neví kolik ma děti jeslí bydlí v nájmu atd.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2021 11:33 | Vladimír

Chráněný účet...Jak ho založit??? Pošlete číslo blokovaného účtu např.SSZ, Úřadu práce (pobiram invalidní důchod),oni odešlou peníze na ten účet (cca do 2-3 měs.a čeká se až vám ho exekutor sebere...Vy se ohradite proti tomu u exekutora a u SSZ a žádáte o soudní rozhodnutí,aby povolili chráněný účet (cca 3-6 měs.)Pokud soud vyhoví, sdělí exekutorovi číslo účtu ze kterého vám posílají peníze (důchod) a ten to sdělí bance... a ta když chce, začne s vámi jednat o založení účtu. No řekněte... STOJÍ VÁM TO ZA TO??? Mě ani náhodou.Fakt geniální nápad!!!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 7. 2021 19:00 | Aparat

K čemu ? Budeš moci používat paltební kartu, posílat platby z účtu atd. S hotovostí to je k hovnu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 7. 2021 9:45 | Sláva

To je hloupost, zaměstnavatel není povinen toto umožnit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 7. 2021 4:52 | Johan

A jsme u toho.Proc jste pujcoval penize bez zabezpeceni te pujcky lidem, o kterych nemate jistotu, ze Vam to vrati?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 7. 2021 16:12 | Hana

A často se nemýlí :-D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 7. 2021 16:10 | Hana

Neříkám, může se to stát, že se někdo v dobré víře a se slušným příjmem zadluží a pak přijde na buben, ale nemělo by se stát, že někomu, kdo už zadlužený je, navíc se snadno zjistí, že své dluhy neplatí, půjčí někdo další. Pokud by se to stalo, věřitel by měl mít smůlu, protože vědomě půjčoval nesolventnímu, věděl tedy, do čeho jde. A byl by té symbióze neplatičů a exekutorů (obou druhů parazitů) konec.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 7. 2021 23:51 | Honza

Přečetl jsem si příspěvky a došel k názoru, že to píší sami dlužníci. Půjčil jsem manželům 240 tisíc na půl roku s dnes to už je 2,5 roků a peníze nikde. Soud jim poslal platební příkaz plus soudní poplatek, ale z čeho to zaplatí, když mají jen to, v čem jsou oblečení a postel..
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 7. 2021 19:55 | Flekos

Pokuď mám exekuci, tak si nechám plat vyplácet v hotovosti, ze zákona musí zaměstnavatel toto umožnit. Takže chráňený účet je na....!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 7. 2021 21:19 | Eva murkovaeva6@gmail.com

Chci se zeptat jsem důchodkyně a nemám účet A když budu chtít chráněny účet . nemusim se bát . Mám sipo .a to co mi z důchodu zbyde nesáhnou má na ně exekutoři.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 7. 2021 21:12 | Stanislav Dvořák

Hlavně se jim vrtat v soukromí.Zaměstnavatel si asi myslí,že záznam v registru exekucí,je něco jako výpis z rejstříku trestů a že jim člověk bude krást be firmě,protože má dluhy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 7. 2021 19:43 | eďa

Kdo je už v šedé ekonomice zjistil, jak lze na satanský systém kadit ve všech jeho formách projevů. Takže žádné vakcinační pojištění, žádná podpora satanismu, se ho netýká.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 7. 2021 15:54 | Vladislav

Presne tak. Ja teda urcite
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 7. 2021 14:32 | Antiexekutor

Chráněný účet je dobrá věc, ale na jednu stranu k čemu to bude když vás nikdo jako dlužníka na Hlavní poměr nezaměstná z důvodu finanční a pracovní zátěži na mzdové učtárně. O exekuce platu by se měl starat úřad práce jako to bylo kdysi. Zaměstnavatel poslal mzdy dlužníků na úřad a ůřad by provedl srážku ze mzdy. Zbytek výplaty by dlužníkům poslal na chráněný ůčet. Tak by zaměstnavatelé neměli důvod dlužníky nezaměstnávat.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 7. 2021 12:09 | kandzoba

To zase budou exekutoři plakát jak jim stát hází klacky pod nohy a oni nemají na luxusní dovolené,auta a baráky.Chápu je a už teď je lituji,-lžu nelituji a konečně nebudou syslovat na lidech co nic nemají.
+17
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 7. 2021 10:59 | Johan

Sice,chvalihodne, ze se k tomu konecne poslanci dokopali, ale...Cely proces je zbytecne slozity, a hodne dluzniku to odradi a zustanou u zavedene praxe, uctu u kamarada nebo nekoho z rodiny.Take neni osetreno to, kdyz si dluznik na chran.uctu nasetri trochu penez pro nenadalou zivotni situaci, jestli mu to exekutor nesebere.Proste, zase misto toho prevzit zavedenou praxi treba z Nemecka, nase hlavy pomazane vymysleji vymyslene.????
+16
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 7. 2021 7:56 | Marek

Tipuji, že tento proces bude absolvovat jen pár procent z celkového počtu lidí v exekuci. Většina bude v šedé ekonomice pokračovat.
+51
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Fejk

manažer

Ladislav Blažek

podnikatel, pánské oděvy Blažek

Petr Fejk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ladislav Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services