Plus 10 %. Akciové fondy letos vydělávají, trhy teď straší inflace

Martin Mašát | rubrika: Komentář | 8. 5. 2021 | 9 komentářů
Vývoj podílových fondů hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Kolik si v průměru připsaly za duben, za letošní rok nebo třeba za posledních pět či deset let?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 5. 2021 10:46, Škodolibka domácí

Nebuďte tak zaujatý. Cest ke zhodnocení je hodně, každému vyhovuje jiná. A žádná není špatná a vždy si najde své příznivce i odpůrce. Někdo hledá jednoduchost a rád si zaplatí službu portfoliomanažera v podobě fondových nákladů, jiný jede pouze skrz ETF, někdo si nazobe pozice přímé, jinému zase stačí spořáček a stavebko s penzijkem, někdo točí vše v nemovitostech a jiný zase v alternativních investicích.

Mně třeba vyhovuje to nakombinovat. Od spořáčku, přes státem dotované produkty, pár spekulativních a dividendových akcií, nějaká ta pravidelka do fondů a sem tam si zobnout nějaký zajímavý investiční certifikátek nebo strukturovaný fondík. Alternativy a nemovitosti mě jako forma zhodnocení pro umístění volných peněz nezajímají a nesedí mi ... ale neznamená to, že bych je nějak pomlouval nebo hanil. Já spoléhám hlavně na akcie, kterým v dlouhodobém horizontu věřím mnohem více, než ostatním typům aktiv.

Zobrazit celé vlákno

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

23. 11. 2021 7:23 | Tomáš

Na Portu jsem s ETF v plusu 17 %. Srozumitelnost, profesionalita, vysoké zhodnocení vkladů, velmi nízké poplatky, které lze ještě snížit délkou investice. Doporučuji. Aktuálně 87 000 investorů!!
S kódem vlcekp629D máte 3 měsíce na vyzkoušení zcela zdarma!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 5. 2021 23:04 | Dr Donald

Ahoj! Jak se máš? Moje nemocnice v současné době potřebuje tři (3) dárce ledviny pro urgentní transplantaci, každý dárce ledviny bude odškodněn celkovou částkou 550 000,00 USD. Jsme zodpovědní za vaše cestovní doklady a veškeré výdaje, které mohou vzniknout po ověření. Zdravé a schopné tělo by se mělo obrátit na tento e-mail: dr.donaldhospital@gmail.com (dr.donaldhospital@gmail.com) Pouze vážní dárci, 100% záruka.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 5. 2021 10:46 | Škodolibka domácí

Nebuďte tak zaujatý. Cest ke zhodnocení je hodně, každému vyhovuje jiná. A žádná není špatná a vždy si najde své příznivce i odpůrce. Někdo hledá jednoduchost a rád si zaplatí službu portfoliomanažera v podobě fondových nákladů, jiný jede pouze skrz ETF, někdo si nazobe pozice přímé, jinému zase stačí spořáček a stavebko s penzijkem, někdo točí vše v nemovitostech a jiný zase v alternativních investicích.
Mně třeba vyhovuje to nakombinovat. Od spořáčku, přes státem dotované produkty, pár spekulativních a dividendových akcií, nějaká ta pravidelka do fondů a sem tam si zobnout nějaký zajímavý investiční certifikátek nebo strukturovaný fondík. Alternativy a nemovitosti mě jako forma zhodnocení pro umístění volných peněz nezajímají a nesedí mi ... ale neznamená to, že bych je nějak pomlouval nebo hanil. Já spoléhám hlavně na akcie, kterým v dlouhodobém horizontu věřím mnohem více, než ostatním typům aktiv.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 5. 2021 9:53

To si jen myslíš. Tvoje víra ve stock picking je silnější než reálná vůle k životu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 5. 2021 6:34 | xls

Akciové fondy jsou druhotný produkt, mně zajímají akcie. Mám takový dojem, že bych musel udělat hodně chyb, aby mě to stálo jako poplatky fondu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2021 15:07 | kalich

Pro nevěřící Tomáše včetně Králíka! Mám totiž i vlastní unikátní program od roku 1993 dříve ve FOX nyní v Exelu, který vše ročně vyhodnocuje navíc je propojen od roku 2000 i se spotřebou domácnosti. Tím pádem vše zdokumentováno včetně chyb kterých jsem se zákonitě musel dopustit (jinak výsledek by byl i o nějakých 100% ještě lepší. Některé chyby se daly napravit i třeba částečně několik už vůbec. Pokud bych investoval do fondů,tak o chybách bych nevěděl nic a ještě bych za to platil. Je to navíc i výborný koníček s nadprůměrným výdělkem se zabezpečením na stáří i bez státu a i další generace. Jinak pane Králíku, pokud máte dlouhodobě větší obnos v bance na mizerný úrok máte nejvyšší čas investovat. Pro začátek si kupte akcie ČEZ (min.riziko-cca 70% vlastní stát a solidní dividenda)!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2021 11:49 | ing. Králík

Citace - kalich / 08.05.2021 12:02

Mám vlastní dlouhodobé akciové převážně dividendové portfolio.Jeho hodnota se zvýšila za 20 let o cca 500%. Navíc oproti fondům, které sledují jen růst nebo pokles fondů osobně kromě toho jaká je hodnota portfolia v případě jeho prodeje sleduji navíc i mnou nazvaný zisk realizovaný tj.ten,který mi každý rok skončí na účtu. Skládá se především z dividend+výhodné prodeje, které buď reinvestuji nebo spotřebuji v domácnosti.
Kdybys aspoň nekecal.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 5. 2021 12:02 | kalich

Mám vlastní dlouhodobé akciové převážně dividendové portfolio.Jeho hodnota se zvýšila za 20 let o cca 500%. Navíc oproti fondům, které sledují jen růst nebo pokles fondů osobně kromě toho jaká je hodnota portfolia v případě jeho prodeje sleduji navíc i mnou nazvaný zisk realizovaný tj.ten,který mi každý rok skončí na účtu. Skládá se především z dividend+výhodné prodeje, které buď reinvestuji nebo spotřebuji v domácnosti.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 5. 2021 8:58 | Grošák

Index MSCI World vyspělých zemí zhodnocení 82 % za posledních 5 let a podílové fondy vyspělých zemí 51 %. Poplatky a špatné řízení odpracují své, ale děkuji za přehled.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jakub Mahdal

podnikatel, Safetica Technologies

Karel Svoboda

ekonom, prezident APS ČR

Jakub Mahdal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services