Vyzkoušeli jsme Moje daně od Schillerové. Ani moderní, ani jednoduché

Petr Kučera | rubrika: Recenze | 1. 3. 2021 | 8 komentářů
Finanční správa po mnoha letech příprav spustila portál Moje daně – první slovo je zkratkou MOderní a JEdnoduché. Splnění slibů o snadném přiznání je však pořád teprve na začátku. Konečně to jde online a vidíme i vlastní daňovou bilanci. Jenže základem je dvacet let starý systém, který nemyslí na běžného uživatele. Ptá se vás třeba, jestli uplatníte „zvýhodnění podle §35c“ – místo aby napověděl, že myslí „slevu na dítě“, nebo aspoň interaktivně odkázal na příslušný paragraf.

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 3. 2021 19:59, HonzaV

Článek pěkně zpracován. Ale odnesl jsem si z toho jednu větu: Jsou to dementi. Což jsem věděl už předtím, takže jak se říká, snížení informační nejistoty nenastalo. Za to autor ale nemůže. Spíš je mi smutno z toho, že i kdyby takhle podrobná analýza (vč. tipů, co a jak udělat lépe) jim přistávala na stole / v podatelně každý den, VŮBEC NIC SE NEZMĚNÍ.

Koneckonců, podle toho, co jsem slyšel, tak ADIS tam udržují v chodu velmi opatrně, každý se do toho bojí sáhnout, a až se jim tenhle patent složí (a v dnešních IT poměrech je to otázka času), tak to bude takovej prů*er, že kovídek proti tomu byla procházka parkem :)

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

15. 3. 2021 4:34 | MUDr. Štěpánek

Už v básnících pronesl památnou větu, kterou si dovolím aktualizovat. "DEJ BLBCI FUNKCI A VYMYSLÍ APLIKACI"
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 3. 2021 20:03 | jz

Jako zaklad je to ok. Prihlaseni pres datovpu schranku, nebo nia je za me uplne v pohode. Ted rychle predelat ten zoufaly formular -vzpominam si na ten zmar, kdyz jsem to pred lety vyplnoval poprve... a od te doby se ten formular nezmenil. Ten formular je i symbol toho jak se stat diva na obcany ... pohled statniho aparatu je zjevne takovy, ze obcane tu jsou pro stat a ne naipak.
+1
+-

3. 3. 2021 9:07 | Martin

> Cože? To neumí načíst soubory z EPO?
Já myslím, že umí. Je tam možnost uložit na disk a nahrát z disku. Ukládá to nějaké xml, což je to jejich slavné EPO.
+3
+-

Zobrazit celé vlákno

3. 3. 2021 7:14 | Pink

Na to platí ono známé (ruské). "Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky". Pamatujete ne to, co se mělo vyplňovat pro EET pokud ji maloobchodník chtěl využít v papírové podobě? To taky vypracovali a když to uveřejnili, lidi se jim vysmáli tak, že to financové prohlásili jako první vzor. A pak od toho raději dali ruce pryč. Nakonec i od EET.
0
+-

2. 3. 2021 11:27 | H_o_K

Je vidět, že je za tím právnička. Právnické bláboly, absolutní odtržení pod reality. A tohle řídí Ministerstvo *Financí*.
+5
+-

1. 3. 2021 19:59 | HonzaV

Článek pěkně zpracován. Ale odnesl jsem si z toho jednu větu: Jsou to dementi. Což jsem věděl už předtím, takže jak se říká, snížení informační nejistoty nenastalo. Za to autor ale nemůže. Spíš je mi smutno z toho, že i kdyby takhle podrobná analýza (vč. tipů, co a jak udělat lépe) jim přistávala na stole / v podatelně každý den, VŮBEC NIC SE NEZMĚNÍ.
Koneckonců, podle toho, co jsem slyšel, tak ADIS tam udržují v chodu velmi opatrně, každý se do toho bojí sáhnout, a až se jim tenhle patent složí (a v dnešních IT poměrech je to otázka času), tak to bude takovej prů*er, že kovídek proti tomu byla procházka parkem :)
+11
+-

1. 3. 2021 19:38 | Breberuska9

Cože? To neumí načíst soubory z EPO? Tak v tom případě, je to naprosto o ničem, mimo to, že si to stejně běžný zaměstnanec nevyplní a pokud mu to bude vyplňovat účetní, tak to bude dělat v EPO. Tak že je tu drahá a zbytečná na nic "appka" šílené Alči, protože je to prakticky EPO - varianta dvě a ještě s EPO nekompatibilní :-( Jsem to chtěla otestovat pro svoje "pacoše", ale stačí mi obrázky u článku a je mi jasné, že by to byla ztráta času se tímhle zabývat. Škoda, že MFCR umí jen "zaklekávat" a komplikovat lidem už tak komplikovaný život
+10
+-

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2021 19:02 | ttt

uprimne, cool rozhrani jako z bankovnictvi cert vem, kdyby to umelo nacitat rozpracovane soubory z EPO (tedy z let minulych) nebo kdyby to umelo naskenovat potvrzeni o prijmech a vyplnit prislusne kolonky a ne jen identifikaci poplatnika. tak prvni verze...treba se to bude casem zlepsovat. no a pak nevim, proc se ten novy portal od zacatku prezentuje jako snadna cesta k podani DP - to nastane az tehdy, az se zjednodusi danove zakony. Do te doby to muze byt ta nejvic cool webovka, ale porad to bude vopruz.
+8
+-

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  13 855 526 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2021

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Doporučujeme

Dovolená bude drahá, ale letenky za to nemůžou. Připravte si tisíce navíc

Dovolená bude drahá, ale letenky za to nemůžou. Připravte si tisíce navíc

Letecká doprava zažívá největší novodobou krizi. Většina letadel, alespoň v Evropě určitě,...více

Když odcházejí „nepostradatelní“. Kellnerova chobotnice kořist nepustí

Když odcházejí „nepostradatelní“. Kellnerova chobotnice kořist nepustí

Některé firmy jsou až myticky spojeny se svými zakladateli. Jejich odchody proto bývají...více

Vagina Quest aneb na samý konec a už nikdy zpátky v hledání vaginálního zdraví

Vagina Quest aneb na samý konec a už nikdy zpátky v hledání vaginálního zdraví

Toto je příběh pátrání po mé vlastní vagíně respektive po její funkční a prospívající...více

O tragédii povinné školní docházky

O tragédii povinné školní docházky

Školy jsou zavřené, děti a studenti se učí doma. Rodiče se chodí modlit k Ministerstvu...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Roman Vaněk

kuchař a podnikatel

Zdeněk Pohlreich

restauratér a podnikatel

Roman Vaněk
ÚSPĚŠNOST
51,65 %

z 91 duelů
Zdeněk Pohlreich
ÚSPĚŠNOST
48,11 %

z 106 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.