Vyzkoušeli jsme Moje daně od Schillerové. Ani moderní, ani jednoduché

Petr Kučera | rubrika: Recenze | 1. 3. 2021 | 10 komentářů
Finanční správa po mnoha letech příprav spustila portál Moje daně – první slovo je zkratkou MOderní a JEdnoduché. Splnění slibů o snadném přiznání je však pořád teprve na začátku. Konečně to jde online a vidíme i vlastní daňovou bilanci. Jenže základem je dvacet let starý systém, který nemyslí na běžného uživatele. Ptá se vás třeba, jestli uplatníte „zvýhodnění podle §35c“ – místo aby napověděl, že myslí „slevu na dítě“, nebo aspoň interaktivně odkázal na příslušný paragraf.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 3. 2021 19:59, HonzaV

Článek pěkně zpracován. Ale odnesl jsem si z toho jednu větu: Jsou to dementi. Což jsem věděl už předtím, takže jak se říká, snížení informační nejistoty nenastalo. Za to autor ale nemůže. Spíš je mi smutno z toho, že i kdyby takhle podrobná analýza (vč. tipů, co a jak udělat lépe) jim přistávala na stole / v podatelně každý den, VŮBEC NIC SE NEZMĚNÍ.

Koneckonců, podle toho, co jsem slyšel, tak ADIS tam udržují v chodu velmi opatrně, každý se do toho bojí sáhnout, a až se jim tenhle patent složí (a v dnešních IT poměrech je to otázka času), tak to bude takovej prů*er, že kovídek proti tomu byla procházka parkem :)

+14
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

29. 3. 2022 8:32 | Monika

Dnes jsem posilala dane, chtela jsem jako vzdy pres web FS, nyni vzdy nabehla ta hruza moje dane. Skoda, ze FS nema nekde anonymni hodnoceni, jak jsou uzivatele spokojeni. Delam dane cca 20 let, ale takovy hnus, co nekdo dokazal vytvorit, se opravdu jen tak nevidi. Vzdy jsem rikala, ze FS ma nejlepe zpracovane protokoly, prehledne, kontrola super, prijemne uzivatelske prostredi, intuitivni, ale moje dane jsou jedna velka, neprehledna, uzivatelky neprijmena hruza. Jeste ze danove priznani je jednou rocne, jestli ale tato hruza bude i pro DPH, KH, ... tak nevim, asi si budu muset zajit pro antidepresiva. Jestlize to bude trvat, prechazim u fyzickych osob na posilani dani v papirove podobe.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 4. 2021 23:38 | Ing. Ladislav

Třetím rokem jsem podával daňové přiznání přes internet s využitím EPO a k vyplňování Průvodce. Letos prvně jsem chtěl využít svoji bankovní identitu u ČSOB a nenosit podepsaný formulář na covidem obestřený FÚ. Byl to horor probrat se informačním balastem stránek, abych zjistil, jak mám vyplněný soubor po nebo před odesláním podepsat. Samé nesrozumitelné zkratky, odkazy z jedné stránky na jinou, kde zase jiné zacyklení mně dovedlo zpátky, aniž bych se to dozvěděl, jak se to má s tou identitou odeslat. Nakonec mě to donutilo nechat si zřídit on-line datovou schránku. V tomto článku se teprve dozvídám, že to nebylo nutné, že správná cesta vedla přes zkratku DIS+. Ale jak po vyplnění formuláře přesně postupovat stále nechápu. Nejsem bohužel úředník, ale jenom prostej technik.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 3. 2021 4:34 | MUDr. Štěpánek

Už v básnících pronesl památnou větu, kterou si dovolím aktualizovat. "DEJ BLBCI FUNKCI A VYMYSLÍ APLIKACI"
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 3. 2021 20:03 | jz

Jako zaklad je to ok. Prihlaseni pres datovpu schranku, nebo nia je za me uplne v pohode. Ted rychle predelat ten zoufaly formular -vzpominam si na ten zmar, kdyz jsem to pred lety vyplnoval poprve... a od te doby se ten formular nezmenil. Ten formular je i symbol toho jak se stat diva na obcany ... pohled statniho aparatu je zjevne takovy, ze obcane tu jsou pro stat a ne naipak.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2021 9:07 | Martin

> Cože? To neumí načíst soubory z EPO?
Já myslím, že umí. Je tam možnost uložit na disk a nahrát z disku. Ukládá to nějaké xml, což je to jejich slavné EPO.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 3. 2021 7:14 | Pink

Na to platí ono známé (ruské). "Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky". Pamatujete ne to, co se mělo vyplňovat pro EET pokud ji maloobchodník chtěl využít v papírové podobě? To taky vypracovali a když to uveřejnili, lidi se jim vysmáli tak, že to financové prohlásili jako první vzor. A pak od toho raději dali ruce pryč. Nakonec i od EET.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 3. 2021 11:27 | Jan

Je vidět, že je za tím právnička. Právnické bláboly, absolutní odtržení pod reality. A tohle řídí Ministerstvo *Financí*.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2021 19:59 | HonzaV

Článek pěkně zpracován. Ale odnesl jsem si z toho jednu větu: Jsou to dementi. Což jsem věděl už předtím, takže jak se říká, snížení informační nejistoty nenastalo. Za to autor ale nemůže. Spíš je mi smutno z toho, že i kdyby takhle podrobná analýza (vč. tipů, co a jak udělat lépe) jim přistávala na stole / v podatelně každý den, VŮBEC NIC SE NEZMĚNÍ.
Koneckonců, podle toho, co jsem slyšel, tak ADIS tam udržují v chodu velmi opatrně, každý se do toho bojí sáhnout, a až se jim tenhle patent složí (a v dnešních IT poměrech je to otázka času), tak to bude takovej prů*er, že kovídek proti tomu byla procházka parkem :)
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2021 19:38 | Breberuska9

Cože? To neumí načíst soubory z EPO? Tak v tom případě, je to naprosto o ničem, mimo to, že si to stejně běžný zaměstnanec nevyplní a pokud mu to bude vyplňovat účetní, tak to bude dělat v EPO. Tak že je tu drahá a zbytečná na nic "appka" šílené Alči, protože je to prakticky EPO - varianta dvě a ještě s EPO nekompatibilní :-( Jsem to chtěla otestovat pro svoje "pacoše", ale stačí mi obrázky u článku a je mi jasné, že by to byla ztráta času se tímhle zabývat. Škoda, že MFCR umí jen "zaklekávat" a komplikovat lidem už tak komplikovaný život
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2021 19:02 | ttt

uprimne, cool rozhrani jako z bankovnictvi cert vem, kdyby to umelo nacitat rozpracovane soubory z EPO (tedy z let minulych) nebo kdyby to umelo naskenovat potvrzeni o prijmech a vyplnit prislusne kolonky a ne jen identifikaci poplatnika. tak prvni verze...treba se to bude casem zlepsovat. no a pak nevim, proc se ten novy portal od zacatku prezentuje jako snadna cesta k podani DP - to nastane az tehdy, az se zjednodusi danove zakony. Do te doby to muze byt ta nejvic cool webovka, ale porad to bude vopruz.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Hodboď

podnikatel, Miton

Lubomír Stoklásek

podnikatel, Agrostroj Pelhřimov

Tomáš Hodboď
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Lubomír Stoklásek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services