Podnikatelé se můžou začít hlásit k paušální dani

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 8. 12. 2020 | 13 komentářů
Podnikatelé se mohou začít hlásit k takzvané paušální dani. Finanční správa spustila v pondělí 7. prosince 2020 registraci. K paušální dani se mohou přihlásit živnostníci a podnikatelé z řad OSVČ, kteří nejsou plátci DPH a mají roční příjmy z podnikání do jednoho milionu korun. Přihlásit se k tomuto režimu na příští rok půjde do 11. ledna 2021.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 12. 2020 12:06

Jak koukám tak kdo je OSVČ ten dokáže jen urážet. Sám by si měl popřemýšlet, jestli ten člověk, který pracuje na pásu ( já si jich vážím), neplatí na odvodech několikrát vic než OSVČ. Jen jaký přínos pro stát mají OSVČ, když odvedou méně za rok než každá prodavačka za měsíc.

Zobrazit celé vlákno

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

13. 2. 2021 21:57 | Petr

Má Osvč nárok na příspěvek v karanténě?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2020 14:56 | Pavel

Tak jsem se dnes zhrozil, otevřel jsem výplatní pásku a za měsíc listopad odvody 39 500Kč. Rád bych platil jako OSVČ 5 500Kč
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2020 2:16 | Pajac

Nikomu s vás nic nebrání stát se OSVČ ukažte co umíte ne se schovávat pořád za někoho všechno nafasovat a žádné starosti
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2020 16:29

Citace - chytrý jako RÁDIO / 08.12.2020 23:52

To říká ten co dělá u pásu , co .
se bavím . Kdybys raděj držel ...u
Taky mám dojem, že radio bude chytřejší než autor.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 12. 2020 15:37 | Petr

Dobrý den, Mám dotaz. Nyní jsem osoba bez zdanitelných příjmů. Pronajímám nemovitost a můj roční příjem je 920 tisíc. Je možné abych se i já přihlásil k této dani ? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2020 10:51 | Zdeněk

pokud budete začínáte jako osvč .přihlásíte se k paušálu.,,ten den,,z logiky věci
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 12. 2020 10:42 | Zdeněk

jak je to s pokud podniká a je osvč důchodce ,který už neplatí sociální a zdravotní,kolik platí paušál?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 12. 2020 12:06

Jak koukám tak kdo je OSVČ ten dokáže jen urážet. Sám by si měl popřemýšlet, jestli ten člověk, který pracuje na pásu ( já si jich vážím), neplatí na odvodech několikrát vic než OSVČ. Jen jaký přínos pro stát mají OSVČ, když odvedou méně za rok než každá prodavačka za měsíc.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2020 18:11 | gr6

Citace - chytrý jako RÁDIO / 08.12.2020 23:52

To říká ten co dělá u pásu , co .
se bavím . Kdybys raděj držel ...u
OSVC ? To je kvalita vyjadrovani... Kazdy si udela obrazek ...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 12. 2020 12:45 | Radek

Poradíte prosím někdo, jak to bude mít osoba, která začne podnikat až např. v únoru 2021 ? Bude muset standardně danit rok 2021 a na paušální daň se bude moci přihlásit až pro rok 2022 ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 12. 2020 7:58

Nepracují u pásu, dělám ve firmě 150 000 000 obrat jako obchodník . Jinak celkově má obrat firma 1,5 miliardy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2020 23:52 | chytrý jako RÁDIO

To říká ten co dělá u pásu , co .
se bavím . Kdybys raděj držel ...u
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2020 13:36 | Pavel

To se mají za 5500 bych to taky bral, bohužel budu muset platit 6x vic.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiřina Hajduková

podnikatelka, Komas

Jaroslav Hřebík

trenér a podnikatel

Jiřina Hajduková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaroslav Hřebík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services